Klar for Nordics Open etter historisk EM-prestasjon

Del

Etter en imponerende 12. plass i Europamesterskapet i kunstløp, forbereder Mia Risa Gomez seg nå på å delta i Nordics Open i Asker denne helgen. Hennes 12. plass totalt og 8. plass i friløp er den beste prestasjonen av en norsk kvinnelig kunstløper siden Sonja Henies storhetstid for over 90 år siden.

– Det var fantastisk gøy å prestere så bra i EM, og jeg er klar for å følge opp suksessen på min nye hjemmebane i Asker. Det er noe helt spesielt å konkurrere hjemme i Norge. Her er vi også et stort lag, ofte reiser jeg jo alene. Så det er veldig stas, sier Risa Gomez.

Nordics Open er en internasjonal konkurranse som primært samler deltakere fra de nordiske landene, men konkurransen er nå også åpen for utøvere fra andre nasjoner. Norge er godt representert med femten løpere i årets konkurranse.

Etter Nordics Open vil Mia Risa Gomez delta i Sonja Henie Trophy fra 6. til 9. mars, før hun retter blikket mot verdensmesterskapet i Boston. Der har hun et klart mål: å kvalifisere seg til OL.

LØRDAG

13:00 Kvinner – kortprogram

15:30 Menn – kortprogram

16:14 Junior damer – friløp

SØNDAG

10:45 Kvinner- friløp

13:35 Menn – friløp

STARTLISTER/RESULTATER

Nøkkelord

Kontakter

Følg pressemeldinger fra Norges Skøyteforbund

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Skøyteforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Norges Skøyteforbund

ISU har åpnet for nøytrale utøvere fra Russland og Belarus i verdenscupen på Hamar.31.10.2025 09:59:51 CET | Pressemelding

Det internasjonale skøyteforbundet (ISU) har besluttet at utøvere fra Russland og Belarus kan delta i kvalifiseringskonkurranser til vinter-OL 2026 som nøytrale utøvere. ISU har vært tydelig på at dette utelukkende gjelder OL-kvalifisering, altså verdenscup nr. 1-4 sesongen 2025/2026, og ikke øvrige ISU-konkurranser eller mesterskap. Beslutningen bygger på tidligere vedtak fra Den internasjonale olympiske komité (IOC), som åpnet for individuell nøytral deltakelse under OL i Paris 2024, samt i OL i Milano Cortina i 2026.

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye