Stjernespekket sesong to av Ylvis mot Ylvis
Mange kjente fjes dukker opp når Bård og Vegard Ylvisåker er tilbake med en ny sesong på TV 2.

I fjor hadde Ylvis-brødrene premiere på TV 2 med programmet Ylvis mot Ylvis: Kampen om gullplaten. Med artist og skuespiller Emilie Nicolas som programleder er Bård og Vegard lagkaptein på hvert sitt kjendislag. Programmet består av en rekke elleville og improviserte musikkoppgaver.
18. februar er de tilbake med sesong to, og Rådhusteateret i Ski er byttet ut med Tangenkaia i Drammen, i byens nye TV-studio Gateaway Studios.
Noen av kjendisgjestene fra første sesong har tatt utfordringen igjen, men de fleste lagmedlemmene er nye. På gjestelista finner vi navn som Truls Svendsen, Alex Rosén og Marion Ravn.
– Vi er svært fornøyde med de sporty gjestene våre i andre sesong, sier Bård Ylvisåker.
– Det er en variert gjeng både hva gjelder personlighet og sangstemme. Dette kan seerne virkelig glede seg til, supplerer Vegard.
Dette er gjestene i sesong to av Ylvis mot Ylvis:
Alexandra Rotan og Truls Svendsen
Jon Brungot og Erik Solbakken
Jon Sindre Fjellvang og Ingrid Gjessing
Emil Berntsen og Alex Rosén
Stian Blipp og Henriette Steenstrup
Ingeborg Walther og Vidar Magnussen
Skrellex og Jakob Schøyen
Marion Ravn og Magnus Devold
Torjus Tveiten og Alexandra Joner
Tuva Syvertsen og Gustav Nilsen
Ylvis mot Ylvis sesong to har premiere på TV 2 Play 18. februar.
Nøkkelord
Kontakter
Kristoffer ArnesenPR- og kommunikasjonsansvarlig
Jakten på kjærligheten, Norges dummeste, Fjellhytta
Bilder


































Om oss
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er et av Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Presseinvitasjon: Velkommen til Gullruten 202524.4.2025 13:54:32 CEST | Presseinvitasjon
TV 2 ønsker pressen velkommen til å dekke tv-bransjens store festkveld i Grieghallen i Bergen fredag 9. mai.
TV 2 med hele 38 Gullruten-nominasjoner10.4.2025 14:23:06 CEST | Pressemelding
22 nominasjoner til Gullruten og 16 nominasjoner til Gullrutens fagpris gir et av de beste Gullruten-årene for TV 2 noensinne.
Desta Marie Beeder er årets Gullruten-programleder10.4.2025 09:52:12 CEST | Pressemelding
– En drøm som går i oppfyllelse, sier Desta Marie Beeder om jobben med å lede tv-bransjens store festkveld på TV 2 9. mai.
Her er årets deltakere i «Sommerhytta»8.4.2025 10:32:10 CEST | Pressemelding
En ny sesong av TV 2-suksessen «Sommerhytta» er snart i gang. Her er de fire deltakerparene som skal konkurrere om å vinne sin sommerhytte.
TV 2 tildelt den prestisjetunge SKUP-prisen for «Russerhyttene»6.4.2025 12:02:02 CEST | Pressemelding
TV 2 mottok SKUP-prisen, Norges fremste utmerkelse for undersøkende journalistikk, under SKUP-konferansen i Tønsberg lørdag kveld. TV 2 vant prisen for avsløringsprosjektet «Russerhyttene», i hard konkurranse med 47 andre sterke bidrag fra redaksjoner over hele landet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom