HOKA

Hoka Clifton 10: Folkefavoritten er blitt enda bedre

Del

Høyere drop, samme skyhøye komfort! Clifton 10 gir deg den velkjente, superlette dempingen og den gode passformen i en forbedret og finjustert innpakning.

HOKA Clifton ble lansert i 2014 som en revolusjonerende mengdetreningssko. Kombinasjonen av lav vekt og ekstrem demping viste seg å være en skikkelig sukessformel, og Clifton er i dag trolig den mest solgte løpeskoen i Norge.

Den tiende versjonen av HOKAs flaggskip kommer med noen spennende oppgraderinger som vil falle i smak både for løperne og dem som bruker skoen til hverdags. De kjente og kjære egenskapene til Clifton er ivaretatt, samtidig som forbedringene viser at skoen henger med i tiden.

8 mm dropp

– For å ta det største først: Droppet på skoen er endret. Altså høydeforskjellen på såletykkelsen i hæl og forfot. De fleste av HOKAs modeller har et drop på 5 millimeter, og det har også Clifton alltid hatt. Men nå har hælpartiet fått tre millimeter mer såle, og droppet har dermed økt til 8 millimeter. Dette gjør Clifton 10 til en enda mer komfortabel løpesko, og det økte droppet vil virke skånsomt for mange legger og akillessener der ute, forklarer Ola Korbøl, salgssjef i Run AS, som er eneimportør av Hoka i Norge, Sverige og Island.

Mer aggressiv rocker

Clifton 10 også fått noen endringer i geometrien. Her finner vi en noe mer markant MetaRocker enn på tidligere modeller, hvilket bidrar til fremdrift og driv i steget. Den vuggeformede geometrien gir en effektiv stegavvikling fra fotisett til fraspark, uansett om du går eller løper. 

Overdelen har også fått noen oppgraderinger. Passformen er finjustert med en pustende jacquard-overdel og dobbel lacelock rundt pløsen som gjør det lettere å få skoen av og på, samtidig som det også bedrer komforten.

– Go´følelsen

Hoka-salgsjef Korbøl, som selv er en meget habil løper,  har testet skoene i en periode før lanseringen. Han gir følgende personlig vurdering: 

– Jeg har fått løpt noen turer med dem, og de vokser på meg for hver økt. Clifton 10 kommer virkelig til sin rett når man har fått  løpt dem skikkelig inn. Etter hvert som skoene har fått noen kilometer i seg,   kommer go´følelsen mer og mer. Med sin lette vekt og avrundede geometri har Clifton 10 blitt en  personlig favoritt på både korte og lange løpeturer, til oppvarming og nedjogg før- og etter intervall. På selve intervallene får den imidlertid hvile hos meg. Der har vi - som nok de fleste vet - raskere sko tilgjengelig.

Clifton 10 er i salg fra tirsdag 15. april hos Sport1, Anton Sport, Bull Ski og Kajakk, Framsport, Platou Sport, Oslo Sportslager og Hoka-autoriserte nettbutikker.

Produktdetaljer

Sålehøyde: Dame 38/30 mm. Herre 42/34 mm 

Vekt: Dame US8: 227 gram. Herre US10: 278 gram. 

Anbefalt underlag: Asfalt, grus, mølle, bane.  

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Dette er Hoka og Run AS

Run AS ble startet i 2013. Vi importerer og markedsfører HOKA i Norge, Sverige og på Island.

Vi har hovedkvarter på Hamar der vi er tjue dedikerte medarbeidere på lager og kontor som forsyner halve Skandinavia med sko gjennom utvalgte forhandlere.

Gjennom HOKA er vårt mål å inspirere mennesker til å bevege seg. Vi ønsker å løfte stemmer og bidra til å gjøre løping, gange, trening og friluftsliv mer tilgjengelig for alle. 

Følg pressemeldinger fra HOKA

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra HOKA på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra HOKA

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye