Nærings- og fiskeridepartementet

Presseinvitasjon: Fiskeri- og havministeren møter maritim næring om USA

Del

Fiskeri- og havminister Marianne Sivertsen Næss har invitert til dialogmøte med maritim næring om USA og mulige konsekvenser for norsk maritim næring som følge av USAs handelspolitikk.

USA er et viktig marked for norske maritime aktører.

Norges Rederiforbund, Odfjell, Wallenius Wilhelmsen, Sjømannsforbundet, Maskinistforbundet, Sjøoffisersforbundet, Norsk Industri, Kongsberggruppen, NHO, LO, og Unio deltar på møtet.

Møtet finner sted i Nærings- og Fiskeridepartementet, Kongens gate 8, fredag 21. mars kl. 11:00-12:00.

Møtet er kun for inviterte, men fiskeri- og havministeren vil være tilgjengelig for pressen via telefon i etterkant.

Nøkkelord

Kontakter

Om oss

Nærings- og fiskeridepartementet (NFD) utformar ein framtidsretta nærings- og sjømatpolitikk.

Innsyn: NFDs postjournal er søkbar hos www.eInnsyn.no

Du kan følgje NFD på LinkedIn og Flickr, og regjeringa på X/Twitter og Facebook 

Følg pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Nærings- og fiskeridepartementet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye