Å Entelios ny samarbeidspartner med Norges Skiforbund
21.2.2025 14:36:51 CET | Norges Skiforbund | Pressemelding
Norges største leverandør av strøm til offentlige og private virksomheter er ny samarbeidspartner med elitelandslaget i langrenn for kvinner og menn.

Bare dager før Ski-VM i Trondheim starter, inngår Norges Skiforbund Langrenn nok en partneravtale. Den nye samarbeidspartneren er det norske selskapet Å Entelios som har betydelig virksomhet også i Sverige, Finland og Danmark, og er et heleid selskap av Å Energi-konsernet, Norges største fornybarkonsern med virksomhet i hele verdikjeden.
− Vi er veldig stolte over å kunne inngå et samarbeid med Norges Skiforbund Langrenn, og vi håper avtalen bidrar til å sikre ekstra god energi i laget kort tid før VM på hjemmebane, sier adm. direktør Kolbjørn Hembre i Å Entelios.
Å Entelios opplever sterk vekst i det nordiske markedet, og dette samarbeidet blir et ledd i å ytterligere forsterke selskapets posisjon som den foretrukne energipartneren i Norden.
- Vi er veldig glade for å ønske Å Entelios velkommen som ny partner for Skiforbundet Langrenn, uttaler daglig leder i Skiforbundet Langrenn Cathrine Instebø. Vi deler verdier som bærekraft, langsiktighet og prestasjonskultur – dette danner et godt grunnlag for samarbeidet. Vi ser frem til å ha dem med i fellesskapet av sterke partnere og til å forvalte den norske skiarven sammen, fortsetter Instebø.
Hele pressemeldingen ligger på skiforbundet.no.
Kontaktpersoner:
- Adm. direktør Kolbjørn Hembre, Å Entelios. Mobil: 995 30 949, kolbjorn.hembre@entelios.com
- Daglig leder Cathrine Instebø, Skiforbundet Langrenn. Mobil: 930 51 707, cathrine.instebo@skiforbundet.no
Kontakter
Steinar BjerkmannMediekontakt Langrenn
Tel:+47 917 98 264steinar.bjerkmann@skiforbundet.noOm Norges Skiforbund
Norges Skiforbund (NSF) ble stiftet 1908, og vi er et av Norges største særforbund. Under NSF ligger grenene alpint, freeski, freestyle, hopp, kombinert, langrenn, randonee og telemark i Norge. NSF har cirka 115 000 medlemmer fordelt på 16 kretser og 1150 klubber.
Les mer på vår nettside skiforbundet.no
Besøk vårt offentlige bildegalleri

Følg pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Skiforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Telemarklandslagene 2026-20274.6.2026 13:17:52 CEST | Pressemelding
Norges Skiforbund Telemark har tatt ut landslagene for sesongen 2026-2027. Sportssjef Bjørn Espen Aase mener Norge stiller med et av de sterkeste lagene på mange år.
Ny sponsoravtale – etablerer Team Scandic3.6.2026 09:03:31 CEST | Pressemelding
Scandic styrker og forlenger avtalen med Norges Skiforbund langrenn (NSF), og satser tungt på fremtidens skihelter gjennom nyetablerte Team Scandic.
Skitinget Oslo 6.-7. juni26.5.2026 08:08:55 CEST | Presseinvitasjon
Vi ønsker mediene velkommen til Skitinget i Oslo lørdag og søndag 6.-7. juni. Skitinget arrangeres på Scandic Helsfyr hotel. Det er oppstart kl. 09.00 lørdag 6. juni og kl. 09:00 søndag 7. juni.
Medietreff Sognefjellshytta onsdag 27. mai18.5.2026 09:48:14 CEST | Presseinvitasjon
Norges Skiforbund Langrenn inviterer til medietreff på Sognefjellshytta onsdag 27. mai 2026.
Freeskilandslagene 2026/202712.5.2026 17:27:58 CEST | Pressemelding
Norges Skiforbund Freeski har uttatt utøvere til landslaget sesongen 2026-2027.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom