Feilsøket begynner å gi resultater
Kl. 22.40 begynner Arva å nærme seg feilen som forårsaker strømbrudd hos ca 1900 kunder i Karlsøy kommune.
![Feilen er trolig i nærheten av Ringvassøya stasjon. (Foto: Arva)](/data/images/public/17848600/18413373/4bf9713f-f63b-4654-ad29-a075b4c35292-w_720.jpg)
Ingen stolper er knekt, og det er heller ingen synlige skader på traverser langs hele den ca 45 kilometer lange kraftlinja. Så langt har Arva befart hele linja flere ganger, uten å se noen skader.
Innskrenket området
Ved å sjekke at linja fungerer, bit for bit, har Arva klart å innskrenke området for feilsøk.
– Alt tyder på at feilen er i nærheten av Gamnes, trolig i, eller ved, Ringvassøy stasjon. Jobben pågår nå for å forsøke å lokalisere feilen på stasjonen, sier beredskapsleder Per-Magne Johansen kl. 22.40.
Vaktskifte
Noen av mannskapene har vært på jobb siden i dag tidlig, og er dratt hjem, mens nye er kommet til og overtar. De har med seg utstyr til å rette mindre feil.
– Stolper og traverser har de ikke med, men det er lite som tyder på at slikt utstyr trengs, siden vi ikke har kunnet se noen nedblåste master eller traverser, sier Johansen.
Fortsetter utover kveld og natt
Arva kommer til å fortsette feilsøket utover kvelden og natta. Så snart feilen er lokalisert, vil Arva begynne arbeidet med feilretting.
– Vi gir oss ikke før vi har funnet og rettet feilen, forsikrer beredskapslederen.
Nøkkelord
Kontakter
Per-Magne JohansenBeredskapsleder Arva
Tel:907 31 502Bilder
![Feilen er trolig i nærheten av Ringvassøya stasjon. (Foto: Arva)](/data/images/public/17848600/18413373/5d3e325a-fe9e-4a7f-9996-2421c3610eb2-w_240.jpg)
Om Arva
Arva skal inspirere til effektiv energibruk og sikre stabil strømforsyning i dag og for morgendagen. Vi er landsdelens største nettselskap med mer enn en fjerdedel av Nord-Norges befolkning som våre kunder. Sammen skal vi realisere ei felles elektrisk fremtid.
Følg pressemeldinger fra Arva
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Arva på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Arva
Har funnet feilen, men nye har oppstått7.2.2025 07:11:47 CET | Pressemelding
Noen har fått strømmen tilbake, mens noen nye har røket ut. – Nå prioriterer vi de som har vært uten strøm lenge, sier beredskapsleder Reidun Trondsen.
10 personer driver feilsøk6.2.2025 16:19:59 CET | Pressemelding
Arva har ti personer ute og leiter etter feilen som har ført til at store deler av Karlsøy kommune er uten strøm.
Strømbrudd i Karlsøy kommune6.2.2025 14:27:02 CET | Pressemelding
Arva har en høyspentfeil på strømforsyninga til Karlsøy kommune. I skrivende stund er litt under 2 000 kunder uten strøm, som vil si at store deler av kommunen er berørt. Den totale strekninga med kraftlinje er om lag 50 kilometer.
Snømengder til besvær5.2.2025 15:30:39 CET | Pressemelding
Hver vinter opplever Arva at store mengder snø blir dumpet ved nettstasjonene. Dette kan føre til forsinkelser i feilretting ved strømbrudd og potensielt alvorlige skader på infrastrukturen.
Arva viderefører støtteordning i 202510.1.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Arva fortsetter å støtte tiltak i Troms og Nordland som fremmer lokal kultur og kunnskap om ei bærekraftig fremtid. Potten er på 400.000 kroner. Frivillige organisasjoner kan søke om inntil 50.000 kroner hver.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom