TV 2 med hele 38 Gullruten-nominasjoner
22 nominasjoner til Gullruten og 16 nominasjoner til Gullrutens fagpris gir et av de beste Gullruten-årene for TV 2 noensinne.

– Vi er strålende fornøyde med at juryene har anerkjent så mange TV 2-programmer til årets Gullruten. Jeg synes det er spesielt gledelig å se bredden i nominasjonene. Vi er representert både på dokumentar- og aktualitetsfeltet, på drama og med bred underholdning og livsstilsprogrammer, sier programredaktør og direktør for innholdsstrategi Trygve Rønningen i TV 2.
TV 2 har det siste året hatt stor suksess med flere nye programkonsepter.
– At to av våre programmer, «Boksen» og «Norges dummeste», er nominerte i kategorien «Årets nyskapning» sier noe om den fantastiske skaperkraften og kompetansen som finnes i norsk TV-bransje om dagen. Begge disse formatene er allerede solgt til utenlandske mediehus, og det er en fantastisk anerkjennelse av norske TV-produsenter, sier Rønningen.
TV 2 gjør seg også sterkt bemerket i Gullrutens fagpris med hele 16 nominasjoner fra et bredt spekter av produksjoner.
– Gullruten er først og fremst til for å hedre alle de flinke folkene som står bak seersuksessene og de viktige historiene som blir fortalt, og vi er også stolte over alle som blir trukket fram i nominasjonene til Gullrutens fagpris, forteller Trygve Rønningen i TV 2.
Kontakter
Jan-Petter DahlPressesjef
For spørsmål om TV 2s innhold, TV 2 Play, seer- og strømmetall, og sportsrettigheter.
Kontaktperson for TV 2s leder- og redaktørgruppe.
Om oss
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er et av Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Desta Marie Beeder er årets Gullruten-programleder10.4.2025 09:52:12 CEST | Pressemelding
– En drøm som går i oppfyllelse, sier Desta Marie Beeder om jobben med å lede tv-bransjens store festkveld på TV 2 9. mai.
Her er årets deltakere i «Sommerhytta»8.4.2025 10:32:10 CEST | Pressemelding
En ny sesong av TV 2-suksessen «Sommerhytta» er snart i gang. Her er de fire deltakerparene som skal konkurrere om å vinne sin sommerhytte.
TV 2 tildelt den prestisjetunge SKUP-prisen for «Russerhyttene»6.4.2025 12:02:02 CEST | Pressemelding
TV 2 mottok SKUP-prisen, Norges fremste utmerkelse for undersøkende journalistikk, under SKUP-konferansen i Tønsberg lørdag kveld. TV 2 vant prisen for avsløringsprosjektet «Russerhyttene», i hard konkurranse med 47 andre sterke bidrag fra redaksjoner over hele landet.
Aslak Maurstad leder ny storsatsing på TV 22.4.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Aslak Maurstad blir programleder for «Hotellet» - et nytt strategisk og sosialt spill som får premiere på TV 2 denne høsten.
Slik blir påsken på TV 224.3.2025 14:00:00 CET | Pressemelding
På TV 2 er det et påskekrim, underholdningsserier og sport som står på menyen når høytiden kommer over oss. Fullstendig oversikt finner du her.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom