Ny musikk fra GHOST, lille Caesar + Tobias Sten, Brad Paisley og Jessie Reyez samt album fra Lady Gaga

GHOST med albumet SKELETÁ og singelen ”Satanized”
Hvem kan seile forbi denne duoen?
Elton John og Brandi Carlile slipper sammen albumet Who Believes In Angels? 4. april. Albumet inneholder 10 låter og inkluderer “Never Too Late”, tittelkuttet “Who Believes In Angels?” samt den nye singelen “Swing For The Fences”, som er ute i dag. Konseptet for albumet ble utviklet av Elton, Brandi og produsent og låtskriver Andrew Watt. Tanken var å mikse Elton og Brandis sanger med venn og samarbeidspartner Bernie Taupin hvor Bernie og Brandi begge bidro med tekster. Andrew Watt ble med som produsent, låtskriver og kreativ kanal for prosjektet. Oktober 2023 gikk de inn i Los Angeles Sunset Sound Studios med helt blanke ark og presset hverandre ut av komfortsonen for å skrive og spille inn et album helt fra bunnen av på bare 20 dager. Med dem i studio var et band bestående av Chad Smith (Red Hot Chili Peppers), Pino Palladino (Nine Inch Nails, Gary Numan og David Gilmour) og Josh Klinghoffer (Pearl Jam, Beck).
De danske rocke-gigantene, Volbeat, er tilbake med ny musikk og nytt album. Første smakebit ut er “By a Monster's Hand” som blir å finne på det nye albumet God Of Angels Trust, som slippes 6. juni. Låten kombinerer moderne innflytelser med Volbeats umiskjennelige signaturlyd. I år drar de på en massiv turné i Nord-Amerika, Europa og Storbritannia og stopper innom Unity Arena 18. oktober.
Brad Paisley har slått seg sammen med folk-rockerne i Dawes på den nye låten “Raining Inside”. Sist de stod på scenen sammen var under Grammy Awards hvor de fremførte Randy Newmans “I Love LA” sammen med John Legend, Brittany Howard, St. Vincent og Sheryl Crow. Paisley har vunnet utallige priser, inkludert tre Grammy, to American Music Awards, 15 Academy of Country Music Awards og 14 Country Music Association Awards. Han har vært medlem av Grand Ole Opry siden 2001 og har fortjent sin plass i countrymusikkens historie. Paisley er kjent for å være en eksepsjonell god gitarist, i tillegg til en enestående låtskriver og entertainer i verdensklasse, noe Oslo Spektrum fikk se da han gjestet byens storstue i fjor.
GELO (også kjent som LiAngelo Ball) ga i januar ut viralhiten “Tweaker”. Låten har nærmere 55 millioner streams på Spotify og nådde i tillegg toppen på offisielle hitlister rundt om i verden. På slutten av musikkvideoen til “Tweaker” ga han fansen en smakebit av den nye singelen “Can You Please”, som er ute i dag. På låten har han teamet opp med GloRilla.
Nøkkelord
Kontakter
Katrine NagyInternational Promotion Manager
katrine.nagy@umusic.comOm oss
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Alessandra annonserer ny singel: “Language of Love” – En gripende ballade om tapt kjærlighet18.3.2025 09:30:00 CET | Pressemelding
Den talentfulle popstjernen Alessandra er tilbake med en ny følelsesladd singel: “Language of Love”, en ballade som tar lytterne med på en reise gjennom en kjærlighet som aldri kan slippes helt fri. Denne uken annonserte Alessandra sin nye singel og karaoketurné i noen utvalgte europeiske byer. Annonseringen har skapt et enormt engasjement hos Alessandras fans, med over 1200 forhåndslagringer av låten og 6000 medlemmer av nyhetsbrevet til Alessandra. Du finner også Alessandra i ukens episode av Ylvis mot Ylvis på TV2. “‘Language of Love’ handler om den intense følelsen av en kjærlighet du aldri klarer å slippe taket på – en kjærlighet som er død, men som fortsatt lever i deg. Det er et menneske som vil ha en plass i hjertet ditt for alltid,” forklarer Alessandra. Hun spør: “Hvor mange ganger, og på hvor mange måter må jeg fortelle at jeg elsker deg?” – et uttrykk for en uendelig lengsel etter å forstå og redde en kjærlighet som er tapt. Etter nesten fire år i Norge, forteller Alessandr
Ny musikk fra Chappell Roan, HAIM, Ys1, Cian Ducrot og Armani White samt Jakten på Norges nye countrystjerne!14.3.2025 09:38:48 CET | Pressemelding
“The Giver” fra Chappell Roan Ys1 klar med singelen “Glemt” - et uventet samarbeid med Chris Abolade Jakten på Norges nye countrystjerne 2025 Selena Gomez & benny blanco har slått seg sammen for å gi ut sitt første prosjekt som et par, albumet I Said I Love You First som slippes 21. mars. I dag slapp de nok en ny låt fra albumet, “Sunset Blvd”, en låt skrevet av Gomez og blanco sammen med FINNEAS. Albumet feirer parets kjærlighetshistorie, og gir fansen et unikt blikk inn i forholdet deres. Dette albumet ble til organisk som et direkte resultat av komforten de begge følte da de jobbet kreativt sammen. Albumet skildrer hele historien deres - før de møttes, forelsket seg og hva fremtiden bringer. Søskentrioen HAIM er tilbake med sin nye singel “Relationships”. Låten er første nye musikk fra Este, Danielle og Alana siden albumet Women In Music Pt III fra 2021. Bandet returnerte til sosiale medier etter en pause på 18 måneder for å tease den nye låten, som skjedde på Danielles bursdagsfest
“The Giver” fra Chappell Roan14.3.2025 09:23:39 CET | Pressemelding
Popsensasjonen Chappell Roan er i dag ute med countryhymnen “The Giver”. Dette er hennes første utgivelse i 2025, og den første siden monsterhiten “Good Luck Babe!”. “The Giver” er Midwestern-yndlingens første countrylåt og begynnelsen på hennes neste kapittel. “I have such a special place in my heart for country music. I grew up listening to it every morning and afternoon on my school bus and had it swirling around me at bon fires, grocery stores and karaoke bars. Many people have asked if this means I’m making a country album??? My answer is.. right now I’m just making songs that make me feel happy and fun and The Giver is my take on cuntry xoxo may the classic country divas lead their genre, I am just here to twirl and do a little gay yodel for y’all.” - Chappell Roan. “The Giver” slippes som fem forskjellige 7-tommers vinylplater i begrenset opplag, hver med kunstverk som viser Roan i forskjellige serviceorienterte karakterer, inkludert en advokat, tannlege, rørlegger og privatette
Ys1 klar med singelen 'Glemt' - et uventet samarbeid med Chris Abolade13.3.2025 09:30:00 CET | Pressemelding
Kommende fredag, 14. mars, slipper den Oslobaserte artisten Ys1 sin nye singel "Glemt». Låten, som er et resultat av et spennende samarbeid med den veletablerte artisten Chris Abolade, er første singel ut fra Ys1 sitt kommende prosjekt. Samarbeidet mellom de to artistene er et uforventet møte mellom to unike talenter, og sammen har de laget en elektronisk ”dunk”-låt, med sårbare tekster. Låta er produsert av den up-and coming produsenten Fwe (Jesper Fladeby), og låta Glemt har et sound og en stemning som er helt ny for den norske musikkbransjen. Fwe, som har vært med på å forme hele Ys1 sitt kommende prosjekt, har skapt et unikt univers som skiller seg ut fra det fans har hørt fra Ys1 i 2024. Dette samarbeidet låter bra. Ys1 har allerede vist frem sitt unike talent på flere konserter i 2024, der han har spilt Glemt sammen med sitt kollektiv, KND Collective. Konsertene på Samfundet i Trondheim, Blå i Oslo og Kvarteret i Bergen har alle fått strålende mottakelse fra både fa
Jakten på Norges nye countrystjerne 202513.3.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
For andre år på rad arrangerer Universal Music og United Stage i samarbeid med Countryfestivalen i Seljord jakten på Norges nye countrystjerne. I fjor fant vi etter auditions i Elverum, Bø og Fredrikstad supertalentet Tobias Sten som siden signering i juni i fjor har gitt ut en EP med flere radiolistede og godt strømmede låter, spilt for musikkbransjen under bylarm og Trondheim Calling og lagt ut på sin første turné med flere utsolgte konserter som vil ende i en sterk festivalsommer. Han har vært i Nashville for å skrive låter og spiller inn sitt debutalbum i legendariske Athletic Sound Studios i Halden i mars. Nok en gang tar vi turen rundt i Norge for å finne et talent mellom 18 og 30 år som gjør country på norsk som vil få en platekontrakt med Universal Music, en bookingavtale med United Stage og en opptreden på Countryfestivalen i Seljord i sommer. I år holder vi auditions i Oslo, Trondheim og Kristiansand i slutten av mars. Vi vet at det er masse talent der ute som ikke nødvendigv
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom