Rogalands mest erfarne eiendomsmegler satser på landbruk
Med nærmere 3000 solgte eiendommer over 36 år, er Målfrid Tjora en av Rogalands mest erfarne eiendomsmeglere. Nå tar hun et nytt steg i karrieren og spesialiserer seg på salg av landbrukseiendommer i hos Landkreditt Eiendom.

– Jeg har alltid hatt en sterk interesse for landbruk, og jeg har selv bodd på gård i mange år. I dag er det sønnen min som driver den videre. Derfor vet jeg hvor viktig det er å forstå både de økonomiske og følelsesmessige sidene ved å kjøpe eller selge en gård, sier Målfrid.
En bransje i endring
Etter mange år som eiendomsmegler i flere ulike eiendomskontorer på Jæren, valgte Målfrid i januar å bli en del av Landkreditt Eiendom. Hun har opplevd en enorm utvikling i meglerbransjen siden hun startet, fra en tid hvor prospektene var én A4-side med enkel informasjon, til dagens omfattende hefter fulle av detaljer og dokumentasjon.
– Jeg husker godt da en kjøper en gang kom inn med en bærepose full av kontanter for å betale boligen. Det var en annen tid, og heldigvis har mye endret seg siden den gang, både når det gjelder dokumentasjonskrav, informasjon til kundene og ikke minst regelverk rundt betaling, forteller hun.
En viktig brikke i Landkreditts satsing på landbrukseiendommer
Administrerende direktør i Landkreditt Eiendom, Ole- Anders Midtskog, er svært fornøyd med å få Målfrid med på laget.
– Målfrid har en imponerende karriere bak seg og kjenner markedet i Rogaland bedre enn de fleste. Med hennes erfaring og lokalkunnskap styrker vi vår satsing på landbrukseiendommer i regionen ytterligere, sier Midtskog.
Landkreditt Eiendom er en av Norges ledende aktører innen salg av landbrukseiendommer og bistår bønder med kjøp og salg av gårdsbruk over hele landet.
Nøkkelord
Kontakter
Mathias YtterdahlKommunikasjonsrådgiver
Tel:95 02 47 32mathias.ytterdahl@landkreditt.noBilder


Følg pressemeldinger fra Landkreditt
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Landkreditt på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Landkreditt
Landkreditt kutter rentene – igjen20.6.2025 15:22:01 CEST | Pressemelding
For andre gang i år setter Landkreditt Bank ned rentene. Alle boliglån og landbrukslån settes ned med 0,25 prosentpoeng.
Anders er God bonde 20255.6.2025 08:43:20 CEST | Pressemelding
Et trygt og inkluderende landbruk starter med folk som engasjerer seg. Anders Løverød fra Vestfold vant prisen God bonde 2025, takket være innsatsen han gjør for både dyr og mennesker.
Mer optimisme blant bøndene20.5.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding
Et flertall blant bøndene råder gjerne ungdom til å satse på landbruk som yrkesvalg, viser nye tall. Dermed har stemningen snudd fra negativ til positiv siden forrige måling.
Bare tre av ti har kunnskap om dette7.5.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding
Nordmenn flest vet ikke hva som må til for at boligen deres skal score høyt på skalaen for energimerking, viser ny undersøkelse. Vil bli stadig viktigere, mener eksperter.
Kutter renten på landbrukslån9.4.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding
Landkreditt Bank setter i dag ned rentene på lån. Størst rentenedgang får driftskreditten, med inntil 0,5 prosentpoeng.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom