Kjærlighetsalbum fra Selena Gomez & benny blanco
21.3.2025 10:26:09 CET | Universal Music Norge | Pressemelding

Selena Gomez & benny blanco er i dag ute med sitt første prosjekt som et par, albumetI Said I Love You First
Albumet inneholder de tidligere utgitte singlene “Scared of Loving You” skrevet av Gomez, Blanco og Grammy-vinner FINNEAS, “Call Me When You Break Up” med Gracie Abrams, og “Sunset Blvd”, som ble inspirert av parets første date i den historiske Hollywood-gaten.
I Said I Love You First feirer parets kjærlighetshistorie, og gir fansen et unikt blikk inn i forholdet deres. Dette albumet ble til organisk som et direkte resultat av komforten de begge følte da de jobbet kreativt sammen. Albumet skildrer hele historien deres - før de møttes, forelsket seg og hva fremtiden bringer.
Gomez, artist, skuespiller, produsent, gründer og filantrop, har solgt mer enn 197 millioner singler og har over 34 milliarder streams på verdensbasis. Hun har gitt ut tre kritikerroste soloalbum, som alle debuterte på førsteplass på Billboards 200. Hennes siste store hit, "Calm Down" med Rema, ble den mest vellykkede Afrobeat-låten gjennom tidene og er den låten som har ligget lengst noensinne på Billboards Airplay-chart.
Som skuespiller og produsent har Gomez blitt anerkjent for sitt arbeid med flere Emmy, Golden Globe og SAG-nominasjoner, nylig mottok hun sin første BAFTA-nominasjon for sin rolle i den dristige Jacques Audiard-filmen Emilia Perez.
benny blanco, produsent, låtskriver, artist, skuespiller og bestselgende forfatter for New York Times, har bidratt på album fra artister som Ed Sheeran, SZA, Rihanna, Katy Perry, Maroon 5, Juice WRLD og Sia - for å nevne noen. Som soloartist har blanco gitt ut albumene FRIENDS KEEP SECRETS og FRIENDS KEEP SECRETS 2, som tilsammen har streamet over 11 milliarder ganger til dags dato.
Nøkkelord
Kontakter
Katrine NagyInternational Promotion Manager
katrine.nagy@umusic.comBilder
Om oss
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Makosir annonserer sin første Norgesturné!11.9.2026 11:15:00 CEST | Pressemelding
Til høsten legger Makosir ut på sin aller første Norgesturné. Sammen med bandet tar han debutalbumet Spill For Galleriet ut på veien, med helt egne headliner-show i flere norske byer. Turnéen følger en sterk sommer for Makosir, som med låter som «Jessica», «SOS» og «Gledestårer» har preget lydbildet og samlet publikum foran både små og store festivalscener over hele landet. Tre måneder etter slipp har debutalbumet «Spill For Galleriet» passert Gull, mens «SOS» har nådd Platina og ligger stabilt på topp 10 i Norge. Til høsten får publikum oppleve Makosir og bandet på hans egne headliner-show under Spill For Galleriet Tour 2026. Om turnéen sier Makosir: «Vi pakker lastebilen og legger ut på vår aller første turné noensinne. Vi har lagt sjelen vår i dette showet og kommer til å dykke ned i «Spill for galleriet» og gamle bangers. Jeg er spent, stolt, rørt og nervøs, men mest av alt gleder jeg meg til å se dere i vinter!!!» Kjøp billetter HER. Flere av konsertstedene har U18-tilgang. SPILL
El Papi slipper «Dans Baby» - på vei til siste miks smalt det10.9.2026 08:07:11 CEST | Pressemelding
11. september slipper El Papi «Dans Baby», en leken og romantisk festlåt om blikket som setter hjertet i brann, og personen som plutselig får hele rommet til å forsvinne.
Tobias Sten slipper «Halvt forhold» og inviterer til Oslo Spektrum4.9.2026 09:09:03 CEST | Pressemelding
I dag, 4. september, slipper Tobias Sten singelen «Halvt forhold», en hjertevarm og energisk låt om et forhold som ikke helt fungerer. Med et gjenkjennelig tema, fengende countrytoner og Tobias sin sterke formidling, setter låten ord på følelsen av å stå med én fot inne og én fot ute i kjærligheten. 23-åringen fra Stord debuterte sommeren 2024 og har siden tatt Norge med storm. På kort tid har han rukket å gi ut én EP og to album, spille over 150 konserter og festivaler, få 14 låter inn på topp 10 og bli Norges mest strømmede norske artist i 2025. Albumet «Heimakjær» har solgt til dobbel platinum, mens «Hånd i hånd» fortsatt ligger på topp 10, en posisjon låten har hatt siden release. I tillegg ble Tobias Sten kåret til Årets Spellemann. I sommer har Tobias spilt 40 festivaler over hele landet i tillegg til å ha spilt sine første festivaler i Sverige og Danmark med stor suksess.Nå tar han sitt største steg på scenen så langt. Lørdag 6. mars 2027 inviterer Tobias Sten og bandet hans, Ba
Et stjernesamarbeid du ikke så komme: ULD og No.4 tolker folkekjære deLillos24.8.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
ULD og No.4 møtes i et samarbeid du kanskje ikke så komme. 28. august slipper de sin nytolkning av «Suser avgårde» - første låt fra et nytt soundtrack der noen av Norges mest spennende artister tolker den folkekjære deLillos-katalogen.
Ane Brun slipper "Hold Me" og annonserer nytt album21.8.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
21. august slipper Ane Brun den nye singelen «Hold Me», skrevet og produsert sammen med ARY. Samtidig annonserer hun sitt nye album I Thought We Were the Same, hennes første med nyskrevet musikk på seks år. Albumet slippes 6. november.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom


