Geir Sundstøl med nostalgisk og bevegende andresingel fra sitt nye album
23.mai 2025 kommer Geir Sundstøls nye album «Sakte Film», hans sjette soloalbum på labelet Hubro. 2025 markerer også hans tiårsjubileum som soloartist. Andre singel fra albumet er "Beveg" som er ute i dag.

Geir forteller:
I arbeidet med platen Sakte Film har jeg snekret rammen til låten først. Jeg spiller mine instrumenter, som på Beveg er National-gitar, marxophone, pauker, pedalsteel, bassmunnspill og optigan. Så fikles og klippes det til jeg synes det låter bra. Deretter inviterer jeg de jeg tror kan tilføre låten det lille ekstra.
Her har jeg fått hjelp av bandet Spirit In The Dark. Eller, jeg har fått hjelp av Anders Engen, David Wallumrød og Audun Erlien. Jeg vet ikke hva som gikk for seg i det bandet i julebordsesongen, men jeg skulle få dem billig hvis de fikk bytte instrumenter og komme hver for seg. Resultatet ble sånn passe, og det ble til at de kom igjen og spilte som vanlig, riktignok med en uke mellom hver. Det ble knall, men neste gang håper jeg vi kan spille samtidig!
Låten Beveg vil være å finne på mitt nye album Sakte Film, som slippes i mai 2025, og er representativ for hva du får servert der. Sakte Film går enda saktere enn mine tidligere album. På tross av min unge alder, går det nedover med fingerferdighetene. Det synes jeg er helt fint. Istedenfor å forsøke å kamuflere dette faktum, «omfavner jeg fingerleddenes begrensninger». Musikken får en utilsiktet, men stadig større, ro.
Albumet «Sakte Film» er spilt inn i Geirs eget studio «Studio Intim», og slippes på LP, CD og digitalt på Hubro den 23.05.2025.

Musikere:
Geir Sundstøl: National-gitar, marxophone, pauker, pedalsteel, bassmunnspill og optigan.
Anders Engen: Trommer
David Wallumrød: Clavinet
Audun Erlien: bass
Nøkkelord
Kontakter
Jade Marie HasselgårdLabel Manager / A&R / Promotion
Heilo / Odin / Hubro / Simax
Bilder




Lenker
GRAPPA MUSIKKFORLAG
Grappa Musikkforlag A/S ble etablert i 1983 og er et av Norges største uavhengige plateselskap. I år 2023 har Grappa 40 års jubileum.
Grappa Musikkforlag har gitt ut over fire tusen album spredt på ulike labler. Foruten Grappa som favner viser og pop, så utgis klassisk musikk på Simax Classics, folkemusikk og verdensmusikk på Heilo, blues og country på Blue Mood og jazz på Hubro.
Grappa samarbeider med Egmont Kids Media Nordic AS om utgivelse av barnemusikk gjennom Barneselskapet. Grappa samarbeider med Norsk Jazzforum om innspilling og utgivelse av norsk jazz på Odin. Grappa har også et tett samarbeide med Rune Grammofon.

Andre språk
Følg pressemeldinger fra Sounds Like Gold
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sounds Like Gold på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sounds Like Gold
Frode Alnæs synger om "Ferie", andre singel i varmende Ry Cooder-landskap er ute i dag!20.6.2025 09:45:00 CEST | Pressemelding
Låta "Ferie" er en låt for sommeren, andre singel fra kommende album «Cooderland». Sammen med et stjernelag av norske musikere, som Adam Douglas, Monica Rennan Hjelle og Rikke Normann på kor, er det umulig å ikke synge med!
Andreas Rotevatn med liveplate - Weather Report møter Odd Nordstoga20.6.2025 09:25:00 CEST | Pressemelding
Fest eller flinkis, klubb eller kyrkje, håvamål eller autotune, alternativ pop eller tilgjengeleg jazz? Trombonist, komponist og artist Andreas Rotevatn gjev deg alt saman, og alt midt i mellom - no live fra Vestlandet!
Benedicte Maurseth slipper «Sommarbeite», den første singelen fra sitt nye album i dag20.6.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Etter det kritikerroste gjennombruddsverket Hárr (2022) er den prisvinnende hardingfelespilleren, komponisten og forfatteren Benedicte Maurseth tilbake med ny musikk. Nå slipper hun første singel, «Sommarbeite», fra albumet Mirra, som lanseres høsten 2025.
Benedicte Maurseth releases first single from her upcoming album – “Sommarbeite” out now20.6.2025 09:00:00 CEST | Press release
Following her critically acclaimed breakthrough work Hárr (2022), award-winning Hardanger fiddle player, composer, and author Benedicte Maurseth returns with new music. Today she releases the first single, “Sommarbeite” (Summer Pasture), from the upcoming album Mirra, set for release in autumn 2025.
I grenselandet mellom drøm og virkelighet – første singel fra Liv Andrea Hauge Trios nye album - "Natt Natt Natt" ute nå.20.6.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
5. september slipper Liv Andrea Hauge Trio sitt tredje album Døgnville, et utforskende og stemningsrikt verk som beveger seg i grenselandet mellom drøm og virkelighet. I dag kommer første singel fra plata -Natt natt natt – en låt for sene sommerkvelder som gir lytteren en første smak av trioens nye musikalske landskap.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom