Fredag stenges E6 ved Eidsvolltunnelen
Ny Sletta bru er nå ferdigstøpt over nordgående løp. Fra fredag kl. 21 til søndag kl. 12 stenges E6 for å legge om trafikken, slik at brua kan ferdigstilles over sørgående løp.

Når E6 åpner igjen søndag 27. april, vil trafikken i begge retninger gå via nordgående løp i Eidsvolltunnelen og forbi anleggsområdet. De siste fire månedene har trafikken gått via sørgående løp, men nå blir det altså motsatt fordi brua skal bygges ferdig og støpes i dette feltet. Det må fortsatt påregnes at det blir ventetid og kø på E6 knyttet til trafikkomleggingen frem til brua er ferdigbygd.
Skiltet omkjøring via fv. 181 og Trondheimsvegen
Helstengingen i helga er nødvendig for å få på plass og montert nødvendig materiell, sikring og skilting knyttet til trafikkomleggingen. Skiltet omkjøringsvei i perioden E6 er stengt blir via fv. 181 og Trondheimsvegen.
Dette gjelder også for modulvogntog.
Mål om ferdigstilling i sommer
Sletta bru var en av de 14 fagverksbruene i tre som ble stengt etter at Tretten bru falt ned. Den gamle brua kunne ikke forsterkes og måtte erstattes. Spetalsvegen som går over brua, er stengt mens ny Sletta bru bygges.
Den nye brua som skal bygges er en 61 meter lang tospenns bjelkebru i spennarmert betong, og vil bestå av rundt 75 tonn armering og cirka 490 kubikkmeter med betong.
Målet er at brua skal være ferdig til fellesferien i begynnelsen av juli.
Vis hensyn på omkjøringsveiene
Statens vegvesen beklager ulempene med stengingen og trafikkomleggingen og ber alle kjørende på omkjøringsveiene om å vise hensyn, følge skiltingen og kjøre forsiktig.
Det anbefales å følge med på vegvesen.no eller Vegvesenets trafikk-app for oppdatert informasjon om arbeidene, trafikkavviklingen og eksakte tidspunkt for når E6 gjenåpnes:
Tidligere pressemeldinger om ny Sletta bru
- Pressemelding 11. desember 2024: Trafikkomlegging for E6 Eidsvoll i fire måneder | Statens vegvesen
- Pressemelding 2. desember 2024: Nattestenging av E6 i Eidsvoll kommune fram til 19. desember | Statens vegvesen
- Pressemelding: 22. november 2024: Starter rivingen av E6 Sletta bru i kveld | Statens vegvesen
- Pressemelding 16. september 2024: Starter arbeidene med ny Sletta bru i oktober | Statens vegvesen
Nøkkelord
Kontakter
Gunnar EiterjordSeksjonssjefStatens vegvesen Drift og vedlikehold
Tel:91877089gunnar.eiterjord@vegvesen.noPressevakt Drift og vedlikehold
* Drift, vedlikehold og forvaltning av riksvegnettet * Brøyting/strøing/salting * Asfalt * Rekkverk * Bruer * Tunneler * Fjelloverganger * Rasteplasser * Inspeksjoner * Ferje
Bilder






Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Utvidet nattestenging på E39 i Åsane6.6.2025 14:42:37 CEST | Pressemelding
Det blir fresing og asfaltering i Åsane om et par uker, i forbindelse med oppgraderinga av E39 Glaskartunnelen. Dette gir utvidet nattestenging.
Kolonnekøyring i Fodnestunnelen også på dagtid 11. juni6.6.2025 12:23:37 CEST | Pressemelding
Onsdag 11. juni blir det kolonnekøyring i Fodnestunnelen også på dagtid mellom 06.00 og 20.00 på grunn av asfaltarbeid.
E14 Stjørdal-Hegramo: Åtte vil bygge gang- og sykkelveg6.6.2025 10:55:12 CEST | Pressemelding
Åtte entreprenører har levert inn tilbud i konkurransen om oppdraget med å bygge gang- og sykkelveg på E14 Stjørdal-Hegramo. – Vi er godt fornøyde med at det er så stor interesse for prosjektet blant entreprenørene, sier seksjonsleder Anni Kari Pedersen i Statens vegvesen.
Slutt på nattarbeid Åsbrekkegjelet-Skromle bru6.6.2025 10:26:37 CEST | Pressemelding
Vegvesenet er etter planen ferdige med nattarbeid ved E16 Kvarmakløvet i denne omgang.
Arbeid i Lotetunnelen6.6.2025 10:00:14 CEST | Pressemelding
Statens vegvesen skal montera evakueringslys og nye nødstasjonar i E39 Lotetunnelen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom