Statens vegvesen

Flytter arbeid til andre løpet i Damsgårdtunnelen

Del

Natt til mandag 31. mars flytter arbeidet i rv. 555 Damsgårdtunnelen i Bergen over i andre løpet. Det betyr at løp fra vest mot sentrum vil være nattestengt fra neste uke.

Et skilt blir heist på plass med kranbil inne i tunnelen.
Montering av nye skilt inne i Damsgårdtunnelen. Statens vegvesen

- Resten av det tekniske utstyret skal nå monteres i løp mot sentrum, og vi nærmer oss en testfase der alle sikkerhetssystemer skal sjekkes og kalibreres. Planen er å bli klar til fullskala testing i midten av mai, sier prosjektleder Lennart Strøm i Statens vegvesen.

Tunnelen vil stenge søndag kveld kl. 19.00 for løpsbytte, og fra mandag 31. mars er det disse stengetidene som er gjeldenede:

Nattestengt i løp mot sentrum:

• mandag – tirsdag 20:00 – 05:30

• tirsdag – onsdag 20:00 – 05:30

• onsdag – torsdag 20:00 – 05:30

• torsdag – fredag 20:00 – 05:30

• fredag – lørdag 20:00 – 09:00

• lørdag – søndag 20:00 – 10:00

• søndag - mandag 20:00 – 05:30

Trafikantene er godt kjent med omkjøringsvegene når Damsgårdtunnelen er stengt, og skiltet omkjøringsvei går via Fv.557 Knappetunnelen og Fv.574 Bjørgeveien - Fv.556 Straumeveien - E39 Fjøsangerveien.

De siste månedene har arbeidet i hovedsak bestått i montering av kameraer, skilt, vifter og trekking av mange kilometer med kabel. Det er også montert nødskap med brannslukkere og vannuttak til brannvesenet.

Arbeid med oppgradering av Damsgårdtunnelen skal etter planen være ferdig i oktober.

Kontakter

Bilder

Et skilt blir heist på plass med kranbil inne i tunnelen.
Montering av nye skilt inne i Damsgårdtunnelen.
Statens vegvesen
Last ned bilde
Bildet inne fra tunnelen som viser at Oppgradert tunnel blir lys og fin.
Oppgradert tunnel blir lys og fin.
Statens vegvesen
Last ned bilde
Nye ventilasjonsvifter er på plass i taket av tunnelen.
Nye ventilasjonsvifter er på plass i taket av tunnelen.
Statens vegvesen
Last ned bilde
Trekking av kabler til belysning i tunneltaket, arbeid ved portalen.
Trekking av kabler til belysning i tunneltaket, arbeid ved portalen.
Statens vegvesen
Last ned bilde

Om Statens vegvesen

Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.

World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye