Skanska Norge

Ny økonomisjef til Skanska Næringseiendom

Del

Skanska Næringseiendom har ansatt Åsmund Ytreeide som økonomisjef. Han kommer til Skanska fra rollen som Head of Controlling i Nåbo (tidligere Bonava) og starter i juni.

Åsmund Ytreeide starter i stillingen som økonomisjef i juni.
Åsmund Ytreeide starter i stillingen som økonomisjef i juni. Bård Gundersen/Nåbo AS

Ytreeide har mange års erfaring fra ulike økonomiroller i eiendomsbransjen, blant annet fra Heimstaden og Norwegian Property. Han har en bachelorgrad i økonomi og administrasjon fra Handelshøyskolen BI og en mastergrad i finans og eiendom fra University of Aberdeen.  

– Jeg ser frem til å starte i Skanska Næringseiendom og bli en del av et sterkt og kompetent team. Eiendomsbransjen står overfor spennende muligheter og utfordringer, og jeg ser frem til å bidra med min erfaring for å styrke selskapets økonomifunksjon og skape verdier, forteller Ytreeide. 

Synnøve Lyssand Sandberg, administrerende direktør i Skanska Næringseiendom, ser frem til å ønske Ytreeide velkommen til selskapet.  

– Åsmund har erfaring fra ulike typer eiendomsselskaper og en nøkkelkompetanse som vi vil få stor nytte av i en sentral rolle i Skanska Næringseiendom. Han blir en viktig bidragsyter i vårt dyktige team her i Norge, både på selskapsnivå og i prosjektsammenheng – vi gleder oss til å få ham om bord, sier hun. 

Kontakter

Om oss

Skanska er et av verdens største selskaper innen prosjektutvikling og entreprenørvirksomhet. I over 135 år har vi vært til stede i utvalgte markeder, som i dag omfatter både Norden, Europa og USA. I Skanska Næringseiendom utvikler, bygger og skaper vi attraktive, bærekraftige og fleksible arbeidsplasser i Oslo-området. Med 130 nordiske kollegaer er vi til stede i hele Norden, og har samtidig sterk lokal forankring, med særlig fokus på Oslo, Stockholm, Göteborg, Malmö, København og Helsingfors.

Følg pressemeldinger fra Skanska Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Skanska Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Skanska Norge

Tore Tveit er ny konserndirektør for Teknologi, Innovasjon og Grønn Forretningsutvikling i Skanska Norge6.6.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding

Tore Tveit har tiltrådt som konserndirektør for Teknologi, Innovasjon og Grønn Forretningsutvikling (TIGF) i Skanska Norge. Fra juni er han en del av konsernledelsen, og overtar ansvaret for et forretningsområde som er sentralt for hvordan Skanska skaper kundeverdi, styrker konkurransekraften og bidrar til en mer bærekraftig utvikling i bygg- og anleggsbransjen.

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye