Alle må danse i Stjernekamp på lørdag
Samtlige artister skal ut på dansegulvet i Stjernekamp på NRK lørdag. Gjestedommer er vår internasjonale dansestjerne Mona Berntsen.

- NRK1 og NRK TV lørdag 22. mars kl. 19.45
Gjennom 11 sesonger har det vært mye dans på scenen i Stjernekamp. Men det er kanskje ikke alle artister som har vært like ivrige på å vise sine danseferdigheter på direktesendt TV – samtidig som de skal synge!
På lørdag har ikke deltakerne noe valg: Da er det dans og sceneshow som blir utfordringen for artistene i kampen om å bli Norges ultimate entertainer.
I starten på uka har Stjernekamp-artistene fått tildelt hver sin låt som de må øve inn – og ikke minst koreografi som de også har måttet lære seg i løpet av 4-5 dager.

Danset med stjernene
Danser, koreograf, instruktør og programleder Mona Berntsen inntar dommerbordet sammen med Christine Dancke og Kristoffer Olsen denne kvelden. Hun har opptrådt verden rundt med internasjonale popstjerner som Justin Bieber, Alicia Keys, Chris Brown, Justin Timberlake og Madonna og danset på store show som Oscar-utdelingen, Grammy Awards, Super Bowl og Eurovision Song Contest. I senere tid har hun hatt sceneregi på Melodi Grand Prix, og hun har vært å se i en rekke ulike TV-programmer.
Her er låtene artistene skal framføre i Stjernekamp lørdag 22. mars
Endelig rekkefølge:
- Eric Tryland: Unforgettable – Marcus og Martinus
- Lisa Stokke: Don't Go Yet – Camila Cabello
- Freddy Kalas: Swalla – Jason Derulo feat. Nicki Minaj, Ty Dolla $ign
- Jonas Wesetrud Hansen: Somebody That I Used To Know – Gotye feat. Kimbra
- Sofie Fjellvang: Dance The Night – Dua Lipa
- dePresno: Puttin' On The Ritz – Fred Astaire
- Akuvi: Water – Tyla
- Kim Wigaard: TEXAS HOLD’EM - Beyoncé
Les også: Her er artistene i vårens Stjernekamp
Bilder fra Stjernekamp program 1 (utløper 17. april)
Publikum og presse
Stjernekamp sendes direkte fra Gateways Studio på Fornebu med publikum til stede i salen. Info om billetter finner du her: nrk.no/publikum
Journalister og fotografer som ønsker å dekke sendingen fra presserom eller sal, kan ta kontakt med Helene Amlie, 951 00 299.
Det vil bli tilgang på intervjuer og fotografering direkte etter sending.
Presse kan også ta kontakt ved ønske om lenke til bilder fra generalprøve og direktesending.
Slik stemmer du i Stjernekamp
Avstemningen er gratis og foregår på delta.nrk.no
Her kan du gi til sammen inntil tre stemmer på din(e) favoritt(er).
Du må opprette en NRK-bruker og logge inn før du kan få stemt. Les mer om registrering her: info.nrk.no/palogging-og-min-profil/
Etter at alle låter er framført, vil programleder varsle når avstemningen starter og avsluttes.
Det er ikke mulig å stemme utenfor vinduet angitt av programleder, så pass på at du spiller av sendingen direkte uten forsinkelse.
Det er ikke SMS-avstemning i årets sesong av Stjernekamp.
Stjernekamp sesong 12
- Norsk direktesendt underholdningsprogram (2025)
- Sendes i NRK TV og på NRK1 15. mars-3. mai kl. 19.45
- Programleder: Stian Staysman Thorbjørnsen
- Dommere: Christine Dancke og Kristoffer Olsen
- Produksjon: Monster og Vibeke Sørlie for NRK
- Produsent Monster: Brita Karlsen
- Prosjektredaktør NRK: Mirja Minjares
Nøkkelord
Kontakter
Helene AmlieKommunikasjonsansvarlig
Tel:+47 951 00 299helene.amlie@nrk.noBilder


Om NRK
NRK skal styrke demokratiet, samle og engasjere alle som bor i Norge. NRK er Norges offentlig eide allmennkringkaster med et bredt radio-, TV-, nett- og podkasttilbud, og ni av ti nordmenn bruker minst ett NRK-tilbud daglig. NRK har cirka 3300 ansatte fordelt på om lag 50 kontorer rundt om i landet.
Følg pressemeldinger fra NRK
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NRK på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NRK
«Bakemesterskapet junior» er tilbake på NRK12.12.2025 13:05:22 CET | Pressemelding
Åtte bakeglade og kreative barn gir alt for å imponere dommerne i den nye sesongen.
Skal lede Debatten12.12.2025 10:10:00 CET | Pressemelding
Åsa Vartdal og Espen Aas tar over som programledere for Debatten fra nyttår.
Idrettsgallaen er tilbake på Hamar11.12.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Lørdag 10. januar er Idrettsgallaen tilbake på Hamar. Mia Hundvin og Erik Solbakken skal være programledere for direktesendingen på NRK for andre gang.
Feirer med 12-timers sending10.12.2025 06:00:00 CET | Pressemelding
NRK feirer 100 år med radio fra Bergen med 12 timer direktesendt jubileumssending.
Lager humor av tabubelagte temaer4.12.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Komiker Lars Berrum har blitt kjent med blinde, bevegelseshemmede, transpersoner, dødelig syke, kortvokste og folk med Tourettes syndrom. I TV-serien «Tabu» lager han et humorshow der hans nye venner er både æresgjester og punchline.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom