Innstiller morgenferjer på E6 over Tysfjorden
Ferjene mellom Bognes og Skarberget i Nordland innstilles mellom klokka 06 og 12 fra torsdag til søndag fordi ferjene skal tilpasses el-lading.

Det betyr at det ikke vil gå ferjer i E6-sambandet etter avgangen fra Bognes 05:20 og fram til trafikken gjenopptas 12:20. Sørover fra Skarberget vil det være stans i ferjetrafikken etter avgangen 05:05 og fram til 13:00. Dette gjelder i perioden fra 6. februar til og med 9. februar.
Kjøpsvikferja går som normalt
Ferjene på riksveg 827 mellom Drag og Kjøpsvik vil gå som normalt annenhver time. Det kan imidlertid bli små justeringer for å tilpasse ferjeavgangene til bussen mellom Fauske og Narvik, som flyttes fra E6 til Kjøpsvikvegen disse dagene.
Beklager ulempene
Kontraktsansvarlig Steinar Simonsen i Statens vegvesen beklager ulempene innstillingene får for trafikantene.
– Dette er en jobb som må gjøres for å tilpasse ferjene de nye nullutlippsløsningene. Vi kunne valgt å gjøre jobben innimellom avgangene, men da ville arbeidet trukket mye lengre ut i tid, og rutetidene ville blitt mer uforutsigbare for trafikantene, forklarer han.
Mindre trafikk
Trafikktallene er på sitt laveste på denne tida av året.
– Derfor regner vi med at ferjekapasiteten i Kjøpsviksambandet skal være tilstrekkelig til å ta unna trafikken de dagene ferjene på E6 ikke går om morgenen eller tidlig formiddag, sier Steinar Simonsen.
Sjekk detaljert informasjon om rutetider på 175.no eller på fjord1.no.
Nøkkelord
Kontakter
Steinar Simonsenkontraktsansvarligferjeavdelingen
Tel:913 40 435steinar.simonsen@vegvesen.noPressevakt Drift og vedlikehold
* Drift, vedlikehold og forvaltning av riksvegnettet * Brøyting/strøing/salting * Asfalt * Rekkverk * Bruer * Tunneler * Fjelloverganger * Rasteplasser * Inspeksjoner * Ferje
Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Nye attraksjoner langs Nasjonale turistveger i 20257.2.2025 10:15:00 CET | Pressemelding
I løpet av året fullfører Statens vegvesen sju turistvegprosjekter langs fem av de 18 nasjonale turistvegene. Med det vil antallet gjennomførte prosjekter være oppe i 185.
Stian Brenden Maskinservice AS skal drifte riksvegene i Gudbrandsdalen i fem nye år7.2.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Stian Brenden Maskinservice AS har vunnet anbudskonkurransen om å drifte riksvegene i Gudbrandsdalen og Ottadalen i perioden 2025-2030.
Statens vegvesen inviterer næringa til å læra meir om tunneltryggleik7.2.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Statens vegvesen inviterer transportnæringa og køyreskular i Sogn og Fjordane til å delta på beredskapsøving i Kjøsnestunnelen onsdag 12. februar.
Uvær i Nord-Norge: Fjelloverganger, bruer og ferjeforbindelser kan bli stengt på kort varsel6.2.2025 15:10:15 CET | Pressemelding
Mye vind og snøfokk skaper problemer på veinettet i store deler av Nord-Norge det kommende døgnet.
Milliardavtale kunngjort for Noregs største tunnelprosjekt5.2.2025 11:01:00 CET | Pressemelding
I tråd med Statsbudsjettet har Fellesprosjektet Arna-Stanghelle (FAS) kunngjort ei stor rådgjevingsavtale med verdi på inntil 2,2 mrd. inkl. mva.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom