Fordeler 200 millioner til brukervennlighet over to år
Styret i Helse Midt-Norge RHF har vedtatt etableringen av et program for brukervennlighet og optimalisering av Helseplattformen.

Helse Midt-Norge RHF vil etablere et program for brukervennlighet og optimalisering av Helseplattformen som skal bidra til å øke brukervennligheten, kvaliteten og effektiviteten i Helseplattformen.
– Vi gir dette arbeidet høyeste prioritet fremover og har laget en plan som gir rom for å identifisere utfordringer, iverksette tiltak, forbedre og høste erfaringer og korrigere i flere sykluser, sier administrerende direktør Jan Frich.
Bakgrunnen for programmet er vurderingene og anbefalingene som kom fram i Riksrevisjonens rapport, hvor det blant annet pekes på at brukervennligheten i Helseplattformen bør bedres. Helse Midt-Norge RHF er tildelt 200 millioner kroner til dette arbeidet.
Programmet skal understøttes av den nyetablerte teknologi- og digitaliseringsavdelingen i Helse Midt-Norge RHF, og programmet skal gjennomføres i et tett samarbeid mellom helseforetakene og Helseplattformen AS.
Det skal etableres en internasjonal rådgivningsgruppe og en programlederfunksjon ved St. Olavs hospital. Innsatsen skal fortløpende evalueres gjennom et følgeforskningsprosjekt.
Nøkkelord
Kontakter
Eiliv FlakneDirektør for kommunikasjon og samfunnskontaktHelse Midt -Norge RHF
Har ansvar for mediekontakt og tilrettelegging for media i saker som angår Helse Midt-Norge RHF.
468 86 618 (medievakt)
Medievakt Helse Midt-Norge RHFMedievaktKommunikasjonsavdelingen
Medievakta hos Helse Midt-Norge RHF tar seg av alle henvendelser fra media.
Bilder

Lenker
Følg pressemeldinger fra Helse Midt-Norge RHF
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Helse Midt-Norge RHF på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Helse Midt-Norge RHF
Milepæl for innføring av Helseplattformen25.9.2025 13:29:21 CEST | Pressemelding
Innføringen av Helseplattformen i sykehusene i Midt-Norge er nå gjennomført. Styret i Helse Midt-Norge RHF fikk torsdag en redegjørelse av arbeidet så langt og vegen videre. Innføringsprosjektet er gjennomført innenfor den økonomiske rammen som ble gitt.
Krevende økonomisk situasjon i Helse Midt-Norge4.9.2025 12:02:07 CEST | Pressemelding
Den økonomiske situasjonen i Helse Midt-Norge er fortsatt krevende. Det viser virksomhetsrapporten for juni og juli 2025, som ble behandlet i styremøtet i Helse Midt-Norge RHF i dag.
Arbeidsgruppe skal gjennomgå hjertebehandling i Midt-Norge2.9.2025 12:34:44 CEST | Pressemelding
Arbeidsgruppen som skal gjennomgå kvaliteten av behandling av STEMI-hjerteinfarkt i Trøndelag og Møre og Romsdal vil bestå av fagledernettverket innenfor kardiologi i Helse Midt-Norge.
Helse Midt-Norge RHF i beredskap2.9.2025 07:43:06 CEST | Pressemelding
Helse Midt-Norge RHF er i beredskap etter raset som rammet E6 og toglinjen ved Nesvatnet i Levanger, lørdag 30. august.
Skal gjennomgå hjertebehandlingen i Midt-Norge9.7.2025 12:15:58 CEST | Pressemelding
Helse Midt-Norge RHF vil nedsette en egen arbeidsgruppe som innen utgangen av 2025 skal vurdere kvaliteten på behandlingen av hjerteinfarkt i regionen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom