Sara Curruchich til Riddu Riđđu i 2025!
Riddu Riđđu annonserer at Maya-artisten, sangeren og urfolksaktivisten Sara Curruchich skal spille på sommerens festival. Curruchich skal opptre på hovedscenen under årets utgave av den internasjonale urfolksfestivalen Riddu Riđđu som går av stabelen 9.-13. juli i Manndalen, Kåfjord kommune i Nord-Troms.

Sara Curruchich er Maya Kaqchikel, urfolkssanger, låtskriver og aktivist fra San Juan Comalapa i Guatemala. I sommer skal hun opptre på Riddu Riđđu festivalen.
Curruchich’ musikalske univers er inspirert av hennes kultur og røtter. Hun blander to språk i sangene sine, nemlig morsmålet Kaqchikel og spansk. Hun kombinerer folk og rock sammen med tradisjoner og samtidens realiteter. I musikken formidles det både fra eget liv og fra sitt hjemsamfunns motstandskraft.
Som talsperson for He For She bevegelsen som er skapt av UN Women, har Curruchich har blitt en tydelig stemme for kampen for urfolksrettigheter og likestilling.
Sajje Solbakk, festivalsjef, gleder seg over bookingen:
-Sara Curruchich er en spennende artist som er helt naturlig å invitere til vår hovedscene. Musikken hennes forteller sterke historier og krysser grenser. Vi gleder oss til å ta henne imot under årets festival.
Riddu Riđđu festivalen går av stabelen 9-13. Juli i 2025 i Manndalen, Kåfjord kommune i Nord-Troms. De har sluppet artister som Aysanabee, Kajsa Balto og i forrige uke annonserte de at blant annet Intrigue opptrer under årets utgave av festivalen.
Kontakter
Sajje SolbakkFestivalsjefRiddu Riđđu festivála
Tel:46950573Om oss
Riddu Riđđu Festivàla er en internasjonal urfolksfestival, som årlig finner sted i Kåfjord kommune i Nord-Troms. Festivalen er utendørs, og har programtilbud for hele familien. Programmet inneholder verdensomspennende urfolksmusikk, kunst, teater og dans, ungdomsleirer med kunstneriske og politiske workshops, barnefestival, dagsaktuelle seminarer, omfattende kursprogram, film og litteratur.
Følg pressemeldinger fra Riddu Riđđu Festivála
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Riddu Riđđu Festivála på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Riddu Riđđu Festivála
Dá lea Dán jagi nuorra dáiddár 2025 Riddu Riđus8.4.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
ElleMina Kuoljok Baer (25) Johkamohkis eret lea nammaduvvon "Dán jagi nuorra dáiddárin" Riddu Riđus.
Dette er Årets unge kunstner 2025 på Riddu Riđđu8.4.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
ElleMina Kuoljok Baer (25) fra Jokkmokk er utnevnt som “Årets unge kunstner” av Riddu Riđđu. Baer er en samisk duojár (samisk håndverker) og kunstner som er opptatt av å løfte samisk kultur og historie, samt opptatt av rollen til duodji i fremtiden.
Ođđa beaivválaš jođiheaddji Riddu Riđđu festiválas25.3.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Henrik Olsen lea virgáduvvon beaivválaš jođiheaddjin Riddu Riđđu riikkaidgaskasaš álgoálbmotfestiválii. Olsen boahtá festiválii seniorráđđeaddi virggis Davvi Álbmogiid Guovddážis/ Senter for nordlige folk. Son váldá badjelasas virggi maŋŋá Frode Haugstvedt Henriksena.
Ny daglig leder på Riddu Riđđu Festivála25.3.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Henrik Olsen er ansatt som daglig leder i den internasjonale urfolksfestivalen Riddu Riđđu. Olsen kommer til festivalen fra stilling som seniorrådgiver ved Davvi Álbmogiid Guovddáš/Senter for nordlige folk. Han tar over stillingen etter Frode Haugstvedt Henriksen.
Historisk samarbeid skal bringe samisk kunst ut i verden24.3.2025 09:45:53 CET | Pressemelding
Det samiske kunstfeltet styrker sin internasjonale posisjon med et ambisiøst initiativ for økt salg og synlighet internasjonalt.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom