Over 11 000 handlelister opprettet i den nye REMA-appen første dag
Mandag lanserte REMA 1000 sin oppdaterte kundeapp, og allerede har over 11 000 handlelister blitt opprettet. Det viser at den nye funksjonen, som gjør det enklere å planlegge handleturen, treffer et tydelig behov hos kundene.

– Vi vet at en god handleliste både sparer tid, reduserer impulskjøp og er etterspurt av kunde. Derfor har vi utviklet en delbar handleliste i REMA-appen, slik at man enkelt kan planlegge og dele handlebehovet med familie eller venner. Det er utrolig gøy å se at så mange allerede har tatt den i bruk, sier Pia Mellbye, direktør for salg og marked i REMA 1000.
Flere nyheter i REMA-appen
Den nye handlelisten er bare én av flere funksjoner som ble lansert 3. februar. Kundene får nå i tillegg til priskuttene i kassa også:
✔ Bonus på frukt og grønt – 25 % på åtte utvalgte varer hver uke, samt 10 % på alle andre frukt og grønnsaker.
✔ Bonusoppdrag – Kjøp et definert antall kampanjeprodukter i løpet av kampanjeperioden og tjen ekstra mye Bonus!
✔ Bursdagsgave – registrer bursdagen din og få en gratis bukett med Ansvarsroser.
✔ Snart: Allergenvarsling – en funksjon som hjelper kunder med matallergier å handle tryggere.
I tillegg til får flere og flere butikker Skann & Betal, en betalingsfunksjon i appen som gjør at du kan pakke varene rett i handlenettet, betal med mobilen og slippe kø.
– Vi utvikler stadig REMA-appen for å gjøre handleopplevelsen enklere, smartere og billigere. Vi er også åpne for tilbakemeldinger fra kundene, slik at vi kan forbedre løsningen ytterligere, sier Mellbye.
Den nye REMA-appen er tilgjengelig for både iOS og Android.
Nøkkelord
Kontakter
Pressekontakt
Tel:80031015presse@rema.noBilder



Om oss
I REMA 1000 skal du finne varer av høy kvalitet til den laveste prisen. Samtidig er det viktig for oss at du kan bære handleposen hjem med god samvittighet. Når vi lager, frakter og selger varer, er vi opptatt av hvordan det påvirker kloden og menneskene rundt oss.
Følg pressemeldinger fra REMA 1000
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra REMA 1000 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra REMA 1000
Utvidet tilbakekalling av Kolonihagen Pesto med basilikum 130g med holdbarhetsdato 25.07.202711.11.2025 20:52:21 CET | Pressemelding
Kolonihagen Pesto med basilikum 130g, produsert av Granda Tradizione SRL for REMA 1000 med holdbarhetsdato 25.07.2027, tilbakekalles da produktet kan inneholde glass.
REMA 1000 kutter prisene i julekurven – julehandelen starter nå8.11.2025 14:07:07 CET | Pressemelding
I dag starter REMA 1000 julehandelen for alvor med priskutt i julekurven over hele landet. Nå kan kundene fylle opp til jul med klassiske julevarer til lave priser.
Kraftig vekst i avokado-salget7.11.2025 11:57:29 CET | Pressemelding
REMA 1000 opplever betydelig vekst i salget av flere grønnsaker. Salget av modnet avokado økte med over 260 prosent i oktober i år sammenlignet med i fjor. Salget av søtpotet nesten doblet seg i samme periode.
REMA 1000 tar et nytt steg mot mer bærekraftig varetransport6.11.2025 14:59:44 CET | Pressemelding
Denne uken åpner REMA 1000 et nytt biogassanlegg ved sin distribunal på Vinterbro – et viktig steg mot å gjøre all varetransport fossilfri innen 2030.
Laks og kylling på middagstoppen31.10.2025 11:30:59 CET | Pressemelding
Norske middagsbord preges av fisk, kylling og smakfulle valg i 2025. Ifølge REMA 1000s ferske middagsinnsikt, som analyserer hvilke middager kundene har valgt hittil i år, er det laks med Sandefjordsmør som troner øverst på listen over familiemiddager.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom