Skanska skal bygge boliger i Bergen for Selvaag Bolig
Skanska og Selvaag Bolig har signert kontrakt om byggingen av det første byggetrinnet i Sandsliåsen Park til en kontraktsverdi på 187 MNOK. Prosjektet omfatter 72 nye leiligheter og blir en del av transformasjonen på Sandsli i Bergen.

- Med prosjekter som dette får vi vist frem styrken og kompetansen Skanska har som boligbygger. Vi bygger ikke bare boliger – vi skaper levende nabolag der folk kan føle seg hjemme. Det er en ære å få bygge for en av de største utbyggerne i Bergen. Vi takker for tilliten og ser frem til starten på et godt samarbeid, sier Håvard Tjore, distriktssjef i Skanska.
Prosjektet, som har panoramautsikt mot Håvardstunvatnet og kort gangavstand til Bybanen, består av 72 leiligheter fordelt over tre bygninger og utføres i et enkelt byggetrinn. Leilighetene varierer i størrelse fra 42 til 127 kvadratmeter. Byggene bindes sammen med en felles park utstyrt med møteplasser og grøntarealer for beboerne
Siden salgsstart i mars har prosjektet blitt godt mottatt.
- Selv om boligmarkedet har vært utfordrende, så har vi klart å realisere en rekke prosjekter. Sandsliåsen Park er ett av disse og vi har hatt en bra salgsstart. Skanska vant anbudet, og vi ser frem til at de skal bygge dette flotte prosjektet, sier Christian Flølo Geithus, regionsjef i Selvaag Bolig ASA.
Rammetillatelsen er allerede på plass og grunnarbeidene skal starte til våren. Prosjektet ferdigstilles og overleveres 4. kvartal 2026.
Kontakter
Pål AglenKonserndirektør Bygg
Tel:+4799389224pal.magnus.aglen@skanska.noHåvard TjoreDistriktssjef Bergen
Tel:+47 970 21 880havard.tjore@skanska.noBilder


Om oss
Skanska er et av verdens ledende entreprenørkonsern med ekspertise innen bygg og anlegg, utvikling av kommersielle lokaler, boliger og prosjekter i offentlig-privat samarbeid. Norge er ett av ni hjemmemarkeder der Skanska har virksomhet.
Følg pressemeldinger fra Skanska Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Skanska Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Skanska Norge
Ny kontrakt til Skanska i neste fase av Northern Lights5.11.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Skanska har signert kontrakt med Aker Solutions for utføring av grunn– og byggearbeider til et nytt prosessanlegg i den andre fasen av transport og –lagringsprosjektet Northern Lights i Øygarden kommune. Kontrakten har en verdi på om lag 290 millioner kroner og inngår i ordrereserven for Norden i fjerde kvartal 2025.
Ny sjef for Skanska Husfabrikken4.11.2025 12:00:00 CET | Pressemelding
Henning Hamland er ansatt som ny Administrerende Direktør for Skanska Husfabrikken. Han kommer fra stillingen som Vice President Production Technology i Aker Solutions på Verdal.
Nå blir det byggestart for siste trinn på Consulens Brygge i Stavanger4.11.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Skanska starter byggingen av siste byggetrinn på Consulens Brygge. Kontrakten har en verdi på 275 millioner kroner eks. mva.
Vassbakk & Stol investerer 250 millioner i nytt hovedkontor – Skanska blir totalentreprenør20.10.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Vassbakk & Stol investerer 250 millioner kroner i et nytt hovedkontor og verksted på Gismarvik i Tysvær – et viktig steg i selskapets videre utvikling. Skanska er valgt som totalentreprenør for prosjektet, og skal stå for byggingen av det nye anlegget.
Samspillskontrakten for Hommelvikhallen er signert6.10.2025 09:00:02 CEST | Pressemelding
Skanska har signert kontrakt med Malvik kommune om utvikling og bygging av Hommelvikhallen. Den nye Hommelvikhallen vil bidra til å øke hallkapasiteten for idretten i Hommelvik, samt gi bedre fasiliteter for kroppsøvingsfaget.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom