Påskefest i Stjernekamp med afterski og salmer
Artistene skal få levere både fest og frelse i Stjernekamp på selveste påskeaften. Gjestedommere er Carina Dahl og Trygve Skaug.

- Stjernekamp program 6: NRK1 og NRK TV lørdag 19. april kl. 19.45
Programleder og artist Stian Staysman Thorbjørnsen har stilt som mentor for artistene i afterski-sjangeren denne uken og delt sine beste tips for å høyne stemning og allsangfaktor.
Midt i høysesongen for afterski kommer partydronningen Carina Dahl for å innta dommerbordet under direktesendingen. Hun ble selv nummer tre i Stjernekamp i 2021.

I sendingens andre del skal artistene synge en salme som de har valgt selv. Her er det artist og poet Trygve Skaug som har vært mentor gjennom uken og gjør dommerbordet komplett på sending.
Det vil som forrige lørdag bli gitt tilbakemelding etter hver fremføring.

Dette skal artistene synge
(Oppdateres med endelig rekkefølge etter prøver skjærtorsdag)
Afterski
- Sofie Fjellvang: Best på fest – Carina Dahl
- Akuvi: Turné – Bausa
- Kim Wigaard: Pinne for landet – Freddy Kalas
- dePresno: Afterski – Soppgirobygget
Salmer
- Sofie Fjellvang: Det er makt i de foldede hender
- Akuvi: Blå salme
- Kim Wigaard: How Great Thou Art
- dePresno: Yarabba Ssalami (Fredens Gud, la det regne)
Les om artistene i vårens Stjernekamp her

Publikum og presse
Stjernekamp sendes direkte fra Gateways Studio på Fornebu med publikum til stede i salen. Info om billetter finner du her: nrk.no/publikum.
Journalister og fotografer som ønsker å dekke sendingen fra presserom eller sal på påskeaften, kan ta kontakt med kommunikasjonsansvarlig Heidi G. Frogg, tlf. 906 064 83.
Det vil bli tilgang på intervjuer og fotografering direkte etter sending.
Presse kan også ta kontakt ved ønske om lenke til bilder fra generalprøve og direktesending.
Slik stemmer du i Stjernekamp
Avstemningen er gratis og foregår på delta.nrk.no.
Her kan du gi til sammen inntil tre stemmer på din(e) favoritt(er).
Du må opprette en NRK-bruker og logge inn før du kan få stemt. Les mer om registrering her.
Etter at alle låter er framført, vil programleder varsle når avstemningen starter og avsluttes.
Det er ikke mulig å stemme utenfor vinduet angitt av programleder, så pass på at du spiller av sendingen direkte uten forsinkelse.
Det er ikke SMS-avstemning i årets sesong av Stjernekamp.
Stjernekamp sesong 12
- Norsk direktesendt underholdningsprogram
- Premiere i NRK TV og på NRK1 lørdag 15. mars kl. 19.45
- Åtte programmer, finale 3. mai
- Programleder: Stian Staysman Thorbjørnsen
- Faste dommere: Christine Dancke og Kristoffer Olsen
- Produksjon: Monster og Vibeke Sørlie for NRK
- Produsent Monster: Brita Karlsen
- Prosjektredaktør NRK: Mirja Minjares
- Kommunikasjonsansvarlige: Helene Amlie, 95100299 og Heidi Gjestad, 90606483
Nøkkelord
Kontakter
Heidi Gjestad FroggKommunikasjonsansvarlig
Tel:+47 90 60 64 83heidi.gjestad.frogg@nrk.noBilder




Om NRK
NRK skal styrke demokratiet, samle og engasjere alle som bor i Norge. NRK er Norges offentlig eide allmennkringkaster med et bredt radio-, TV-, nett- og podkasttilbud, og ni av ti nordmenn bruker minst ett NRK-tilbud daglig. NRK har cirka 3300 ansatte fordelt på om lag 50 kontorer rundt om i landet.
Følg pressemeldinger fra NRK
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NRK på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NRK
Markus Neby og Wolfgang Plagge lager podkast4.9.2025 11:00:00 CEST | Pressemelding
Markus vil gjerne bli venn med musikkgeniet Wolfgang. Nå skal de lage podkast om klassisk musikk på NRK.
Ny NRK-serie med Tuva og Ronny4.9.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Etter en brutal livskrise bestemmer ekteparet Tuva Fellman og Ronny Brede Aase seg for å satse alt på drømmen: Et lite hotell i Hellas.
NRK P13 blir til NRK P3 Musikk1.9.2025 06:00:00 CEST | Pressemelding
I dag, mandag 1. september, går NRK P3 Musikk på lufta.
Tone Damli blir ny detektiv i Maskorama29.8.2025 06:00:00 CEST | Pressemelding
I fjor skjulte hun seg bak Gladfisken. Nå blir hun detektiv sammen med Tete Lidbom og Robert Stoltenberg.
Klart for ny sesong av «Humoretaten»28.8.2025 13:10:58 CEST | Pressemelding
I morgen er TV-programmet «Humoretaten» tilbake på NRK. Blant gjestene er “Ingrid Alexandra”, “Taylor Swift” og “Gutta”.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom