Rambow slipper albumet "Etter sol kommer regn"
12.2.2025 09:00:00 CET | Sony Music Norway | Pressemelding
Rambow har hatt et aktivt halvår med slipp av blant annet topplistelåtene «Kjære Mor» med Stig Brenner og «Real Life» med Arif. Samtidig har han vært å se på TV-skjermen i årets sesong av Farmen Kjendis, han har nettopp lagt ut på en langstrakt Norgesturné og slipper nå albumet «Etter sol kommer regn» fredag 14. februar.

«Tittelen er for å minne oss på at når man er på topp må man forberede seg på dårligere tider, heller enn å sole seg i glansen. Prosjektet gjenspeiler hvor jeg er nå, i livet, musikalsk og i karrieren» - Rambow
Albumet handler om tiden man går fra å være ungdom til voksen, og alle utfordringene man kan gå gjennom som ung voksen. Han tar opp temaer som familie, sosiale problemer og samfunnsproblemer. På albumet finner vi låter som «Back It Up» og «Vi», og Arif- og Stig Brenner-samarbeidene. I tillegg blir det hele seks nye låter.
Musikalsk er Rambow tilbake i tidlig 2000-tallets lydbilde, hiphopens gullalder. Albumet er hovedsakelig produsert av JNS og Pluto, med innslag fra blant annet Marcel Basima, Sjur Svendsen, BBMario og 06 Tommy.
«Det er litt roligere beats, litt viktigere tekst» - Rambow
Albumet «Etter sol kommer regn» slippes på alle plattformer fredag 14. februar, og samtidig legger Rambow ut på en langstrakt Norgesturné med stopp i blant annet Bergen, Oslo og Bodø.
Nøkkelord
Kontakter
Lisa BjorheimHead of PR, local rep
Tel:+47 981 39 024lisa.bjorheim@sonymusic.comBilder
Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Kamelen, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Labrinth, Madcon, Mari Bella, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Jesper Fosdahl slipper ny singel «Bli hos meg»16.9.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
«Bli hos meg» er en soul-preget ballade skrevet fra sengekanten. Låta handler om å ta farvel, og om det å være en stor og sterk gutt som skal tåle det, selv når det gjør vondt.
Spelloppmaker slipper «Fæm på» – en ny runde i det samme gamle hæljemønsteret15.9.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Fredag 18. september slipper Spelloppmaker den nye singelen «Fæm på» – en energisk countryrocklåt om å havne på den samme puben, med de samme sangene og de samme planene om at denne hælja skal bli annerledes enn den forrige.
Zimmermann gir oss et halvt puslespill14.9.2026 11:30:05 CEST | Pressemelding
Fredag 18. september kommer første halvdel av "Puslespill", oppfølgeren til Zimmermanns kritikerroste debutalbum "In media res" som i skrivende stund er topp 10 på den offisielle hitlisten. Billetter til årets juleturné med start 27. november ble lagt ut for salg på fredag, og det ble solgt over 7000 billetter og annonsert 9 ekstrakonserter, bare i løpet av de første 24 timene.
Nora Jabri slipper personlig album om identitet og tilhørighet14.9.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Nora Jabri er en norsk/irakisk artist som skaper seg en tydelig plass i moderne pop, der hun kombinerer engelskspråklig låtskriving med subtile, men sterke arabiske musikalske impulser. Med et uttrykk som både føles globalt tilgjengelig og dypt forankret i hennes egen bakgrunn, representerer hun en ny og fremadstormende stemme i den skandinaviske musikkscenen.
Maria Mena slipper "It Took Me By Surprise" live fra Oslo Konserthus11.9.2026 08:15:00 CEST | Pressemelding
25. september slipper Maria Mena sitt aller første livealbum «Perspective – Best Of "The Live Sessions" from Oslo Concert House», et album spilt inn under fire utsolgte jubileumskonserter i Oslo Konserthus tidligere i år. 14. august slapp hun smakebiten «My Lullaby», og 28.august fikk vi «Just Hold Me». 11. september kommer «It Took Me By Surprise». Originalen fra i 2011 og albumet «Viktoria» kom aldri som en single, men har de seneste årene gått viralt i Manga-verden, og har i dag hele 62 millioner streams.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

