Moelven

Han tar over ledertrøya ved Moelven Van Severen

Del

Andreas Kroglund Rian blir ny direktør ved sagbruket fra 1. oktober. – Jeg ser med stor ydmykhet fram til å ta over ansvaret for Moelven Van Severen, en bedrift med stolte tradisjoner og dyktige medarbeidere, sier Kroglund Rian.

Andreas Kroglund Rian blir ny direktør ved Moelven Van Severen AS.
Andreas Kroglund Rian blir ny direktør ved Moelven Van Severen AS.

Han er 42 år og kommer fra Overhalla, hvor han også har bosatt seg med samboer og to barn.

Han er utdannet sivilingeniør i industriell økonomi og teknologiledelse fra NTNU i Trondheim, og jobber nå som daglig leder i entreprenørselskapet Boligprosjekt Overhalla AS. Denne rollen har han hatt de siste åtte årene. Før dette jobbet Kroglund Rian både nasjonalt og internasjonalt i Safetec Nordic og Aibel, med oppgaver innen olje- og gassindustrien.

- Gjennom disse rollene bygget han erfaring med industrielle prosesser, forretningsutvikling og ledelse. Han er også godt kjent i det lokale næringslivet i Namdalen, og har en rekke verv, blant annet i styret i Skogmo Industripark, forteller divisjonssjef Lars Storslett i Moelven Wood.

- Andreas har en solid utdannelse kombinert med en spennende kommersiell bakgrunn. Vi ser fram til at han tar over ledertrøya, sier Storslett.

Solid bedrift med lange tradisjoner

Moelven Van Severen er et sagbruk og høvleri med produksjon av granprodukter til både det nasjonale og internasjonale markedet. Rian tar over ansvaret for 72 medarbeidere.

– Jeg gleder meg til å bli kjent med folka, lære mer om prosessene og bidra til den videre utviklingen av selskapet. Moelven Van Severen er en viktig hjørnesteinsbedrift i Namsos og en sentral aktør i næringslivet i Namdalen. Det blir spennende å forvalte og videreutvikle denne posisjonen, sier han.

Etter ti år som direktør ved Moelven Van Severen har Knut Johan Dreier valgt å gå av med pensjon. Han har siste arbeidsdag 31.mars.

Andreas Kroglund Rian tiltrer senest 1.oktober, og i perioden fram dit sitter økonomisjef Kjell Robert Westerlund og produksjonssjef Svein Erik Carlsson ved roret som konstituert daglig ledelse.

Nøkkelord

Kontakter

Andreas Kroglund RianDirektør, Moelven Van Severen AS

Tel:959 46 855

Bilder

Andreas Kroglund Rian blir ny direktør ved Moelven Van Severen AS.
Andreas Kroglund Rian blir ny direktør ved Moelven Van Severen AS.
Last ned bilde

Om oss

Moelven Industrier ASA er et skandinavisk industrikonsern som produserer og leverer bærekraftige produkter og løsninger til byggebransjen. Konsernet hadde en omsetning i 2023 på rundt NOK 12,9 milliarder, og har ca. 3300 medarbeidere. Moelvens 34 produksjonsselskaper er fordelt på 40 produksjonssteder i Norge og Sverige, og er organisert i tre divisjoner: Timber, Wood og Byggsystemer.

Følg pressemeldinger fra Moelven

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Moelven på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Moelven

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye