E10 i Lofoten vil være stengt i flere dager
23.4.2025 18:52:17 CEST | Statens vegvesen | Pressemelding
Det er klart etter at Vegvesenets geolog har vært på befaring i rasområdet onsdag ettermiddag.

Arbeidet er allerede i gang med å gjøre klart til å renske rasområdet for løs stein.
- Fjellsida der raset gikk onsdag må renskes grundig. Det er en stor oppryddingssjobb, sier byggeleder Odd-Roger Warberg i Statens vegvesen.
- Det vil ta tid å få gjort det på en god måte, men den tida må vi bare ta oss. Vi kan ikke sette på trafikk forbi rasstedet før vi vet at det er trygt, sier han.
Etter at fjellsida er renska for løs stein må vegen ryddes, og repareres etter skadene den har fått.
- Det er vanskelig å vite hvor lang tid dette vil ta. Hvis arbeidet går etter planen håper vi å kunne åpne vegen fredag ettermiddag. Men vi kan ikke på dette stadiet gi noen garantier for at den planen holder, sier Warberg.
Vågan kommune setter opp båttransport forbi rasstedet mens vegen er stengt. Nærmere informasjon om dette finnes på kommunens nettsider.
Kontakter
Odd-Roger WarbergByggelederStatens vegvesen, Drift og vedlikehold
Tel:94875456Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Trygg høstferie bak rattet starter før du setter deg i bilen1.10.2026 09:25:49 CEST | Pressemelding
Mange skal ut på veiene i høstferien. Men husk at høstværet kan være lunefullt! Det er lurt å være godt forberedt, særlig om du skal på fjellet.
Stenger rv. 41 Ljosåna-Gauslå fra 2. oktober1.10.2026 08:15:00 CEST | Pressemelding
På grunn av utbedring av strekningen Ljosåna-Gauslå mellom Herefoss og Gauslå, blir rv. 41 stengt fra fredag 2. oktober kl. 18.00 og frem til midnatt 11. oktober.
Alvorlig utvikling: Høyeste dødstall på ti år1.10.2026 06:30:00 CEST | Pressemelding
12 mennesker mistet livet på norske veier i september. Halvparten av dem hadde ikke fylt 30 år.
Ventetid ved Trengsel bru30.9.2026 15:37:33 CEST | Pressemelding
Fra mandag 5. oktober og tre uker fram i tid vil det bli styrt trafikk på E6 over Trengsel bru i Sørfold kommune.
Nå åpnes hele riksvegnettet i nord for modulvogntog30.9.2026 15:00:38 CEST | Pressemelding
Fra 1. oktober får modulvogntog på inntil 25,25 meter som oppfyller gitte sporingskrav kjøre E6 mellom Fauske og Bognes.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom