Påskemysterium fra Q: Hvor ble det av eggene?
– Hallo i luken, har dere glemt eggene eller?! Slike meldinger får Q-sjefen på mobiltelefon sin i påsken. Årsaken er at flere mener at eggene i Norges største påske-quiz er for vanskelige å finne.

Hvert år deltar tusenvis av melkedrikkende nordmenn i den store påskejakten til Q-Meieriene. Men i år har flere tatt kontakt og klaget, ofte direkte til Q-sjef Kristine Aasheim, som vanligvis har mobilnummeret sitt på kartongen.
Årsaken er at flere hevder at det er for vanskelig å finne påske-eggene Q-Meieriene tradisjon tro har gjemt på melkekartongen.
Går mot rekord
– Som et forbrukerdrevet meieri ønsker vi både ris og ros fra forbrukere- de er jo sjefen! I år må vi ta innover oss at flere synes påskejakten ble litt for utfordrende grunnet små egg på kartongen, sier Aasheim.
Årets tema på kartongen er «påske der du er». Illustratør Flu Hartberg har tegnet hver eneste illustrasjon på kartongen, som inneholder tusenvis av detaljer og visuelle historier, for hånd.
– Målet med påskejakten er å skape en engasjerende og analog stund rundt bordet, hvor hele familien kan bli utfordret. Om man finner alle eggene og løsningsordet kan man delta i Norges største påskequiz ved å sende inn løsningsordet, sier melkesjef og brand manager i Q, Pål Rasmussen.
Målet han har satt seg i år er 100 000 løste Quiz, og til tross for klagene går det mot rekord.
– Vi er veldig fornøyde med designet fra Flu. Til tross for at eggene i år er litt vanskelig å finne har vi allerede ved inngangen av selve påsken mottatt over 96 000 løste quiz på konkurransen vår, sier den fornøyde påskegeneralen fra Q-Meieriene, som selvsagt håper på ny rekord også i år i Norges største påskejakt.
Løsningsorienterte jegere
– VI skjønner jo at det kan bli en tålmodighetsprøve og veldig frustrerende å ikke finne eggene, men likevel- for et engasjement! Vi må takke alle for tålmodigheten. Dette er nok et eksempel på at Q-fansen aldri gir seg, sier Q-sjefen stolt.
Aasheim bekrefter at engasjementet og kreativiteten der ute er stor.
– Jeg fikk blant annet en melding fra en som hadde invitert og mobilisert 10 venner for å få hjelp til jakten og øke sannsynligheten for å vinne premien som i år er et SUP-brett. Hun forteller at flere raust har tipset om å kjøpe de større 1,75 liters-kartongene og andre som fant ut at de kunne bruke mobiltelefonen for å forstørre opp bildene.
– Kanskje et tips til de som har påstått at melken kommer til å bli sur før de finner alle eggene?, sier Aasheim, som slår fast at hun er like blid for både ros og ris. Ifølge Q-sjefen er det selve kjernen i det å være forbrukerdrevet.
– Når vi ikke er bra nok ønsker vi selvsagt å få beskjed. Det finnes alltid bedre måter å gjøre ting på, smiler hun lurt.
Kontakter
Kristine AasheimQ-sjefenQ-Meieriene
Tel:97717689kristine.aasheim@kavli.noBilder

Lenker
Om Q-Meieriene
Q–Meieriene er et uavhengig, norsk utfordrermeieri. Selskapet har to meierier, Jæren Gårdsmeieri og Gausdalmeieriet. Q-Meieriene er et nytenkende meieri, kanskje kjent for sine smarte løsninger som gjør hverdagen enklere for folk flest. Q var først med melkekartong med skrukork og målevindu, rømmebeger med skrukork, 1,75 liter melkekartonger. Meieriet står også bak suksessene Skyr og Norges beste sjokolademelk. Hovedaksjonær er Kavli Holding AS som eies 100% av O. Kavli og Knut Kavlis Almennyttige Fond – Kavlifondet. Gjennom Kavlifondet går overskuddet fra Q-Meieriene går til forskning, kultur og humanitært arbeid

Følg pressemeldinger fra Q-Meieriene
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Q-Meieriene på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Q-Meieriene
Årets første nyheter fra Q: Satser på protein11.2.2025 10:26:10 CET | Pressemelding
Når Q-Meieriene spør forbrukerne hva de ønsker seg, skjer det store ting i meierihyllen. Fra proteinmelk til Skyr® Vanilje i stort beger – Q har lyttet, testet og utviklet produkter som du snart kan finne i butikkhyller i det ganske land.
12 millioner melkekartonger med viktig budskap15.1.2025 10:22:47 CET | Pressemelding
Denne vinteren gjør Q-Meieriene og SMART oppvekst felles sak for å inspirere til styrkebaserte samtaler.
"God morgen Norge"-Wenche fikk matredderpris18.11.2024 13:11:02 CET | Pressemelding
Hele Norges TV-kokk, Wenche Andersen, ble i dag overrasket med Q Matredderprisen – på direktesendt TV.
Qudos fra folket: 6 gode formål får støtte og en plass på julemelken!5.11.2024 10:05:11 CET | Pressemelding
Denne julen håper Q-Meieriene at melkedrikkerne lar seg inspirere av gode formål, én melkekartong om gangen.
Seier i Herning: Q hylles for sine vinnersmaker!7.10.2024 12:54:24 CEST | Pressemelding
Q-Meieriene drar hjem fra prestisjetunge International Food Contest i Herning med edelt metall i bagasjen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom