Næringsminister Cecilie Myrseth møter næringslivet om handel
Næringsminister Cecilie Myrseth inviterer næringslivsledere til samtale om handel med USA.

I lys av den raske utviklingen i USAs handelspolitikk, med signaler om økte tollsatser, samt ringvirkninger for Norge av en voksende handelskonflikt, har næringsminister Cecilie Myrseth invitert toppledere i norsk næringsliv, NHO og LO til et møte.
Formålet med møtet er en samtale om hvordan norsk næringsliv, NHO, LO og norske myndigheter kan jobbe sammen for å kartlegge og fremme Norges handelsinteresser overfor USA for å være best mulig rustet i dagens situasjon.
Møtet vil finne sted i Nærings- og fiskeridepartementets lokaler i Kongens gate 8, mandag 17. februar kl. 10-11.
Møtet er kun for inviterte, men næringsministeren vil være tilgjengelig for pressen i etterkant. For påmelding ta kontakt med kommunikasjonsrådgiver Sofie Dege Dimmen på sofie-dege.dimmen@nfd.dep.no
Nøkkelord
Kontakter
Sofie Dege DimmenSeniorrådgiver kommunikasjonNærings- og fiskeridepartementet
Tel:+4793222005sofie-dege.dimmen@nfd.dep.noOm oss
Departementet (NFD) utformar ein framtidsretta nærings- og sjømatpolitikk.
Følg pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Nærings- og fiskeridepartementet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Setter søkelyset på likestilling og mangfold29.10.2025 17:41:20 CET | Pressemelding
Fiskeri- og havminister Marianne Sivertsen Næss åpnet en likestillingskonferanse og møtte kvinnelige sjøfolk i Mumbai.
Nye muligheter for norsk sjømat i India29.10.2025 08:59:15 CET | Pressemelding
Avtalen om handel og økonomisk partnerskap mellom EFTA-statene og India trådte i kraft for en måned siden. Fiskeri- og havminister Marianne Sivertsen Næss ser et stort potensial for norsk sjømat i verdens mest folkerike land.
Totalkvoten for kolmule reduseres i 202624.10.2025 07:56:11 CEST | Pressemelding
Kyststatene er enige om totalkvoten for kolmule.
Presseinvitasjon: Næringsministeren til Levanger 27. oktober23.10.2025 13:22:49 CEST | Pressemelding
Næringsminister Cecilie Myrseth reiser til Levanger mandag 27. oktober for å se rasområdet og møte Norske Skog, NHO og næringslivet i Trøndelag. Besøket skal handle om konsekvensene av kvikkleireskredet for næringsliv, forsyningssikkerhet og infrastruktur.
Husk å stille klokken23.10.2025 10:47:51 CEST | Pressemelding
Natt til søndag skal klokken stilles én time tilbake, fra klokken 3:00 til 2:00. Da blir morgenen lysere.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom