FLUS sesong 2 – Du er fortsatt fanget selv om du ikke er fengslet
Onsdag 5. februar er det klart for FLUS sesong 2. Sammen med TV-serien slippes FLUS (Original Soundtrack), som inneholder 8 låter med 10 anerkjente norske artister.
Blant annet låter med serieskaper Yosef Woldemariam, Jonas Benyoub & Jon Ranes, som begge spiller sentrale roller i serien. For å ikke snakke om Musti sitt musikalske comeback, med låta «Wellington».

FLUS har alltid vært mer enn en serie – det er et dykk inn i en skjult del av Norge, et univers få andre våger å utforske. Her møter vi en verden der kultur, identitet og virkelighet smelter sammen, og der både det visuelle og det musikalske spiller en uatskillelig rolle. FLUS er ikke bare en fortelling; det er et speilbilde av et samfunn mange har hørt om, men få virkelig forstår.
I kjernen av FLUS ligger to parallelle krefter: serien og musikken. Disse to dimensjonene forenes med et eneste formål – å gi eierskap og stemme til de som lever dette universet, samtidig som vi åpner døren for den nysgjerrige seeren som ønsker en rå og usminket forståelse av det ukjente.
Stikkordet for FLUS sesong to er: Når friheten føles fremmed. I andre sesong av Oslo-serien dykker de dypt ned i hva det vil si å returnere til et samfunn som har glemt deg. Hva skjer med et menneske som, etter 8 år bak murene, møter en virkelighet der verden har gått videre uten dem? Gjennom denne historien stiller FLUS et brennende spørsmål: Hvis den norske stat faktisk mener alvor med å rehabilitere fanger tilbake til samfunnet, hvorfor gjør vi da en så alarmerende dårlig jobb med det?
Musikken, like kraftfull som historiene i serien, samler noen av Norges mest talentfulle artister. FLUS (Original Soundtrack) er en kollektiv puls, et kraftverk av kreativ energi som løfter og sprer en kultur som lett kunne forsvunnet i skyggene. Dette er mer enn musikk – det er en bevegelse, et statement, et kulturelt manifest.
FLUS (Original Soundtrack) slippes samme dag som serien slippes på NRK TV. Albumet inneholder 8 spor, med 10 ulike norske artister med.
Tracklist:
1. FLUS (Yosef Woldemariam, Jon Ranes, Jonas Benyoub)
2. Røyk (Daniel Obede)
3. Dum Duo (Hiwa, Jonas Benyoub)
4. Allergi (Yosef Woldemariam)
5. Dag etter dag (Vinni, Aiba)
6. Wellington (Musti)
7. Fot inn fot ut (Yosef Woldemariam, Jonas Benyoub, Tshawe Baqwa)
8. Storbyen sin lillebror (Yosef Woldemariam, Hillari)
Nøkkelord
Kontakter
Manbir Singh PlahaProject & Promotion manager Def Jam Norway
Tel:+47 952 55 037manbir.plaha@umusic.comBilder


Om oss
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Start 2026 rett med Ys1 - OnaOna8.1.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
Den 9. januar slipper stjerneskuddet Ys1 «OnaOna» - en lys og energisk kjærlighetslåt om å ha det bra.
Marcus og Martinus er klare for Hver gang vi møtes – første singel «Nattevandrer» ute nå!3.1.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
Marcus & Martinus gir nytt liv til Espen Linds «Night Rider» fra 2008 – en tolkning de har gjort på norsk. Espen Lind, Marit Larsen, Herborg Kråkevik, Synne Vo, Musti, André Jensen (Hagle) og duoen Marcus og Martinus utgjør artistrekken i den 16. sesongen av «Hver gang vi møtes». I vakre, frodige omgivelser på Hadeland har de skapt nye, magiske musikkøyeblikk. Årets første hedersgjest er selveste Espen Lind, og i den anledning slipper Marcus & Martinus «Nattevandrer» – deres norske tolkning av «Night Rider» fra 2008. De har valgt låten fordi de mener den fortjener større anerkjennelse, og fordi tematikken treffer dem personlig: «Vi syntes det var en utrolig fin sang som ikke har fått nok creds. Den handler om at det kan være ensomt å være artist, og det kan vi relatere oss til», sier Marcus & Martinus. Med årets sesong av HGVM markerer de sitt tilbakevendende fokus på norskspråklige låter. Sesongen har premiere lørdag 3. januar. 8. mai 2026 inntar Marcus & Martinus scenen på Unity Aren
Dagny varmer opp for Katy Perry!18.12.2025 16:13:12 CET | Pressemelding
Popdronningen Dagny varmer opp for den internasjonale superstjernen Katy Perry under Jazz Open Festival i Stuttgart 8. juli 2026.
Årets mest streamede norske artist 20253.12.2025 14:34:38 CET | Pressemelding
Fredag den 28. november tok Tobias Sten med seg 2 av 4 priser på årets P3 Gull, med prisen for "Årets Gjennombrudd" og "Årets Låt", et snaut år etter hans første utgivelse. I dag er det bekfreftet at Tobias Sten er den mest streamede norske artisten i 2025.
Briskeby's “Propaganda” blir kunstutstilling på Galleri Fineart2.12.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Briskebys ikoniske låt "Propaganda" får nytt liv som kunst. Torsdag 4. desember klokken 18.30 åpner utstillingen PROPAGANDA på Galleri Fineart i Oslo, et kunstnerisk samarbeid mellom fotograf Stian Andersen og kurator Kjetil Wold.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom