"EU-kontroll" for de firbeinte
Norske veterinærer anbefaler alle å ta med hunden eller katten til en årlig helsesjekk. – Det bidrar til at kjæledyret kan leve et sunt, langt og godt liv, sier skadesjef for dyreforsikring i Tryg, Kari Beate Stenseth.

Per 1. januar i år var det for hele forsikringsbransjen over 320.000 forsikrede kjæledyr, og ifølge tall fra Tryg Forsikring var det rekordmange veterinærsaker i året som gikk.
– Mange av disse sakene kunne nok vært unngått, eller oppdaget tidligere, dersom man hadde gjennomført den årlige helsesjekken som alle hunde- og katteeiere skal gjennom. Du kan se på det som en slags EU-kontroll for den firbeinte, sier Stenseth.
I 2024 var det mage- og tarmproblemer, tannbehandling og muskel- og leddplager som var de vanligste årsakene til veterinærbehandling.
– Under en helsekontroll blir det tatt en full gjennomgang av dyret. Man kan få resept på flåttbehandling og få riktig tilpasset fór. I tillegg kan man slå to fluer i én smekk ved å sørge for at kjæledyret får de vaksinene de skal ha, sier Stenseth.
Kontakter
Espen BorgeKommunikasjonsrådgiver
Tel:91008867espen.borge@tryg.noBilder


Følg pressemeldinger fra Tryg Forsikring
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Tryg Forsikring på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Tryg Forsikring
Unngå ubudne gjester i vinter14.10.2025 07:15:00 CEST | Pressemelding
Etter museår og en kraftig økning i gnagerskader forrige vinter, advarer Tryg Forsikring mot en ny sesong med ubudne gjester. – Nå er tiden inne for å sikre både bolig og hytte mot mus og rotter før kulden setter inn, sier kommunikasjonsrådgiver Espen Borge.
Nå skal båten opp11.10.2025 07:15:00 CEST | Pressemelding
Hos Tryg Forsikring er 1. november siste frist for å få båten på land for dem som har den i vinteropplag. Selskapet får jevnlig inn saker på båter som egentlig ikke skulle vært på sjøen.
Over 2400 skader meldt til Tryg etter Amy9.10.2025 11:14:41 CEST | Pressemelding
Ekstremværet Amy er over, og selv om nye skademeldinger fortsatt tikker inn, er det i et helt annet tempo enn da det stod på som verst. Hittil har Tryg Forsikring mottatt 2406 skademeldinger, og selskapet forventer at skadetallet vil øke noe.
Over 1000 skader meldt til Tryg etter Amy5.10.2025 18:21:21 CEST | Pressemelding
Ekstremværet Amy har ført til omfattende skader i store deler av Sør-Norge. Tryg Forsikring har nå mottatt over 1000 skademeldinger, og tallet stiger fortsatt. De fleste skadene gjelder vind og vanninntrenging i private boliger. Vestland, Rogaland, Vestfold og Telemark står alene for mer enn 70 prosent av sakene.
Ekstremværet Amy: 570 skader meldt – Tryg bemanner opp og venter flere4.10.2025 15:46:28 CEST | Pressemelding
Ekstremværet Amy har ført til et betydelig antall skader langs kysten av Sør- og Vestlandet, og uværet er nå på vei videre østover. Lørdag klokken 16.00 hadde Tryg Forsikring registrert 570 skademeldinger, og antallet øker fortsatt.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom