Skal skifte fuger på Karasjok bru
Statens vegvesen skal bytte fuger på Karasjok bru. Det blir lysregulering og nedsatt fart ut april.

Denne uka starter et vegarbeid på Karasjok bru. Det blir arbeid på brua alle ukedager i perioden 07.00-19.00. Arbeidet med å skifte stålfugene på brua vil ta om lag fem uker.
Brua blir lysregulert med kun ett kjørefelt åpent, og farten settes ned til 30 kilometer i timen. Dette gjelder hele døgnet.
Myke trafikanter kan bruke gang- og sykkelfeltet som normalt.
Ta hensyn til de som jobber på brua
– Brua blir lysregulert, og trafikantene må være forberedt på litt ventetid. Vi ber sjåførene om å kjøre varsomt og ta hensyn til de som jobber på brua, slik at vi unngår ulykker, sier byggeleder Lena Mannsverk Holm i Statens vegvesen.
Fordi stålet i fugene skal byttes, er det viktig at bilistene holder fartsgrensen på 30 km/t hele døgnet.
Brua over elva Kárášjohka ligger i kommunesenteret, og har en gjennomsnittlig trafikk på 3350 kjøretøy i døgnet.
Det er Visinor Rehab som utfører arbeidet på oppdrag fra Statens vegvesen. Planen er at arbeidet skal være ferdig i begynnelsen av mai.
Nøkkelord
Kontakter
Lena Mannsverk HolmOveringeniørStatens vegvesen, Drift og vedlikehold
Tel:99384955lena.holm@vegvesen.noPressevakt Drift og vedlikehold
* Drift, vedlikehold og forvaltning av riksvegnettet * Brøyting/strøing/salting * Asfalt * Rekkverk * Bruer * Tunneler * Fjelloverganger * Rasteplasser * Inspeksjoner * Ferje
Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Første salve på siste vegtunnel på Sotrasambandet29.3.2025 08:35:02 CET | Pressemelding
Fredag kveld gjekk første salve på den fjerde og siste vegtunnelen på Sotrasambandet.
SET Elektro AS skal drifte tunnelelektro på riksvegene i Østfold, Follo og Nedre Romerike28.3.2025 14:31:14 CET | Pressemelding
SET Elektro AS har vunnet konkurransen om drift og vedlikehold av riksvegtunneler for Statens vegvesen de neste fem årene.
Mesta skal drifte og vedlikeholde elektroinstallasjoner langs riksvegene i Buskerud28.3.2025 11:49:04 CET | Pressemelding
Drift- og vedlikeholdskontrakten for vegelektro som Mesta nå inngår med Statens vegvesen, har en varighet på fem år og omfatter riksvegnettet i Buskerud og E134 i Asker.
Norge − 10 år på trafikksikkerhetstoppen i Europa28.3.2025 10:45:20 CET | Pressemelding
For tiende år på rad er Norge det tryggeste landet i Europa når det gjelder trafikksikkerhet. Foreløpige tall viser at 89 døde på norske veier i fjor – dette er 16 drepte per million innbyggere. Det er de siste tallene fra EU-kommisjonen som utpeker Norge som best i Europa.
Å bruke belte i buss er en gratis forsikring som kan redde liv28.3.2025 10:14:49 CET | Pressemelding
Mange er flinke til å huske på sikkerhetsbelte, men vanen sitter ikke like godt hos alle.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom