Bahare Viken ny programleder i sex-podkasten Høvla
Journalist og programleder Bahare Viken slipper onsdag denne uken første episode av sex-podkasten Høvla på Podme.

Viken tar dermed over stafettpinnen etter Martha Leivestad som før jul annonserte at hun ga seg som programleder. Samtidig får VGTV-podkasten et nytt og kortere navn, når den endres fra “Høvla Øve” til bare “Høvla”.
– Jeg gleder meg til å snoke i nattbordsskuffen til kjente gjester, men også til å utfordre meg selv på å vise en side som jeg ikke har gjort tidligere. Jeg føler meg litt som Miley Cyrus som har tatt et oppgjør med den søte og uskyldige Disney-jenta Hanna Montana, og trer inn i min Miley Cyrus VMA 2013 era, sier Viken.
– Jeg er nok ikke den første folk forbinder med Høvla, så jeg er veldig glad for at VGTV så noe i meg som ikke så mange andre har sett. Jeg får ofte høre at folk ser på meg som hun kjedelige og ordentlige nyhetsjenta uten personlighet, og jeg gleder meg til å bevise det motsatte!
Høvla har vært en enorm suksess siden lanseringen. Gjennom flere sesonger har kjente gjester delt ærlige historier om alt fra første, beste og verste historier i senga til pinlige situasjoner – med mye latter og åpenhet underveis.
– Vi er sikre på at Høvla vil fortsette å være et friskt og viktig podkastunivers med Bahare i spissen, og er utrolig glade for at hun har takket ja til å ta overta, sier Daniel Rosenquist, teamleder podkast i VGTV.
– Hun er nysgjerrig, smart, morsom og ikke minst glad i å dykke ned i både pikante men også viktige temaer om samliv, sex, og alt som gjør at vi har lyst, eller ikke lyst, til å ligge med hverandre.
Produsent Ingrid Simensen har jobbet med Høvla siden starten, og har sammen med Bahare Viken jobbet for å videreføre det fantastiske universet hvor man prater om ligging på en fri og uredd måte.
– En ting jeg håper å kunne vise er at sex ikke er noe «flinke piker» ikke kan snakke åpent om og ha det gøy med. Man trenger ikke å være enten eller, og jeg gleder meg til å vise begge sider! Jeg håper også at jeg kan bidra til at Høvla fortsetter å være den viktige podkasten den har vært, som bryter tabuer, skaper mer åpenhet og bedre selvfølelse når det kommer til sex og seksualitet, for jeg er ganske sikker på at sex, åpenhet og selvfølelse henger sammen - ikke bare i senga, men i alle sammenhenger, sier Viken.
I starten av sesongen møter vi både Vita og Wanda Mashadi, kulturminister Lubna Jaffrey, Martine Halvorsen og andre gjester.
Første episode av Høvla med Bahare Viken publiseres hos Podme onsdag 12. februar, og nye episoder slippes hver onsdag.
For mer informasjon, vennligst kontakt:
- Daniel Rosenquist, teamleder podkast i VGTV, på telefon 991 60 231 eller e-post daniel.rosenquist@schibsted.com.
- Bahare Viken, programleder for "Høvla", kan kontaktes på 928 28 932 for kommentarer.
Nøkkelord
Kontakter
Bjørn-Martin Bache NordbyHead of CommunicationsSchibsted Media
Tel:+47 977 00 019bjorn-martin.bache.nordby@schibsted.comBilder


Følg pressemeldinger fra Schibsted
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Schibsted på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Schibsted
Tore Nilssen skal lede avisdeskene i Schibsted30.6.2025 10:00:00 CEST | Pressemelding
Sjefredaktørene i Aftenposten, Bergens Tidende og Stavanger Aftenblad har ansatt Tore Nilssen (51) som felles leder for avisdeskene i mediehusene.
Nytt produktløft i Schibsted — rigger for fremtidens mediebruk30.6.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Schibsted samler all produktutvikling i en ny organisasjon ledet av CPO Espen Sundve. Med 230 ansatte organisert i helt nye team, skal Schibsted bygge fremtidsrettet og skalerbar teknologi – med ambisjon om å forme Nordens ledende mediehus.
Schibsted legger ned driften i Inzpire.me – fortsetter satsing på Max Social25.6.2025 09:36:49 CEST | Pressemelding
Styret i Inzpire.me har besluttet å avvikle teknologiselskapet, som siden 2017 har utviklet en plattform for automatisert kjøp og salg av influencer marketing.
Schibsteds norske mediehus øker digitale inntekter – flere forbedrer lønnsomheten17.6.2025 11:09:35 CEST | Pressemelding
Flere av de norske selskapene i Schibsted både styrket den digitale posisjonen og forbedret økonomien i et krevende 2024.
Schibsted ser fremover etter krevende overgangsår: – Et nytt fundament17.6.2025 11:07:20 CEST | Pressemelding
Fjoråret ble preget av fallende printinntekter, et krevende annonsemarked og kostnader knyttet til etableringen av et nytt konsern. Samtidig markerte 2024 starten på et nytt kapittel for Schibsted, med nytt eierskap, tydeligere prioriteringer og grep for å rigge selskapet for fremtiden.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom