KLP Banken setter ned boliglånsrenten
3.3.2025 07:00:00 CET | KLP | Pressemelding
KLP Banken setter ned boliglånsrenten på utvalgte boliglån med 0,20 prosentpoeng.

KLP Banken forenkler prisstrukturen og fjerner beløpsgrensen for ordinære boliglån. Dette innebærer en rentenedsettelse på 0,20 prosentpoeng for lån under 1,5 millioner kroner.
Endringen vil gjelde fra 5. mars 2025, både for nye og for eksisterende boliglånskunder.
– Bakgrunnen for rentenedsettelsen er både å bidra til bedre økonomi for en rekke av våre lånekunder og fordi vi har effektivisert og automatisert prosessene våre. Det siste gir oss som bank lavere kostnader, og dette ønsker vi at skal komme våre kunder til gode. Vi ønsker til enhver tid å gi kundene våre best mulige vilkår, sier KLP Bankens direktør for personmarkedet, Jorunn Ygre Storjohann.
Beste boliglånsrente i KLP Banken er Førstehjemslån Unge medlemmer på 5,35 prosent nominelt, mens medlemmer over 35 år får rente fra 5,40 prosent nominelt for Grønt Boliglån.
Til tross for reduserte boliglånsrenter, opprettholder KLP Banken de samme innskuddsrentene. Beste innskuddsrente er per i dag 5,0 prosent nominelt for fastrenteinnskudd seks måneder.
KLP Banken har helt åpen prisliste, og vi gir alle som har pensjon i KLP de beste betingelsene – uten at de behøver å prute. Dette gjelder både for nye og eksisterende kunder. Du finner en fullstendig oversikt over KLP Bankens renter og andre betingelser på klp.no.
For mer informasjon, kontakt:
Direktør personmarked KLP Banken Jorunn Ygre Storjohann: tlf. 934 03 185
Kontakter
Glenn Slydal JohansenKommunikasjonsrådgiver (pressehenvendelser)
Tel:+47 930 37 976glenn.slydal.johansen@klp.noOm oss
KLP er Norges største pensjonsselskap. Cirka 900.000 yrkesaktive og pensjonister har pensjonen sin i KLP. Selskapet eies av kommuner, fylkeskommuner, helseforetak og bedrifter som gir sine ansatte offentlig tjenestepensjon. I KLP er det å tenke samfunn, miljø og ansvarlige investeringer en del av den daglige driften.
Følg pressemeldinger fra KLP
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra KLP på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra KLP
KLP kjøper seg opp i Lofotkraft14.10.2026 07:00:00 CEST | Pressemelding
Kommune- og helse-Norges pensjonsselskap, KLP, investerer 700 nye millioner kroner i kraftkonsernet Lofotkraft.
KLP Banken øker rentene28.9.2026 14:17:26 CEST | Pressemelding
KLP Banken øker boliglånsrentene med inntil 0,25 prosentpoeng og innskuddsrentene med inntil 0,30 prosentpoeng etter Norges Banks renteøkning forrige uke.
Rekordsterkt kvartal for KLP24.8.2026 07:00:00 CEST | Pressemelding
KLP oppnådde et avkastningsoverskudd til sine kunder på 30,4 milliarder kroner etter et sterkt andre kvartal. Avkastningen på pensjonsmidlene i kollektivporteføljen ble 3,9 prosent i kvartalet og 4,8 prosent hittil i år.
Nye pensjonsregler ga kommune- og helse-Norge 1000 årsverk11.8.2026 07:00:00 CEST | Pressemelding
Men 3 av 4 ønsker ikke å jobbe etter 65 år.
KLP Eiendom kjøper lager- og logistikkportefølje for 1,8 milliarder15.6.2026 06:59:00 CEST | Pressemelding
KLP Eiendom styrker satsingen på lager- og logistikkeiendom og kjøper en portefølje i Vestby og Moss for en brutto eiendomsverdi på om lag 1,8 milliarder kroner.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom