Gull i in2 SABRE og fire nominasjoner i SABRE Awards
10. mars 2025 – I forrige uke slapp PRovoke Media vinnere av in2 SABRE Awards og nominasjonene til SABRE Awards. Geelmuyden Kiese markerer seg sterkt med gull og to Certificates of Excellence, og fire arbeider på shortlist.

«Soil Poetry» for Yara International stakk av med gull i kategorien Crowdsourcing & Co-creating. MERtid-kampanjen for Øst-Finnmarkrådet og egenpromoteringstjenesten Minglei, som ble testet ut i Arendalsuka, ble belønnet med hvert sitt Certificate of Excellence.
– Dette jubler vi for. Enda et gull til jordpoesien vi gravde frem for Yara er fantastisk, og kjempebra at også MERtid og Minglei fikk annerkjennelse. Sistnevnte, Minglei, er vi både byrå og kunde, så der er det dobbeljubel, sier Ole Henrik Stubberud, kreativ leder og partner i Geelmuyden Kiese.
De samme tre arbeidene fikk også hver sin shortlist til selve SABRE Awards, der også en jobb for Sokkeldirektoratet fikk en nominasjon. Også Geelmuyden Kieses søsterbyråer, britiske Brands2Life (2), tyske LHLK og PRpetuum (PRP) (4) og svenske DVA Creative Technology Studio (1) sikret seg nominasjoner i årets konkurranse.
– Også de fire nominasjonene er vi godt fornøyde med. Det ble uttelling på alle jobbene vi sendte inn, så her må mange fingre krysses. Shortlist i en av de viktigste PR-konkurransene er allerede stort, men det er enda større om det ender i metall under utdelingen i april, sier Ole Henrik Stubberud.
Både in2 SABRE og SABRE Awards arrangeres av PRovoke Media, tidligere Holmes Report. Selskapet har base i New York og London, og er en ledende kilde for nyheter, innsikt og analyser for PR-bransjen. Konkurransen omtales ofte som «VM i PR», og årets EMEA-priser deles ut i London 2. april.--
Her er listen over de premierte Geelmuyden Kiese-arbeidene:
In2 SABRE Awards:
-
«Soil Poetry» for Yara International – Gull i Crowdsourcing & Co-creating
-
«MERtid» for Øst-Finnmarkrådet – Certificate of Excellence i Broadcast Media
-
«Minglei» for Geelmuyden Kiese – Certificate of Excellence i PR Agency Marketing
SABRE Awards-nominasjoner:
-
«Soil Poetry» for Yara International i kategorien Chemicals & Industrials
-
«MERtid» for Øst-Finnmarkrådet i kategorien Word of Mouth
-
«Minglei» for Geelmuyden Kiese i kategorien Guerilla Marketing
-
«From petroluem to offshore» for Sokkeldirektorateti kategorien Trade Show
For ytterligere informasjon:
Ole Henrik Stubberud, kreativ leder og partner, mobil 932 19 747, e-post: ole.stubberud@gknordic.com
Karne Lykkebo, konserndirektør og sjef for Geelmuyden Kiese Gruppen i Norden, telefon +45-203 16 739, e-post: karne.lykkebo@gknordic.com
Kort om:
Geelmuyden Kiese, som ble etablert i 1989, har i dag 140 ansatte i Oslo, Stockholm og København, og samarbeidsavtaler med selskaper i Finland og på Island. Holdingselskapet Paritee kjøpte Geelmuyden Kiese Gruppen ved årsskiftet 2021/2022. Paritee, med Lars Erik Grønntun som styreleder og Jonas Palmquist som administrerende direktør, har en samlet byråinntekt på ca. 700 millioner kroner, med 400 ansatte fordelt på kontorer i Oslo, Stockholm, København, London, New York, San Fransisco, Minneapolis, München, Berlin og Frankfurt.
Kontakter
Karne LykkeboKonserndirektørGeelmuyden Kiese
Konserndirektør og sjef for Geelmuyden Kiese Gruppen i Norden
Bilder


Holdingselskapet Paritee kjøpte GK Gruppen ved årsskiftet 2021/2022. Selskapet har som ambisjon å vokse i Norden og en rekke europeiske markeder. Bak Paritee står flere bransjenestorer i kommunikasjonsbransjen i Norden. Paritee har samlet 350 ansatte på kontorer i Oslo, Stockholm og København i Norden, i London i UK og i New York, San Fransisco og Minneapolis i USA.
Samfunnsbyrået Geelmuyden Kiese som ble etablert i 1989 og har mer enn 140 ansatte fordelt på kontorer i Oslo, København og Stockholm. Selskapet er et av Skandinavias største kommunikasjonsbyrå.
Se mer på: www.paritee.com og www.gknordic.com
Følg pressemeldinger fra Geelmuyden Kiese
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Geelmuyden Kiese på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Geelmuyden Kiese
Erfaren ringrev med 12 år på Stortinget blir rådgiver: Helge Orten blir assosiert partner i Geelmuyden Kiese12.9.2025 09:53:47 CEST | Pressemelding
Molde/Oslo, 12. september 2025 – Helge Orten blir assosiert partner i Geelmuyden Kiese og etablerer egen rådgivningsvirksomhet med base i Molde og Oslo. Han vil arbeide bredt mot privat og offentlig sektor, med særlig fokus på kystnæringene, havbruk, industri, finans og samferdsel – områder han kjenner godt fra politikken og tiden som stortingsrepresentant.
Hvem blir Norges neste statsminister?4.9.2025 08:41:02 CEST | Pressemelding
I dag er det bare fire dager unna valget – og stemningen i velgermassen er i bevegelse. Sammen med Markedsanalyse i Virke, Strategi- og analyseforeningen og Geelmuyden Kiese, Altinget.no, og Trekanten Bar – Oslos nye Tostrupkjelleren på onsdager – inviterer vi til en kveld med toppolitikere, dagsaktuelle målinger og de klokeste analytiske hodene, og stiller de viktigste spørsmålene!
EY vinner Gullpollen14.8.2025 12:57:50 CEST | Pressemelding
EY vinner prisen for beste bruk av kreativitet under Arendalsuka for sin visuelt imponerende og tankevekkende installasjon om fremtidens klima og økonomi.
Gullpollen: Skal kåre beste oppmerksomhetsskaper i Arendal igjen4.7.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
For andre gang skal prisen Gullpollen deles ut til den aktøren som er best til å bruke kreativitet til å få frem sitt budskap.
Hvem blir Norges neste statsminister?2.7.2025 12:12:40 CEST | Pressemelding
Den 4. september er vi bare fire dager unna valget – og stemningen i velgermassen er i bevegelse. Sammen med Markedsanalyse i Virke, Strategi- og analyseforeningen og Geelmuyden Kiese, Altinget.no, og Trekanten Bar – Oslos nye Tostrupkjelleren på onsdager – inviterer vi til en kveld med toppolitikere, dagsaktuelle målinger og de klokeste analytiske hodene, og stiller de viktigste spørsmålene!
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom