Ny musikk fra GHOST, lille Caesar + Tobias Sten, Brad Paisley og Jessie Reyez samt album fra Lady Gaga
7.3.2025 10:18:29 CET | Universal Music Norge | Pressemelding

GHOST med albumet SKELETÁ og singelen ”Satanized”
Hvem kan seile forbi denne duoen?
Elton John og Brandi Carlile slipper sammen albumet Who Believes In Angels? 4. april. Albumet inneholder 10 låter og inkluderer “Never Too Late”, tittelkuttet “Who Believes In Angels?” samt den nye singelen “Swing For The Fences”, som er ute i dag. Konseptet for albumet ble utviklet av Elton, Brandi og produsent og låtskriver Andrew Watt. Tanken var å mikse Elton og Brandis sanger med venn og samarbeidspartner Bernie Taupin hvor Bernie og Brandi begge bidro med tekster. Andrew Watt ble med som produsent, låtskriver og kreativ kanal for prosjektet. Oktober 2023 gikk de inn i Los Angeles Sunset Sound Studios med helt blanke ark og presset hverandre ut av komfortsonen for å skrive og spille inn et album helt fra bunnen av på bare 20 dager. Med dem i studio var et band bestående av Chad Smith (Red Hot Chili Peppers), Pino Palladino (Nine Inch Nails, Gary Numan og David Gilmour) og Josh Klinghoffer (Pearl Jam, Beck).
De danske rocke-gigantene, Volbeat, er tilbake med ny musikk og nytt album. Første smakebit ut er “By a Monster's Hand” som blir å finne på det nye albumet God Of Angels Trust, som slippes 6. juni. Låten kombinerer moderne innflytelser med Volbeats umiskjennelige signaturlyd. I år drar de på en massiv turné i Nord-Amerika, Europa og Storbritannia og stopper innom Unity Arena 18. oktober.
Brad Paisley har slått seg sammen med folk-rockerne i Dawes på den nye låten “Raining Inside”. Sist de stod på scenen sammen var under Grammy Awards hvor de fremførte Randy Newmans “I Love LA” sammen med John Legend, Brittany Howard, St. Vincent og Sheryl Crow. Paisley har vunnet utallige priser, inkludert tre Grammy, to American Music Awards, 15 Academy of Country Music Awards og 14 Country Music Association Awards. Han har vært medlem av Grand Ole Opry siden 2001 og har fortjent sin plass i countrymusikkens historie. Paisley er kjent for å være en eksepsjonell god gitarist, i tillegg til en enestående låtskriver og entertainer i verdensklasse, noe Oslo Spektrum fikk se da han gjestet byens storstue i fjor.
GELO (også kjent som LiAngelo Ball) ga i januar ut viralhiten “Tweaker”. Låten har nærmere 55 millioner streams på Spotify og nådde i tillegg toppen på offisielle hitlister rundt om i verden. På slutten av musikkvideoen til “Tweaker” ga han fansen en smakebit av den nye singelen “Can You Please”, som er ute i dag. På låten har han teamet opp med GloRilla.
Nøkkelord
Kontakter
Katrine NagyInternational Promotion Manager
katrine.nagy@umusic.comOm oss
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Tobias Sten slipper «Halvt forhold» og inviterer til Oslo Spektrum4.9.2026 09:09:03 CEST | Pressemelding
I dag, 4. september, slipper Tobias Sten singelen «Halvt forhold», en hjertevarm og energisk låt om et forhold som ikke helt fungerer. Med et gjenkjennelig tema, fengende countrytoner og Tobias sin sterke formidling, setter låten ord på følelsen av å stå med én fot inne og én fot ute i kjærligheten. 23-åringen fra Stord debuterte sommeren 2024 og har siden tatt Norge med storm. På kort tid har han rukket å gi ut én EP og to album, spille over 150 konserter og festivaler, få 14 låter inn på topp 10 og bli Norges mest strømmede norske artist i 2025. Albumet «Heimakjær» har solgt til dobbel platinum, mens «Hånd i hånd» fortsatt ligger på topp 10, en posisjon låten har hatt siden release. I tillegg ble Tobias Sten kåret til Årets Spellemann. I sommer har Tobias spilt 40 festivaler over hele landet i tillegg til å ha spilt sine første festivaler i Sverige og Danmark med stor suksess.Nå tar han sitt største steg på scenen så langt. Lørdag 6. mars 2027 inviterer Tobias Sten og bandet hans, Ba
Et stjernesamarbeid du ikke så komme: ULD og No.4 tolker folkekjære deLillos24.8.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
ULD og No.4 møtes i et samarbeid du kanskje ikke så komme. 28. august slipper de sin nytolkning av «Suser avgårde» - første låt fra et nytt soundtrack der noen av Norges mest spennende artister tolker den folkekjære deLillos-katalogen.
Ane Brun slipper "Hold Me" og annonserer nytt album21.8.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
21. august slipper Ane Brun den nye singelen «Hold Me», skrevet og produsert sammen med ARY. Samtidig annonserer hun sitt nye album I Thought We Were the Same, hennes første med nyskrevet musikk på seks år. Albumet slippes 6. november.
Ramón forlenger Ramuelo sommeren med MANCHEGO20.8.2026 08:50:00 CEST | Pressemelding
Sommeren er ikke over enda! Ramón kommer nemlig med Manchego, en punchy poplåt som gjør hans tredje album RAMUELO helt komplett. Låten er svært etterspurt av sultne fans som fikk en smakebit av låten på TikTok for snart et år siden, og Fredag 21. august er ventetiden endelig over!
Nytt album fra Secret Garden fremført av Royal Philharmonic Orchestra18.8.2026 15:22:00 CEST | Pressemelding
For første gang er Secret Gardens tidløse musikk gjenskapt for og spilt inn av et fullt symfoniorkester. Secret Symphony – the Orchestral Music of Secret Garden performed by the Royal Philharmonic Orchestra slippes 8. januar 2027
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom