Påskens Frukt i løsvekt-kampanje ga rekordsalg
REMA 1000 tok sats før påsken, og lanserte frukt i løsvekt som et sunnere alternativ til påskegodtet. Det ga salgsøkning på hele 66 prosent, sammenlignet med fruktsalget fra påsken i fjor. – En kjempesuksess, sier salgs- og markedsdirektør i REMA 1000, Pia Mellbye.

200 000 flere solgte honningmeloner, dobling i klementin-salget og 300 000 flere solgte epler: Det er resultatet etter at REMA 1000 satset stort på frukt i løsvekt, også kalt “Storgodt”, denne påsken. Totalt har salget på frukt i løsvekt vært 66 prosent høyere i år, sammenlignet med fjorårets påskeuker.
To millioner mer
- Det er tydelig at kundene våre omfavner sunne alternativer, også i påsken. Så disse resultatene er det virkelig bare å applaudere, sier salgs- og markedsdirektør i REMA 1000, Pia Mellbye.
Før påske lanserte REMA 1000 frukt i løsvekt-kampanjen, presentert som “Storgodt”, med mål om å inspirere kundene til å velge frukt som en del av påskekosen. Banan, klementin, appelsin, eple, pære, ulike typer melon og plomme var varene som ble solgt på kampanjetilbud til 14,90 kr per kilo i løsvekt. Totalt ble det solgt hele to millioner flere av disse fruktene, sammenlignet med påskeukene i fjor.
Fulle påskehyller
Påskens priskrig fortonet seg annerledes enn tidligere år. Allerede én måned før påske, mandag 17. mars, kuttet REMA 1000 prisen på et bredt utvalg varer til påskekosen. Prisene holdt seg stabilt lave gjennom hele påsken, noe som forhindret hamstring, og sikret varer i butikk til kundene gjennom hele påsken.
- Med billige priser gjennom hele påsken skapte vi en forutsigbarhet både for butikkene og kundene våre. Det var nesten så kundene kunne senke handlepulsen, og droppe all hamstring. Det gjorde at vi kunne være sikre på at varelageret holdt hele påsken gjennom, og unngikk langt på vei tomme butikkhyller. Det er bra for kundene og kjøpmennene våre, sier Mellbye.
Nøkkelord
Bilder



Om oss
I REMA 1000 skal du finne varer av høy kvalitet til den laveste prisen. Samtidig er det viktig for oss at du kan ta med deg varene hjem med god samvittighet. Når vi lager, frakter og selger varer, er vi opptatt av hvordan det påvirker kloden og menneskene rundt oss. Her kan du lese mer om vårt arbeid innen samfunnsansvar og bærekraft: https://www.rema.no/ansvar-i-rema-1000/
Følg pressemeldinger fra REMA 1000
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra REMA 1000 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra REMA 1000
Grillsesongen: REMA 1000s testarena for nyheter24.4.2025 10:00:00 CEST | Pressemelding
For REMA 1000 er grillsesongen mer enn pølser og potetsalat – det er et utstillingsvindu for produktinnovasjon. Nå rulles årets nyheter ut i butikkene, og det kundene elsker mest i sommer, kan fort ende opp som helårsvarer.
TikTok-kylling på påskens middagsbord18.4.2025 10:00:00 CEST | Pressemelding
Kylling hører påsken til, også til middag. En fersk middagsinnsikt fra REMA 1000 tyder på at en stadig tilbakevendende TikTok-rett «Marry me chicken» blir å finne på mange nordmenns middagsbord denne påsken.
Her er nordmenns påskefavoritter17.4.2025 11:40:41 CEST | Pressemelding
Etter en måned med påskepriser i butikk har nordmenn rukket å fylle opp kjøleskapet med allslags godsaker før helligdagene. Grillpølser er blant nordmenns påskefavoritt i år, for grillsesongen; den er allerede i gang!
50 000 solgte melkekartonger – bidrar til inkluderende idrett14.4.2025 14:47:16 CEST | Pressemelding
Hjerteliga-melken har blitt en kundefavoritt. Over 50 000 enheter er solgt siden lansering i februar. For hver eneste solgte melk går én krone til Hjerteligaen, et initiativ som gir barn og unge med funksjonsnedsettelser muligheten til å oppleve idrettsglede, mestring og fellesskap.
Griller nordmenn tidligere enn før?11.4.2025 15:29:46 CEST | Pressemelding
Ferske tall fra REMA 1000s grillundersøkelse viser at nordmenn er tidligere ute enn før med å finne frem grillen. Hele 3 av 10 sier de vanligvis starter grillsesongen i april – og med en sen påske i år, ligger alt til rette for at grill og påske går hånd i hånd.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom