Vegard Harm og Jørgine Vasstrand tester vennskapet i villmarken
Duoen returnerer på VGTV 26. mars med en ny og dramatisk sesong av «Vegard X Funkygine». Denne gangen skal de reise på en ekspedisjon i Canada som kan sette vennskapet på prøve.

– Etter Norseman gikk jeg på en smell og tenkte at Jørgine og jeg måtte gjøre noe nytt sammen. Derfor er mye av motivasjonen for villmarksekspedisjonen å bruke mer tid med henne. Og jeg vil kunne si til potensielle barnebarn, hvis jeg noen gang får det, at jeg har vært på ekspedisjon i Canada, sier Harm.
Utfordringen kom som en overraskelse på Vasstrand:
– Jeg ble tatt på sengen av Vegards plan. Jeg er glad for at han tar initiativ, men jeg er også veldig redd for prosjektet. Canada er langt unna. Jeg er ikke glad i å reise og jeg har flyskrekk. I tillegg er det uberørt og vill natur. Hvis det skjer noe, er du helt på egen hånd, sier Vasstrand som i første episode av serien stiller spørsmål ved hvor mye forberedelser Harm egentlig har gjort.
Serien viser en helt ny dynamikk i vennskapet. Vasstrand forklarer:
– Jeg har alltid vært en engstelig person, og det har nok blitt verre med årene. Jeg er som regel i situasjoner på TV der jeg er trygg og på hjemmebane. I denne sesongen er jeg på bortebane og blir utfordret i mange ubehagelige ting. Så jeg vil si at rollene er snudd. Nå må Vegard steppe opp gamet for å være en støtte for meg.
For Harm er dette en ny situasjon:
– Hun liker ikke å være i en posisjon hvor hun ikke har kontroll, og det har satt vennskapet på prøve.
Han påpeker at Canada har en stor bestand av ville bjørner og sier lattermildt: - Jeg er redd for at jeg blir grunnen til at hele Norges Funkygine aldri kommer hjem fra Canada. Det orker jeg ikke!
Den nye sesongen av «Vegard X Funkygine» har premiere på VGTV 26. mars.
For mer informasjon, vennligst kontakt:
Kristoffer Kumar i VGTV på e-post Kristoffer.Kumar@vg.no eller telefon 975 19 941.
Nøkkelord
Kontakter
Kristoffer KumarProdusentVGTV
Tel:+47 97519941Kristoffer.Kumar@vg.noBjørn-Martin Bache NordbyHead of CommunicationsSchibsted Media
Tel:+47 977 00 019bjorn-martin.bache.nordby@schibsted.comLenker
Følg pressemeldinger fra Schibsted
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Schibsted på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Schibsted
Ny VGTV-serie: – De beste samtalene skjer etter one night stands14.5.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Det blir (nesten) helt ekte one night stands når StSunniva inviterer seg hjem til kjendiser for intime samtaler på VGTV.
Petra Wikström leder nytt samlet team for samfunnskontakt og kommunikasjon i Schibsted14.5.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Schibsted samler nå arbeidet med samfunnskontakt og kommunikasjon i et nytt felles team. Petra Wikström får det overordnede ansvaret i rollen som Director of Public Policy and Communication.
Schibsted Media blir Schibsted igjen12.5.2025 09:01:00 CEST | Pressemelding
I dag tar Schibsted Media tilbake navnet Schibsted, som følge av at mediekonsernet nå eier navnet alene. Navnebyttet er naturlig når det børsnoterte Schibsted Marketplaces formelt skifter navn til Vend.
VGs videogrep kåret til verdens beste6.5.2025 11:52:23 CEST | Pressemelding
Under Wan-Ifra Global Awards nådde VGs TV-dekning av USA-valget i høyde helt opp.
VG lanserer AI-chatboten «heiVG»5.5.2025 08:01:07 CEST | Pressemelding
Etter en periode med testing åpner VG nå chatboten «heiVG» for alle brukere. – Potensielt startskuddet på noe helt nytt, sier Øyvind Brenne, utviklingsredaktør i VG.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom