Peab bygger 37 fritidsleiligheter i Trysil
21.3.2025 08:00:00 CET | Peab | Pressemelding
Peab Bygg er valgt som totalentreprenør for byggingen av leilighetskomplekset Trysil Suiter. Kontrakten har en verdi på 194 millioner kroner eks. mva, og prosjektet forventes ferdigstilt i fjerde kvartal 2026.

Trysil Suiter vil bestå av 37 eksklusive fritidsleiligheter med beliggenhet midt i hjertet av Norges største alpindestinasjon. Leilighetene holder høy standard og varierer i størrelse fra cirka 81 til 195 kvadratmeter. Blant fasilitetene er ski-in/ski-out, garasjeanlegg, treningsrom og egne boder for lagring av sportsutstyr. Mange av leilighetene vil i tillegg ha private balkonger eller terrasser med fantastisk utsikt over Trysilfjellet.
Prosjektet er et samarbeid mellom Peab og SkiStar, som har etablert selskapet Skiab for å utvikle fritidsboligene. Byggestart er planlagt til mai 2025, med ferdigstillelse i fjerde kvartal 2026.
– Vi setter stor pris på tilliten vi har fått til å gjennomføre dette spennende prosjektet. Peab har bred erfaring og kompetanse innen denne typen utbygginger. Som i våre tidligere prosjekter har vi et sterkt fokus på høy kvalitet kombinert med en effektiv prosjekterings- og byggeprosess, sier Per Ivar Rasmussen, distriktssjef i Peab Bygg.
Trysil har utviklet seg til en helårsdestinasjon med 69 alpinbakker, 31 heiser og et omfattende nettverk av langrennsløyper om vinteren. Om sommeren forvandles fjellområdet til et eldorado for syklister, med fire sykkelparker, 100 kilometer naturlige sykkelstier, samt golfbane og klatrepark.
Det nye leilighetsbygget blir tilknyttet Radisson Blu Resort via en innendørs passasje, noe som gir beboerne tilgang til fasiliteter som spa, basseng og restauranter. Leilighetene ble lagt ut for salg i januar, og interessen i markedet har vært stor.
– Salget har gått over all forventning, og vi er svært glade for å kunne realisere dette unike prosjektet. Vi har svært gode erfaringer med Peab fra tidligere, og deres kompetanse og gjennomføringsevne gir oss trygghet i at dette blir en leveranse av høy kvalitet. Vi ser fram til å fortsette det gode samarbeidet, sier Matilda Öberg, administrerende direktør i Skiab Invest AS.
Fakta om prosjektet
- Navn: Trysil Suiter
- Omfang: 37 fritidsleiligheter
- Totalentreprenør: Peab Bygg
- Byggherre: Skiab
- Kontraktssum: 194 MNOK eks. mva.
- Sted: Trysil
- Arkitekt: Heggelund & Koxvold AS
- Byggestart: Mai 2025
- Ferdigstillelse: Fjerde kvartal 2026
Nøkkelord
Kontakter
Stine GabrielsenKommunikasjonssjef - Peab Norge
Tel:+47 416 51 414stine.gabrielsen@peab.noPer Ivar RasmussenDistriktssjefPeab Bygg AS
Tel:+47 970 91 430per.ivar.rasmussen@bjorn.noBilder



Lenker
Om oss
Peab er Nordens samfunnsbygger med 13 000 medarbeidere og en omsetning på 59 milliarder svenske kroner. Med lokal tilstedeværelse og fokus på egne ressurser utvikler, anlegger og bygger vi hverdagen der livet leves. Hovedkontoret ligger i Förslöv i Skåne, Sverige. Aksjen er børsnotert ved Nasdaq Stockholm. I Norge har Peab ca. 1500 ansatte og en omsetning på ca. 6,4 milliarder kroner.

Følg pressemeldinger fra Peab
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Peab på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Peab
Peab blir partner i Kunnskapsarena for ombruk i byggebransjen3.9.2026 09:46:36 CEST | Pressemelding
Peab går inn som partner i nasjonal kunnskapsarena for ombruk. – For oss betyr det en verdifull tilgang til kunnskap, praktiske verktøy og erfaringer fra aktører i hele bransjen, sier regiondirektør Magnus Taugbøl Brekke i Peab.
13 000 medarbeidere deltok i Peabs arbeidsmiljøuke2.9.2026 09:19:48 CEST | Pressemelding
Den 24. – 28. august samlet Peab-konsernet rundt 13 000 medarbeidere til årets Arbeidsmiljøuke. Gjennom praktiske øvelser, dialog og beredskapstrening satte ansatte over hele Norden ekstra fokus på helse, arbeidsmiljø og sikkerhet.
Kommende endringer i Peabs konsernledelse28.8.2026 08:07:40 CEST | Pressemelding
1. januar 2027 går Peab inn i en ny forretningsplanperiode for 2027–2029. For å legge til rette for videre lønnsom vekst og som en del av pågående etterfølgerprosesser, gjøres følgende endringer i Peabs konsernledelse.
Bytorget i Askim går videre mot realisering24.8.2026 08:12:31 CEST | Pressemelding
Utviklingen av Bytorget i Askim tar et nytt steg fremover. Peab Bygg, Askim Næringspark Bolig og Clarksons Project Development har signert avtale om videreføring av prosjektet med 116 boliger, næringsarealer og et nabolagshus i den tidligere vaktmesterboligen fra Askim Gummivarefabrikk.
Peabs resultat første halvår 2026: Peab vokser med styrket lønnsomhet14.7.2026 11:21:39 CEST | Pressemelding
– Peab fortsetter sin sterke utvikling til tross for den usikre situasjonen i omverdenen. Omsetningen øker med tolv prosent i andre kvartal, samtidig som både driftsresultatet og driftsmarginen styrkes. Vi rapporterer om høy ordreinngang i kvartalet, og ordrereserven ligger fortsatt på et rekordnivå, sier Jesper Göransson, konsernsjef i Peab.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom