TV 2

TV 2 med hele 38 Gullruten-nominasjoner

Del

22 nominasjoner til Gullruten og 16 nominasjoner til Gullrutens fagpris gir et av de beste Gullruten-årene for TV 2 noensinne.

– Vi er strålende fornøyde med at juryene har anerkjent så mange TV 2-programmer til årets Gullruten. Jeg synes det er spesielt gledelig å se bredden i nominasjonene. Vi er representert både på dokumentar- og aktualitetsfeltet, på drama og med bred underholdning og livsstilsprogrammer, sier programredaktør og direktør for innholdsstrategi Trygve Rønningen i TV 2. 

TV 2 har det siste året hatt stor suksess med flere nye programkonsepter.  

– At to av våre programmer, «Boksen» og «Norges dummeste», er nominerte i kategorien «Årets nyskapning» sier noe om den fantastiske skaperkraften og kompetansen som finnes i norsk TV-bransje om dagen. Begge disse formatene er allerede solgt til utenlandske mediehus, og det er en fantastisk anerkjennelse av norske TV-produsenter, sier Rønningen. 

TV 2 gjør seg også sterkt bemerket i Gullrutens fagpris med hele 16 nominasjoner fra et bredt spekter av produksjoner. 

– Gullruten er først og fremst til for å hedre alle de flinke folkene som står bak seersuksessene og de viktige historiene som blir fortalt, og vi er også stolte over alle som blir trukket fram i nominasjonene til Gullrutens fagpris, forteller Trygve Rønningen i TV 2. 

Kontakter

Jan-Petter DahlPressesjef

For spørsmål om TV 2s innhold, TV 2 Play, seer- og strømmetall, og sportsrettigheter.
Kontaktperson for TV 2s leder- og redaktørgruppe.

Tel:+47 928 60 363jan-petter.dahl@tv2.no

Om oss

Vi er TV 2

Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.

TV 2 er en del av Egmont, som er et av Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.

Følg pressemeldinger fra TV 2

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra TV 2

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye