KLP

KLP Eiendom går inn i boligutleie med milliardkjøp

Del

KLP Eiendom har inngått avtale om å kjøpe Ulven Boligutleie AS for 1,051 milliarder kroner.

KLP Eiendom er et av Skandinavias største eiendomsselskap gjennom investeringer i kontorbygg, kjøpesentre, hoteller, tomter og prosjekter i flere av Skandinavias største byer. Nylig besluttet KLP å gå inn i markedet for boligutleie.

– Vi ønsker å spre våre eiendomsinvesteringer ytterligere. Utleie av bolig er en stor del av eiendomsmarkedet og vi ønsker fremover også å være eksponert mot dette markedet. Samtidig gir boligeiendom lav ledighetsrisiko og god inflasjonssikring, sier Ellen Langeggen, administrerende direktør i KLP Eiendom.

Ulven Boligutleie AS eier eiendommen Selma Ellefsens vei 9, som ble ferdigstilt i 2023. Eiendommen ligger på Ulven, som er en del av Hovinbyen - Oslos største byutviklingsområde. Bygget består av cirka 12.500 kvadratmeter fordelt på 198 enheter. Fullt utleid utgjør årlige leieinntekter 49,3 millioner kroner. Selger er Quality Living Residential AS som er et selskap tilrettelagt av Baard Schumann og Pareto Securities AS. Overtakelse gjennomføres i løpet av mars.

– Selma Ellefsens vei 9 er et nytt og moderne bygg med en god beliggenhet. Eiendommen er en av få investeringsmuligheter innenfor nyere utleiegårder av en betydelig størrelse i Oslo, og eiendommen passer derfor godt inn i KLP Eiendoms planer for investeringer innenfor boligutleie, sier Tov Sønsterud, investeringsdirektør i KLP Eiendom.

For ytterligere informasjon kontakt

Administrerende direktør  Ellen Langeggen
Tel: 90 75 30 22 
E-post: ellen.langeggen@klp.no 

Kommunikasjonsrådgiver Roar Grønstad 
Tel: 91 89 40 03 
E-post: roar.gronstad@klp.no 

Kontakter

Bilder

Om KLP Eiendom

KLP Eiendom utvikler og forvalter kontorbygg, kjøpesentre, hoteller, tomter og prosjekter i flere av Skandinavias største byer. I tillegg eier selskapet et hotell og kontorbygg i London.

KLP Eiendom eier over 2,4 millioner kvadratmeter eiendom, med en eiendomsverdi på drøye 95 milliarder kroner. Selskapet har 180 ansatte og har mer enn 30 års erfaring med eiendom. Vår eier er Kommunal Landspensjonskasse (KLP). KLP eies av kommuner og arbeidsgivere, som gir sine ansatte offentlig tjenestepensjon. Verdiene vi skaper går derfor tilbake til fellesskapet. 

World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye