Morgan Sulele samler melankolske låter til album
Der Morgan Suleles forrige singel, «Meg før deg», handler om å finne tilbake til seg selv etter et brudd, handler «Ett sekund» om det å gå gjennom et brudd – og de vonde følelsene det kan medføre der og da.

«Låta ble til etter å ha sett flere venner gå gjennom ett brudd, og hvordan de har forklart at det tidvis har kjentes ut for dem. En slags intens trang til å bare glemme bruddet for en en liten stund, og at selv om det er det dummeste man kan gjøre i ett brudd, er det det eneste som kan lindre det der og da.»
Hitmaskinen er en tohodet-demon best kjent for sine melodiske riff og catchy melodier som ofte omhandler sårbare temaer på den ene siden, og uptempo partylåter på den andre.
«Ett sekund» er på den sårbare siden og er laget sammen med den svenske produsenten Kristofer Strandberg (Bolaget), som også produserte «Meg før deg».
«Vi har etter hvert laget en god del låter sammen, og Kristoffer er en suveren produsent, suveren låtskriver og en deilig fyr å være kreativ med.»
Morgan Sulele, født Magnus Clausen, er en norsk sanger og låtskriver fra Bærum. Han fikk sitt gjennombrudd med låten «Bare Min», som lå på toppen av de norske hitlistene i seks uker og har over 300 millioner strømminger som soloartist. Som låtskriver har han blitt nominert til «Årets Låt» på Spellemannsprisen og har blant annet skrevet for artister som Alok, John Legend, Alan Walker, Matoma og John De Sohn, på later som til sammen har streamet over 500 millioner ganger.
I januar spilte han sin første solokonsert på lenge foran et utsolgt Rockefeller, og slipper nå sin andre singel for året.
«Jeg håper denne kan være relaterbar for alle som går gjennom ett brudd akkurat nå. Er den det, så har jeg truffet den nerven jeg vil med låta!»
«Ett sekund» blir sammen med flere av Morgan Suleles tidligere hits samlet i albumet «Når festen er over».
Nøkkelord
Kontakter
Robert HibnerPR Manager, local rep
Tel:+47 473 91 856robert.hibner@sonymusic.comBilder

Lenker
Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Kamelen, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Labrinth, Madcon, Mari Bella, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Sleep Token slipper "Even In Arcadia"9.5.2025 11:39:57 CEST | Pressemelding
Etter en monumental reise som har fengslet publikum verden over, slipper Sleep Token sitt etterlengtede nye album, Even In Arcadia, via RCA Records US.
Tobias Rahim slipper låt med Delara9.5.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
To sterke stemmer fra hver sin side av Skagerrak møtes i TÆT PÅ – en intens og ærlig duett om det øyeblikket der kjærlighet nesten blir til farvel.
Lila navigerer livets dynamikk med Maniac7.5.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
«Jeg har lenge hatt lyst til å lage en låt om det å ta valg, men det var først med Maniac jeg følte spikeren traff.»
Hvem tar Kriss og Matilda for gitt?5.5.2025 09:09:00 CEST | Pressemelding
Matilda og Kriss tar ikke hverandre for gitt, og "For gitt" er første gang vennene samarbeider som artister. Låten er håpefull og ærlig inspirert av egne erfaringer fra livet og kjærligheten, og den er ute fredag 9. mai.
For Tigergutt101 er det «Samma det»2.5.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding
«Hun vil være ung, dum, crazy og fine – ja hun vil leve som meg, carefree og catche en vibe» Så langt i 2025 har Tigerguttene brukt mye tid i studio, og hintene på TikTok tilsier at det kanskje er et større prosjekt på vei?!
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom