Presseinvitasjon: Næringsminister Cecilie Myrseth reiser til Brussel
Næringsminister Cecilie Myrseth er i Brussel torsdag 13. mars for møter med Europakommisjonen.

Myrseth skal blant annet møte Teresa Ribera, Europakommisjonens visepresident for ren, rettferdig og konkurransedyktig omstilling, Maroš Šefčovič, kommissær for handel og økonomisk sikkerhet, og Andrius Kubilius, kommissær for forsvar og romvirksomhet.
– Møtene jeg skal ha med mine kolleger i Brussel viser bredden i det nære samarbeidet vi har med EU, fra grønn industriutvikling til forsvarsindustri og romvirksomhet. Norge har vært del av det indre marked i over 30 år og våre verdikjeder er tett integrert. Budskapet mitt i Brussel er at i en tid med økt proteksjonisme og store omveltninger må vi ivareta og styrke det indre marked. Et velfungerende indre marked er en forutsetning for fortsatt europeisk vekst og konkurranseevne. I tillegg bidrar markedet til å styrke Europas økonomiske og politiske makt globalt, sier næringsminister Myrseth.
Pressekontakt for besøket til Brussel er kommunikasjonssjef Lisa Nordøen, mobil: 934 19 402, epost: lno@nfd.dep.no
Kontakter
Lisa NordøenKommunikasjonssjef
Tel:934 19 402lno@nfd.dep.noOm oss
Nærings- og fiskeridepartementet (NFD) utformar ein framtidsretta nærings- og sjømatpolitikk.
Innsyn: NFDs postjournal er søkbar hos www.eInnsyn.no
Du kan følgje NFD på LinkedIn og Flickr, og regjeringa på X/Twitter og Facebook

Følg pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Nærings- og fiskeridepartementet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Tok imot italienske ministere i Tromsø6.5.2025 15:46:23 CEST | Pressemelding
Næringsminister Cecilie Myrseth var vertinne da den italienske industriministeren Adolfo Urso og viseutenriksministeren Edmondo Cirielli besøkte Tromsø og Andøya denne uken. Fremover vil Norge og Italia styrke samarbeidet om romvirksomhet og kritiske råmaterialer.
Fiskeri- og havministeren til Vardø og Vadsø 8.-9. mai6.5.2025 14:52:31 CEST | Pressemelding
Fiskeri- og havminister Marianne Sivertsen Næss besøker Vardø og Vadsø 8.-9. mai.
Møtte sjømatnæringa om eksport og handelsuro6.5.2025 07:13:23 CEST | Pressemelding
Fiskeri- og havminister Marianne Sivertsen Næss møtte norske sjømataktører under verdens største sjømatmesse i Barcelona. Over 120 norske bedrifter er på plass: fra eksportører til leverandører av teknologi og utstyr.
Fiskeri- og havministeren til den største sjømatmessa i verda2.5.2025 12:45:30 CEST | Presseinvitasjon
Marianne Sivertsen Næss besøker 5.–6. mai verdas største sjømatmesse, Seafood Expo Global i Barcelona.
Presseinvitasjon: Næringsminister Cecilie Myrseth, den italienske industriministeren Adolfo Urso og viseutenriksminister Edmondo Cirielli til Tromsø og Andøya 5.- 6. mai2.5.2025 09:01:02 CEST | Presseinvitasjon
Næringsminister Cecilie Myrseth er i Tromsø og Andøya 5.-6. mai for å ta imot den italienske industriministeren og viseutenriksministeren.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom