Disse vil drifte elektro i tunneler på riksvegene i Østfold, Follo og Nedre Romerike
Fire entreprenører har gitt tilbud på drift og vedlikehold av elektroinstallasjoner i riksvegtunnelene i Østfold, Follo og Nedre Romerike.

Da tilbudsfristen gikk ut mandag 17. mars, hadde fire entreprenører meldt seg på i konkurransen om elektrokontrakten.
Den entreprenøren som vinner konkurransen, skal drifte og vedlikeholde alt av elektriske anlegg i totalt 15 tunneler på riksvegnettet i Østfold, Follo og Nedre Romerike – kameraer, bommer, fotobokser, variable skilt, pumpestasjoner og aggregatanlegg. Statens vegvesen er oppdragsgiver.
Kontrakten gjelder fra 1. september 2025 og fem år framover, med mulighet for ytterligere tre år.
Fire konkurrerer om elektrokontrakten
Disse entreprenørene har levert tilbud på drift og vedlikehold av elektroinstallasjoner i rikesvegtunnelen i Østfold, Follo og Nedre Romerike:
- Mesta
- SET Elektro AS
- Traftec
- Trafikkteknikk AS
Statens vegvesen skal nå kontrollregne og kvalitetssikre tilbudene før kontrakt inngås i løpet av våren.
Ved tildeling av kontrakten er det laveste pris som gjelder.
Kontrakten dekker følgende elektriske anlegg i tunnelene:
- 15 tunneler med elektriske anlegg, inkludert kameraer
- 25 pumpestasjoner
- 39 punkter for automatisk trafikkontroll
I tillegg inngår disse anleggene utenfor/i tilknytning til tunnelene:
- 10 varmekabelanlegg
- 124 variable skilt
- 9 bommer
- 32 kameraer
- 2 aggregatanlegg
Kontakter
Tom Ferdinand LutherProsjektleder elektroStatens vegvesen Drift og vedlikehold
Tel:90174335tom.luther@vegvesen.noPressevakt Drift og vedlikehold
* Drift, vedlikehold og forvaltning av riksvegnettet * Brøyting/strøing/salting * Asfalt * Rekkverk * Bruer * Tunneler * Fjelloverganger * Rasteplasser * Inspeksjoner * Ferje
Bilder

Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Lyser ut rv. 80 Sandvika Sagelva28.4.2025 17:01:24 CEST | Pressemelding
Denne uka lyser Statens vegvesen ut anbudskonkurranse for å få utbedret 5 kilometer av vegen mellom Bodø og Fauske.
Evaluering av stenging av Ring 1: Flere går og reiser kollektivt – færre kjører bil28.4.2025 16:59:41 CEST | Pressemelding
Ring 1 i Oslo sentrum vil være stengt fra 2024 til 2027 på grunn av byggingen av det nye regjeringskvartalet. Byvekstsamarbeidet i Oslo-området har satt i gang en treårig evaluering for å få kunnskap om hvordan befolkningen og næringslivet tilpasser reisene sine, og hvilken betydning dette kan ha for reisevaner, byliv, trafikksikkerhet, klimagassutslipp og fremkommelighet. − En pressemelding fra byvekstsamarbeidet i Oslo-området.
Skanska skal bygge ny E6 i Sørfold28.4.2025 15:36:10 CEST | Pressemelding
Skanska Norge vant anbudskonkurransen om å få bygge ny E6 mellom Megården og Sommerset.
Restaurerer Trondhjemske postveg i Åsane28.4.2025 15:34:07 CEST | Pressemelding
Statens vegvesen startar i desse dagar å restaurere ei steinhellebru på den Trondhjemske postveg på Saurås i Åsane.
Brannøvelser i tunnel på E6 i Vefsn28.4.2025 08:55:00 CEST | Pressemelding
Fire mandager i ukene framover holder Statens vegvesen og nødetatene beredskapsøvelse i Åsnevtunnelen på E6 rett nord for Mosjøen. Vegen blir helt stengt mellom klokken 18.00 og 20.00.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom