Hanne Martinussen blir ny CEO i Hydrogen Mem-Tech
Etter 7 år som leder i Hydrogen Mem-Tech, gir Thomas Reinertsen stafettpinnen videre til Hanne Martinussen.

Martinussen kommer fra rollen som Chief Operating Officer i Hydrogen Mem-Tech, mens Thomas Reinertsen blir ny CEO i familieeide Reinertsen New Energy.
- Jeg er veldig glad for at Hanne ønsker å ta over som leder i Hydrogen Mem-Tech. Hanne er høyst kompetent, kjenner produktet og produksjonen vår veldig godt fra sin rolle som COO og er en flott ambassadør for selskapet vårt, sier Thomas Reinertsen.
Han kommer til å gå inn i Hydrogen Mem-Techs styre for å ivareta kontinuitet i utviklingen av selskapet, samt bistå med videre finansiering.
- På vegne av styret i Hydrogen Mem-Tech vil vi takke for innsatsen til Thomas, og vi er glade for at Hanne skal ta selskapet videre i tråd med selskapets strategi, sier styreleder Thor Egil Five.
Hydrogen Mem-Tech tilbyr en unik separasjonsteknologi for å skille ut hydrogen fra gassblandinger til forskjellige formål. Selskapet har store internasjonale selskaper på eiersiden (se egen faktaboks), og hovedkontor i Trondheim.
- Jeg ser virkelig frem til veien videre. Dette selskapet har et solid fundament, og jeg ser et stort potensial for vekst og utvikling. Mitt fokus vil være å styrke vår posisjon i markedet, bygge relasjoner og sikre at vi leverer på våre ambisjoner. Sammen med teamet ser jeg frem til å gripe nye muligheter og skape en fremtid vi kan være stolte av, sier Hanne Martinussen.
Om Hydrogen Mem-Tech:
- Hydrogen Mem-Tech er et hydrogenteknologiselskap som ble grunnlagt i 2017 etter år med forskning og utvikling på palladiummembraner i Reinertsen og SINTEF. Selskapets misjon er å bidra til det grønne skifte, med ren, utslippsfri energi til bruk i industri, maritim sektor og andre markedsvertikaler.
- Et nytt toppmoderne, kommersielt produksjonsanlegg ble ferdigstilt i 2023.
- I dag designer og produserer Hydrogen Mem-Tech kompakt og kostnadseffektiv palladiummembranteknologi for bedrifter globalt, for at kunder kan utvinne rent hydrogen fra naturgass og biogass.
- Gjennom tidligere finansieringsrunder har Hydrogen Mem-Tech fått ombord sterke, internasjonale investorer som AP Ventures, Saudi Aramco Energy Ventures, Shell Ventures, Yara Growth Ventures, SINTEF Venture V og Peak Sustainability Ventures, i tillegg til nasjonale og lokale investorer som har vært med fra oppstarten.
Om Hanne Martinussen:
- Født i Verdal.
- Disputerte doktorgrad i elektrooptikk i 2009.
- 15 års industriell erfaring, for det meste olje og gass.
- Testing, FoU, produktutvikling, produktsjef.
- Prosjektleder for tverrfunksjonelle team.
- Ansvarlig for utvikling av produksjonsprosesser og effektivisering.
- Kommersiell erfaring og kundefokus.
- Salg og kontraktsforhandlinger med internasjonal erfaring fra BP og Woodside/Technip FMC.
- Lang operativ erfaring som COO.
- Underviser 300 studenter ved NTNU i elektromagnetisme.
Kontakter
Thor Egil FiveStyrelederHydrogen Mem-Tech
Tel:0047 907 51 038thoregilfive@ficas.noBilder


Lenker
Følg pressemeldinger fra Hydrogen Mem-Tech
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Hydrogen Mem-Tech på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Hydrogen Mem-Tech
Internasjonale tungvektere investerer 170 millioner kroner i norske Hydrogen Mem-Tech10.5.2022 12:00:00 CEST | Pressemelding
AP Ventures, Yara Growth Ventures, Shell Ventures, Saudi Aramco Energy Ventures og SINTEF Venture viser tillit og investeringsvilje overfor Hydrogen Mem-Tech. Selskapets teknologi skiller hydrogen fra biogass og naturgass, og kapitalen vil sette fart på kommersialiseringen og veksten i årene som kommer.
Hydrogen Mem-Tech henter finansdirektør fra DNB Markets3.5.2022 07:00:00 CEST | Pressemelding
Lars Fredrik Revling (37) blir ny finansdirektør i Hydrogen Mem-Tech. Revling kommer fra stillingen som rådgiver innen Investment Banking i DNB Markets.
Hydrogen Mem-Tech får inntil ni millioner for å forske på ammoniakk som hydrogenbærer8.12.2021 13:13:33 CET | Pressemelding
Hydrogen Mem-Tech (HMT) har en unik membranteknologi som produserer hydrogen fra natur- og biogass. Nå får selskapet inntil 9 millioner av Norges forskningsråd for å utvikle teknologien til å omgjøre ammoniakk til hydrogen. Målet er å løse utfordringer knyttet til transport av hydrogen.
Hydrogen Mem-Tech med ny teknologi for utslippsfri hydrogenproduksjon8.10.2021 08:00:00 CEST | Pressemelding
Trondheimbaserte Hydrogen Mem-Tech har utviklet en ny teknologi for produksjon av hydrogen fra bio- og naturgass, som nå er klar for markedet. Membranteknologien har blitt testet og pilotert de siste fire årene, blant annet på Equinors naturgassanlegg på Tjeldbergodden. Nå står flere selskaper klare for å benytte seg av løsningen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom