Priv. til red.: Invitasjon til LOs 36. ordinære kongress 5. – 9. mai 2025
Journalister, kommentatorer og redaktører inviteres herved til å følge LOs 36. ordinære kongress 5. – 9. mai
Kongressen avholdes i Folkets Hus, Oslo kongressenter.
Kongressen skal blant annet vedta nytt handlingsprogram og velge ledelse.
For å kunne yte best mulig service og ivareta sikkerheten både før og under kongressen, ber vi om at dere foretar påmelding så raskt som mulig og helst innen 30. april.
Fotografer og teknikere må også være påmeldt på forhånd.
Etter 23. april vil dere finne mer informasjon om kongressen på LOs hjemmeside www.lo.no/kongress2025 Her vil kongressen også bli overført live.
Det vil komme en SMS fra LO Kongress med tilgang til vår kongressapp.
Velkommen til spennende dager!
Kontakter
Trond GramInformasjonssjef
Tel:99618169trond.gram@lo.noFølg pressemeldinger fra LO
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra LO på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra LO
LO-lederen om budsjettenighet: - Berømmer alle de rødgrønne partiene for å ha funnet sammen3.12.2025 10:04:41 CET | Pressemelding
Alle de rødgrønne samler seg nå om statsbudsjettet for neste år.
Arbeidsfolk sliter fortsatt med å komme inn på boligmarkedet2.12.2025 12:59:15 CET | Pressemelding
Boligdrømmen er fortsatt nærmest uoppnåelig i de største byene, ifølge LOs ferske boligindeks. Et lyspunkt er at barnefamilier har fått råd til flere boliger de siste to årene.
Enighet om ny hovedavtale28.11.2025 12:39:34 CET | Pressemelding
Ansattes rett til å delta i bedriftens omstillingsarbeid for å møte klimaendringene blir en del av hovedavtalen.
LO-lederen: - Frykter alvorlige konsekvenser18.11.2025 11:51:48 CET | Pressemelding
-Dette er alvorlig for norsk industri, for norske arbeidsfolk og for Norge. EUs beskyttelsestiltak får direkte konsekvenser for tusenvis av norske arbeidsfolk. Og ikke minst så er det et skritt i gal retning, i form av en verden preget av mindre samarbeid, mindre handel og mindre verdiskaping. Det er hverken vi eller Europa tjent med, sier LO-leder Kine Asper Vistnes.
Nødvendig med nytt etisk rammeverk for oljefondet4.11.2025 13:50:44 CET | Pressemelding
LO mener det er nødvendig med en gjennomgang av det etiske rammeverket for Statens pensjonsfond utland (SPU).
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom