Morgan Sulele har «99 problemer»
Morgan Sulele følger opp albumet «Når festen er over» med «99 problemer» - som tar for seg livets utfordringer og de små lyspunktene som gjør alt verdt det.

««99 problemer» handler om hvordan livet kan være kaotisk til tider, og at alle har sine svakheter, men at man alltid kan finne trygghet i et annet menneske. Selv om man har 99 problemer, så er ikke du én av dem.»
Hitmaskinen er en tohodet-demon best kjent for sine melodiske riff og catchy melodier som ofte omhandler sårbare temaer på den ene siden, og uptempo partylåter på den andre.
Morgan Sulele, født Magnus Clausen, er en norsk sanger og låtskriver fra Bærum. Han fikk sitt gjennombrudd med låten «Bare Min», som lå på toppen av de norske hitlistene i seks uker og har over 300 millioner strømminger som soloartist. Som låtskriver har han blitt nominert til «Årets Låt» på Spellemannsprisen og har blant annet skrevet for artister som Alok, John Legend, Alan Walker, Matoma og John De Sohn, på later som til sammen har streamet over 500 millioner ganger.
I januar spilte han sin første solokonsert på lenge foran et utsolgt Rockefeller, og slipper nå sin tredje singel for året.
«99 problemer» er laget sammen med Jesper Borgen og Benjamin Folkvord Pedersen. Prosessen startet med refrenget, som de alle syntes hadde et vakkert tema. Henning Olerud kom senere inn som produsent og ga låten en nostalgisk følelse med mer EDM-vibes.
«Jeg håper låta treffer de som har en ekstra spesiell person i livet sitt, og at den kan være en oppmuntrende låt som kan spilles både på nachspielet og på bussen på vei hjem fra skole og jobb.»
«99 problemer» er ute fredag 18. april.
Nøkkelord
Kontakter
Robert HibnerPR Manager, local rep
Tel:+47 473 91 856robert.hibner@sonymusic.comBilder

Lenker
Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Kamelen, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Labrinth, Madcon, Mari Bella, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
2AM-DM gir slipp på en siste låt før debutalbumet8.9.2025 11:20:33 CEST | Pressemelding
2AM-DM slipper “How To Let Go” onsdag 10. September, torsdag 11. september spiller de på Ingensteds fra 21.30 i forbindelse med by:Larm og debutalbumet “Hypotheticals:” er ute fredag 26. september.
Peder Elias synger om gjenbrukt av knuste hjerter8.9.2025 08:11:00 CEST | Pressemelding
Fredag 12. september slipper Peder Elias singelen "Broken Heart" fra sin kommende EP "Northern Lights".
Tame Impala slipper låten "Loser" og annonserer nytt album5.9.2025 14:18:56 CEST | Pressemelding
Tame Impala har annonsert sitt femte studioalbum, Deadbeat, som slippes 17. oktober via Columbia Records. Albumet byr på en rå og energisk blanding av klubbrytmer og psykedeliske lydlandskap, kombinert med noen av Parkers mest direkte og fengende låter til nå.
Bargee & Benjie slipper låt om å bli rundlurt og reise seg igjen4.9.2025 15:00:00 CEST | Pressemelding
Bargee slipper Live & Learn – en ærlig låt om å bli rundlurt og reise seg igjen. For første gang åpner han seg opp om en av sine mest karakterbyggende opplevelser hittil i karrieren. Låten, som er laget sammen med produsenten Benjie – og hvor Benjie også synger refrenget – handler om å være ung og naiv i musikkbransjen, og om å stole på feil person.
«Vennen min» er tilbake med mer musikk og moro3.9.2025 15:48:40 CEST | Pressemelding
Barnas favoritter Vennen min gir ut EP'en "Børres Bursdag" søndag 7. september. Denne oppfølgeren til suksessen "Vennen min" med gull-sertifiserte "Ryddetid" er neste kapittel i deres verden av musikk, historier og læring for barn.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom