Emil Iversen blir ekspert for TV 2 under ski-VM
TV 2 styrker VM-laget, og rekrutterer langrennsløper Emil Iversen som ekspert når ski-VM går i gang 26. februar.

TV 2 overtar som kjent stafettpinnen fra NRK for ski-VM på TV med alle renn de siste tre dagene. Iversen skal bidra med ekspertanalyser mesterskapet gjennom, og blir en sentral del av TV 2s VM-lag den siste helga 7.-9. mars.
Her kan du glede deg til hopp og kombinert, damestafett, femmil menn og den historiske femmila for kvinner som runder av det hele søndag 9. mars. Iversen som bor et lite steinkast unna Granåsen, og som selv håpet å få gå VM på hjemmebane, får nå en rolle i TV 2s ekspertteam.
– Vi har tre eventyrlige dager foran oss med sendinger fra ski-VM, og ønsker naturligvis å toppe laget i Granåsen. Emil Iversen vil komme inn i TV 2-teamet med erfaring, kunnskap og et utøverperspektiv som vil kunne gi seerne en dypere innsikt i det som utspiller seg i sporene, sier Vegard Jansen Hagen, sportsredaktør i TV 2.
Emil Iversen er verdensmester på både femmil og stafett, men har også opplevd nedturer i de samme øvelsene. Han har vært åpen om skuffelsen etter VM-vrakingen og det som blir en sesong uten mesterskapsdeltakelse på hjemmebane. Like åpen er han om sitt engasjement for ekspertrollen.
– Det er en spesiell situasjon å ikke konkurrere selv, men jeg gleder meg noe vanvittig til å ta fatt på denne nye rollen. Jeg er jo et konkurransehode, og det vil gå sport i å formidle alle nyansene rundt det TV-seerne kan se på skjermen. Ambisjonen min er å gi TV-seerne en utvidet forståelse av hva som skjer, hvorfor det skjer, og ikke minst hva som foregår inne i utøvernes hoder, sier Iversen.
Iversen blir en sentral figur i TV 2s langrennsendinger, og skal formilde ekspertanalyser som både kommentator og ekspert. I Granåsen vil han løpe mellom kommentatorboksen sammen med Marius Skjelbæk, Ole Kristian Stoltenberg og Petter Skinstad, og VM-studio med Anne Sturød og gjester. Utegående reporter er Jon Børrestad, og Caroline Simonsen rapporterer fra indre bane.
TV 2 setter alle kluter til for å fange vinterens store eventyr fra alle vinkler. «God morgen Norge» flytter inn på Britannia Hotel i perioden, og sender direkte fra Trondheim ti dager i strekk, inkludert den første helga. Hver kveld sendes også «VM-showet – live fra Trondheim» direkte fra Nye Hjorten Teater. Showet ledes av Helene Olafsen og Marius Skjelbæk, med Petter Northug og Tiril Eckhoff på flankene.
Samtlige renn, «God morgen Norge» og «VM-showet – live fra Trondheim» kan ses på TV 2 Direkte og TV 2 Play.
Slik sendes ski-VM på TV 2:
Dato |
Gren |
Øvelse |
Sending |
Start |
Arena/sted |
Kanal |
07.03.2025 |
Hopp |
Hopp kvalifisering, menn |
11:00 |
12:15 |
Granåsen |
TV 2 Direkte og TV 2 Play |
07.03.2025 |
Langrenn |
Langrenn stafett, kvinner |
13:20 |
14:00 |
Granåsen |
TV 2 Direkte og TV 2 Play |
07.03.2025 |
Hopp |
Hopp, kvinner |
15:30 |
16:15 |
Granåsen |
TV 2 Direkte og TV 2 Play |
08.03.2025 |
Kombinert |
Hopp, menn |
09:00 |
09:30 |
Granåsen |
TV 2 Direkte og TV 2 Play |
08.03.2025 |
Langrenn |
50 km, menn |
10:30 |
11:30 |
Granåsen |
TV 2 Direkte og TV 2 Play |
08.03.2025 |
Kombinert |
10 km langrenn, menn |
14:15 |
14:30 |
Granåsen |
TV 2 Direkte og TV 2 Play |
08.03.2025 |
Hopp |
Hopp, menn |
15:15 |
15:45 |
Granåsen |
TV 2 Direkte og TV 2 Play |
09.03.2025 |
Langrenn |
50 km, kvinner |
10:30 |
11:30 |
Granåsen |
TV 2 Direkte og TV 2 Play |
09.03.2025 |
Langrenn |
Ski-VM avslutningsseremoni |
14:25 |
14:30 |
Granåsen |
TV 2 Direkte og TV 2 Play |
Kontakter
Lene MykjålandPR- og kommunikasjonsansvarlig, sport
TV 2 Sporten.
Om oss
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er et av Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
En av disse blir «Norges dummeste» i høst24.6.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
«Norges dummeste» hadde enorm suksess i sin første sesong på TV 2 i fjor. Nå er det endelig klart for en ny sesong! Dette er gjengen som skal gjøre sitt ytterste for å unngå å ende opp med tittelen «Norges dummeste» på TV 2 i høst.
Slik blir sommeren på TV 2 Play20.6.2025 10:01:00 CEST | Pressemelding
Sommeren på TV 2 Play er fullspekket. Her får du både store høydepunkt i sportsverden, norsk og internasjonalt drama, samt lettbeint konkurransereality.
Disse åtte kjendisene konkurrerer i «Watt Kjendis» på TV 2 Play19.6.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
23. juni lanserer TV 2 en energisk ny kjendis-satsing der strøm er den nye valutaen. Dag Otto Lauritzen er uforutsigbar energigeneral og Marius Skjelbæk seriens støttespiller og kommentator.
«Bloggerne» med ny sesong og nye profiler17.6.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Emilie Voe Nereng gjør comeback når «Bloggerne» er tilbake i høst. Ane Farstad og Anny Isabella Øvrehus er helt nye profiler, og sammen med Fetisha Williams, Caroline Nitter og Øyunn Krogh – er dette profilene seerne får følge kommende sesong på TV 2 Play.
Unikt eksperiment i ny TV 2-dokumentarserie11.6.2025 13:00:00 CEST | Pressemelding
I dokumentarserien «Skolebytte» danner 12 niendeklassinger fra Uranienborg skole på Oslo vest og 12 niendeklassinger fra Bjøråsen skole på Oslo øst en ny klasse. Programledere for dokumentarserien er Janne Amble og Kadafi Zaman.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom