Kjendisene møtes til fiskeduell på VGTV
Hva skjer når du kombinerer Norges største TV-profiler med landets mest erfarne friluftsfolk, sender dem til ei hytte og gir dem hver sin fiskestang?

Resultatet er «Fiskekrigen» på VGTV – en varm og underholdende konkurransereality fra Trysilelva der både konkurranseinstinkt og tålmodighet blir satt på prøve.
Skuespiller Henrik Mestad mener han holder en rolig og zen profil i programmet, men innrømmer at han kan bli aggressivt opptatt av å vinne konkurranser. Han må blant annet slå Erik Solbakken som beskriver seg selv som fluefisker ut til fingerspissene.
– Jeg vil veldig gjerne vinne dette, sier Solbakken om konkurransen.
Med i kampen om å bli Norges beste kjendisfisker er også Henriette Steenstrup, Jens Kvernmo, Cecilie Skog, Kristine Thybo-Hansen, Rikke Isaksen og Einar Tørnquist. Sistnevnte er kanskje den med lavest forventninger til seg selv.
– Jeg har en forventning om at jeg er den svakeste deltakeren, men alle kan jo vinne poker-EM, så jeg kan også vinne «Fiskekrigen», sier Tørnquist.
Gjennom morsomme og varierte utfordringer blir deltakerne testet i en lidenskapelig konkurranse om hvem som får mest og størst fisk, ledet av fiskerlegendene Lars Nilssen og Lars Lenth. Sistnevnte er kjent fra NRK-suksessen «Jakten på Monsterkveita» med Bård Tufte Johansen.
«Fiskekrigen» kombinerer reality, humor og nydelig natur og viser helt nye sider av de folkekjære kjendisene.
«Fiskekrigen» har premiere på VGTV fredag 25. april.
For mer informasjon, vennligst kontakt:
Kristoffer Kumar, produsent i VGTV, på telefon 975 19 941 eller e-post kristoffer.kumar@vg.no.
Nøkkelord
Kontakter
Kristoffer KumarProdusentVGTV
Tel:+47 97519941Kristoffer.Kumar@vg.noBjørn-Martin Bache NordbyHead of CommunicationsSchibsted Media
Tel:+47 977 00 019bjorn-martin.bache.nordby@schibsted.comBilder

Følg pressemeldinger fra Schibsted
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Schibsted på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Schibsted
Skatteetaten vurderer ileggelse av moms på VG+: – Vanskelig å forstå23.10.2025 08:01:38 CEST | Pressemelding
Vend Marketplaces ASA (“Vend”), tidligere eier av Schibsteds medievirksomhet, har mottatt et varsel fra Skatteetaten om potensiell ileggelse av merverdiavgift på VG+ for perioden 2020 til 2024. – Må bero på en uriktig forståelse av hva VG+ er, sier Stine Halla, finansdirektør i Schibsted.
Podme lanserer lydbøker i Norge14.10.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding
Etter lanseringen i Sverige og Finland tidligere i år, utvider Podme nå sitt lydtilbud i Norge. Fra og med 14. oktober får norske lyttere tilgang til både podkaster og lydbøker i ett og samme abonnement.
Anders Sooth Knutsen konstitueres som nyhetsredaktør i VG8.10.2025 11:14:14 CEST | Pressemelding
Anders Sooth Knutsen fungerer som nyhetsredaktør i VG mens Tora Bakke Håndlykken er i foreldrepermisjon.
Stjernelaget samles i «Ikke lov å le på hytta»: - Drøyt, utleverende og sinnssykt opplegg11.9.2025 10:00:00 CEST | Pressemelding
For aller første gang samles de største profilene fra «Ikke lov å le på hytta» til én og samme sesong. Nå inviterer Mads Hansen til et humoroppgjør mellom favoritter, legender og vinnere i en historisk allstars-sesong.
Medieledere får ny innsikt – lærer av fremtidens mediekonsumenter3.9.2025 10:53:51 CEST | Pressemelding
Da Schibsteds innovasjonslab IN/LAB i vår lanserte mentorprogrammet IN/LAB Squared, ble flere av Schibsteds toppledere matchet med unge talenter utenfor konsernet – i noen tilfeller med over 60 års aldersforskjell. Hensikten: å utforske journalistikkens fremtid gjennom gjensidig læring. Resultatet er overveldende.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom