Vianor AS

Etterspørselen øker in Bergensområdet – Vianor tredobler kapasiteten

Del

Vianor tredobler kapasiteten på dekk- og dekkhotell-tjenester i nye, toppmoderne lokaler på Minde. Men hadde det ikke vært for en god porsjon flaks, kunne flyttingen fort ha kommet på avveie.

Vianor

Vianor er Norges største leverandør av dekk og dekktjenester. De opplever stor etterspørsel hos kundene sine i Bergens-området, og investerer for å øke kapasiteten kraftig på Minde, Kokstad, i Åsane og på Sotra. Åsane har også et fullskala bilverksted.  
 
Både regionssjef Pål Bendiksen og avdelingsleder Ann-Kristin Daltveit er klare på at Bergens-området er et viktig marked for Vianor, og at vekstutsiktene er gode.  

– Vi begynner å få veldig god dekning her i byen, både i sentrum og i omkringliggende områder. Denne veksten er utelukkende drevet av etterspørsel fra kundene. De ønsker kvalitet og forutsigbarhet, noe vi jobber hver dag for å levere, forteller Bendiksen. 

Kunne vært kroken på døra 

De merker økende etterspørsel etter dekktjenester og da spesielt dekkhotell. De mindre tjenestene som batterikontroll og skift av vindusviskere, øker også i popularitet hos kundene. Men Bendiksen forteller at da avdelingen på Minde skulle utvide, så det mørkt ut.  

– På grunn av omreguleringer av hele Mindemyren og daglige endringer i bybane-traséen, var det veldig utfordrende å finne nye lokaler i nærområdet her på Minde. Vi vurderte faktisk å avvikle hele driften. Nå er vi veldig fornøyde med at vi hadde is i magen og litt flaks, sier en fornøyd Bendiksen.  

Redningen kom i grevens tid 

Det viste seg at man faktisk ikke trenger å hoppe over bekken for å hente vann. I grevens tid ble lokalet på andre siden av veien ledig. Med 1900 kvadratmeter over to plan, var ikke Vianor vonde å be. De satte fort i gang med innvendig totalrenovering for å kunne levere kundeopplevelser av høy kvalitet, og en moderne arbeidsplass for de 3 ansatte.   
 
Vianor kan nå levere dekktjenester til mellom 3000 og 3500 biler i de nye lokalene, en markant økning opp fra 960 biler. Tjenestetilbudet inkluderer dekkskift, balansering, dekkhotell, og reparasjon av punkteringer, for både personbiler og varebiler opp til 3,5 tonn.  
 
Avdelingsleder Ann-Kristin Daltveit er strålende fornøyd med de nye fasilitetene og tredoblingen i kapasitet.  

– Med det gamle senteret opplevde vi at plassmangelen ble et hinder for vekst. Her i de nye lokalene kan vi vokse og ansette flere. Og så er det jo ekstra stas å ta imot kunder her når alt er topp moderne, legger Daltveit til.  

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Om Vianor

Vianor er den største dekk- og bilservicekjeden i Norden, forpliktet til å fremme tryggere mobilitet. Vi har 174 egne servicesentre og et omfattende Partner-nettverk i Finland, Sverige og Norge, og er en pionèr innen digitale dekktjenester. Vi betjener privatkunder og bedrifter ved å tilby et omfattende utvalg av dekk, dekktjenester og bilservicetjenester for alle bilprodusenter - med høy profesjonalitet og en vennlig holdning. I 2024 var omsetningen vår på 355 millioner euro. Vi er en del av Nokian Tyres Group.​

Dekk- og bilverksted. Klar for enhver reise. vianor.no

Følg pressemeldinger fra Vianor AS

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Vianor AS på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Vianor AS

World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye