Motvind Norge vokser i rekordfart – over 1.000 nye medlemmer på en uke - passerer 23.000 medlemmer
Motvind Norge har på under én uke fått over 1.000 nye medlemmer. Denne kraftige veksten viser at nordmenn har fått nok av industrialiseringen av norsk natur og krever en ny kurs i energipolitikken.
–Dette er et tydelig bevis på at folk er lei av å bli lurt. Både utbyggere og politikere har forsøkt å selge inn vindkraft som «grønn energi», men stadig flere gjennomskuer det som ren svindel. De store vindkraftutbyggingene har ødelagt verdifulle naturområder og ødelegger folks livskvalitet, samtidig som energisystemet vårt virker stadig dårligere. Nå sier folk tydelig ifra, sier John Fiskvik, styreleder i Motvind Norge.
Den siste ukens medlemsvekst sammenfaller med flere hendelser som har vekket stort engasjement.
-På NRKs Debatten tirsdag møttes vår rådgiver Eivind Salen og Bellona-leder Frederic Hauge til en opphetet diskusjon om ENØK. Programmet har i ettertid ført til hundrevis av klager til Kringkastingsrådet, siden Hauge fikk komme med svært usaklige personangrep mot Salen, uten å bli korrigert av programleder. Samtidig har planene om et stort vindkraftanlegg i Blaker i Lillestrøm Kommune utløst sterke reaksjoner, noe vårt folkemøte i Lillestrøm tydelig viste med smekkfull sal, fortsetter John Fiskvik.
I tillegg har energipolitikken vært en av de store stridstemaene i norsk politikk den siste tiden. Arbeiderpartiet og Senterpartiet gikk nylig fra hverandre i regjering, mye på grunn av uenighet om EUs fornybardirektiv. Samtidig vokser forventningene om at planene for elektrifiseringen av Melkøya blir stoppet.
– Regjeringen har kollapset på grunn av dårlig styring av energi- og industripolitikken. Medlemsveksten vår er et sterkt signal om at noe fundamentalt må endres. Samtidig ser vi at stadig flere partier og politikere tar inn over seg at den ukritiske satsingen på vindkraft har vært en katastrofe. Motvind Norge jobber knallhardt for å få et storting etter høstens valg som setter en stopper for videre vindkraftutbygging, sier Fiskvik.
-Sammen viser vi at motstanden nytter. Nok er for lengst nok.
Nøkkelord
Kontakter
Gaute Grøtta GravLeder informasjon og kommunikasjonMotvind Norge
Tel:92601505ggg@motvind.orgwww.motvind.orgJohn FiskvikStyrelederMotvind Norge
Tel:900 48 348john.fiskvik@motvind.orgLenker
Følg pressemeldinger fra Motvind Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Motvind Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Motvind Norge
Bellona bommer med faglig svak rapport31.1.2025 13:12:27 CET | Pressemelding
Bellonas nylig publiserte rapport «Klimamyter i sosiale medier» utarbeidet av Analyse & Tall, inneholder grove metodiske feil og feilaktige koblinger til Motvind Norge. Rapporten tillegger vår organisasjon et ansvar for innhold i Facebook-grupper vi ikke styrer, og benytter en uvitenskapelig tilnærming til hva som defineres som klimamyter. - Tafatt forsøk fra Bellona på å kneble Motvind Norges arbeid for en faktabasert energipolitikk og en åpen klimadebatt, sier John Fiskvik, leder i Motvind Norge.
Bellona-leder Frederic Hauge angriper meningsmotstandere mens batterisatsingen sliter29.1.2025 12:20:50 CET | Pressemelding
Tirsdag 28. januar deltok Motvind Norges rådgiver Eivind Salen i Debatten på NRK1 for å diskutere EUs ren energi-pakke og norsk energipolitikk. I stedet for en saklig debatt, ble han utsatt for grove og udokumenterte beskyldninger fra Bellona-leder Frederic Hauge, som anklaget ham for å spre pro-russisk propaganda.
Politiet henlegger sak mot Fosen-aksjonister fra Motvind Norge. -En seier for retten til å demonstrere.23.1.2025 11:56:41 CET | Pressemelding
To aksjonister som deltok på Motvind Norge sin aksjon for nedstenging av Roan vindkraftverk sommeren 2023, ble bøtelagt da de nektet å etterkomme politiets pålegg om å fjerne seg. Nå er sakene henlagt. -For Motvind Norge er dette en stor seier for retten til å demonstrere, sier John Fiskvik, leder i Motvind Norge.
Motvind Norge advarer mot Blaker vindkraftverk: 2,1 milliarder i tap for boligeiere i området16.1.2025 12:40:35 CET | Pressemelding
Motvind Norge reagerer sterkt på planene om å etablere Blaker vindkraftverk i Lillestrøm kommune. Prosjektet, som skisserer vindturbiner med en høyde på minst 240 meter, vil påføre boligeiere i området store verditap.
Vindkraft er IKKE nødvendig for det grønne skiftet11.12.2024 12:44:23 CET | Pressemelding
Vindkraft: En illusjon av grønnhet på bekostning av natur, mennesker og lokalsamfunn.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom