Nora Jabri er tilbake med en ærlig og kraftfull låt om brudd og selvstyrke
«Just a Guy» er en ærlig låt om å komme seg ut av et forhold og en situasjon som ikke er bra for deg. Den handler om det å sette seg fri fra et forhold preget av utroskap og løgner, og ble skrevet i et øyeblikk hvor Nora ikke lenger klarte å «finpusse» historien, men heller valgte å være helt ærlig.

«Den handler om det å være sårbar samtidig som man har en styrke, og om hvordan man ofte er sterkest i situasjoner der man føler seg aller svakest. Teksten er rå og ærlig, samtidig som det melodiske viser en form for styrke.»
Etter deltakelsen i Melodi Grand Prix er Nora nå klar for å slippe mer musikk og vise frem en ny side av seg selv som artist. Hun har tidligere imponert både norske og internasjonale seere, og etter studiene ved Berklee College of Music har hun finpusset sitt musikalske uttrykk ytterligere.
Nå slipper hun «Just a Guy» – en låt som kombinerer rå ærlighet med melodisk kraft, og markerer starten på et nytt kapittel i karrieren.
Låten er produsert av Carl-Viktor Guttormsen og mikset av Simon Bergseth.
Singelen slippes fredag 11. april.
Nøkkelord
Kontakter
Eline DarkiDrabant Music
Tel:+47 988 98 882eline.darki@sonymusic.comBilder
Om Sony Music
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Oops!... Britney gjorde det for 25 år siden11.4.2025 16:18:02 CEST | Pressemelding
Legacy Recordings & RCA Records feirer 25-årsjubileet til Britney Spears’ ikoniske andrealbum med utgivelse av Oops!... I Did It Again (25th Anniversary) fredag 16. mai! Albumet vil bli sluppet digitalt og som en dobbel vinyl med 10 bonusspor inkludert 2 splitter nye remikser: "Stronger" (Adamusic Remix) og "Oops!...I Did It Remix" (Pessto Remix)
Erika Norwich slipper låt om å bli oversett, sviktet og glemt10.4.2025 15:09:15 CEST | Pressemelding
“Kor va du da æ sang min første selvskrevne låt? Huske du det?” På kav trønderdialekt skildrer Erika Norwich den aldri så vonde følelsen av å bli oversett, sviktet og glemt. “Huske du det?” er en sår og ærlig låt, og er ute overalt i dag torsdag 10. april.
Kløverr slipper sin første låt som Sony-artist10.4.2025 08:15:00 CEST | Pressemelding
«River Meg I To» er en personlig og emosjonell låt som utforsker de komplekse følelsene knyttet til kjærlighet og svik. Låten, som slippes fredag 11.april, er produsert av Sebastian Mumajesi og gir en rå og ærlig innsikt i Kløverrs indre verden.
Arcade Fire albumalert!8.4.2025 18:04:55 CEST | Pressemelding
Det kritikerroste kanadiske bandet Arcade Fire slipper sitt syvende studioalbum "Pink Elephant" den 9. mai og første låt “Year of the Snake" er ute nå!
Peder Elias stiller opp med “Call My Name”7.4.2025 08:45:00 CEST | Pressemelding
Artist og låtskriver Peder Elias er på vei fra Kuala Lumpur til Manila når han slipper singelen "Call My Name". Trønderen er på en miniturné hvor han besøker blant annet Thailand, Singapore og Malaysia for første gang.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom