Det kommer ny sesong av «Team Pølsa»
24.4.2025 10:00:00 CEST | NRK | Pressemelding
Med et snitt på over 1,2 millioner seere har «Team Pølsa» rørt store deler av den norske befolkningen. Nå er det bekreftet at det kommer en ny sesong med nye deltakere.

Seks ungdommer med ulike kognitive og fysiske funksjonsnedsettelser møtte opp på Beitostølen i april i fjor for å delta i et ambisiøst prosjekt.
Gjennom seks episoder i vinter har seerne sett Pia, Syver, Trygve, Sunniva, Peder og Mikkel teste grenser og se forbi egne hindringer. Hele Norge heiet gjengen frem da de fullførte rennet i Granåsen under ski-VM i februar.
Nå er det bekreftet at det blir mer av «Team Pølsa» på NRK. Ny sesong er planlagt å komme i 2026, med Holmenkollen som arena for finalerennet.
– Vi gleder oss til å sette i gang med å lage en ny sesong av «Team Pølsa». Denne serien har betydd mye for mange. Ungdommene har blitt forbilder og både inspirert og berørt publikum med sin reise, sier Randi Helland, redaksjonssjef i NRK Fakta.
Første episode av sesong 1 er i skrivende stund sett av 1.485.000 seere. Snittet for sesongen totalt er 1.211.000 seere.
Nye ungdommer får sjansen
I den neste sesongen vil den norske befolkningen bli kjent med nye ungdommer som lever med funksjonsnedsettelser.
– Vi har alle blitt veldig glade i gjengen i første sesong av «Team Pølsa». De har gitt oss helt nydelige TV-øyeblikk som har satt spor hos et bredt publikum. Når vi nå går i gang med en ny sesong vil vi gi andre ungdommer sjansen til å fortelle sine historier og til å bli med på nye utfordringer, sier Helland.

Øystein Pettersen fortsetter som trener
En som blir å se igjen i neste sesong er Øystein Pettersen. Han tar en ny runde som trener for laget.
– Sesong 1 av «Team Pølsa» traff meg på et plan jeg ikke hadde forutsett, men som jeg virkelig setter pris på. Det er uten tvil det mest meningsfulle jeg har gjort i jobbsammenheng. Jeg er så glad i ungdommene jeg har vært sammen med og kommer aldri til å glemme dem. Den gjengen består, og nå skal vi utvide laget med nye stjerner, sier Pettersen.
Den neste sesongen blir spesiell for ham på flere måter.
– Det er helt fantastisk at vi får lov til å gjøre en ny sesong, men også skummelt. Jeg vet litt om hvor krevende situasjoner vi havner i og har større innsikt i alt som kan gå galt. I tillegg er det spesielt for meg at målet nå er i Holmenkollen, et sted jeg selv har sterke minner fra. Jeg kan ikke gjøre annet enn å love og gjøre mitt ytterste og gleder meg til å møte en ny gjeng med herlige ungdommer, sier Pettersen.
Søk som deltaker her
NRK og Teddy TV er nå i gang med planleggingen av ny sesong og rekruttering av deltakere. Kunne du eller noen du kjenner tenkt seg å være med?
Kontakter
Vetle NielsenKommunikasjonsansvarligNRK
Tel:+47 99473874vetle.nielsen@nrk.noBilder


Om NRK
NRK skal styrke demokratiet, samle og engasjere alle som bor i Norge. NRK er Norges offentlig eide allmennkringkaster med et bredt radio-, TV-, nett- og podkasttilbud, og ni av ti nordmenn bruker minst ett NRK-tilbud daglig. NRK har cirka 3300 ansatte fordelt på om lag 50 kontorer rundt om i landet.
Følg pressemeldinger fra NRK
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NRK på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NRK
Her er årets FleRe-talenter i 202626.6.2026 12:00:33 CEST | Pressemelding
Tre menn og tre kvinner med flerkulturell kompetanse har fått plass i årets FleRe-program.
Nye talenter klare for Sápmi journalistprogram 202626.6.2026 12:00:21 CEST | Pressemelding
Fire nye talenter fra Sverige og Norge er nå klare for årets Sápmi journalistprogram. De utvalgte kommer fra Malå i Sverige, Røkland i Saltdal, samt Karasjok og Nesseby i Finnmark.
Dette er de nye deltakerne i «Norges tøffeste»25.6.2026 07:00:00 CEST | Pressemelding
Denne sesongen holdes jentene og guttene adskilt fra start. Tolv nye deltakere er klare for å kjempe om tittelen «Norges tøffeste».
«Alle mot 1» er tilbake – Markus Neby er ny programleder23.6.2026 11:00:00 CEST | Pressemelding
NRK-favoritten «Alle mot 1» er tilbake til høsten etter ett års pause. Denne gangen får Selda Ekiz med seg Markus Neby som programleder, og det blir flere spennende endringer i årets sesong.
Sommer i P2 202619.6.2026 16:36:58 CEST | Pressemelding
Kjente folk deler historiene som formet dem – rått, nært og uforstyrret. «Sommer i P2» har premiere i NRK Radio mandag 22. juni.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom