Superstjerne fra Kanada kommer til Manndalen
Riddu Riđđu og Senter for nordlige folk får den 12. mars besøk av den anerkjente Kanadiske artisten Tanya Tagaq, som skal spille i kultursalen.

Tanya Tagaq kommer fra Ikaluktutiak, Nunavut (Kanada) og har hele sitt liv vært en uredd og tydelig forkjemper or miljø og urfolks- og menneske rettigheter, og opptatt av å fremme post koloniale problemer.
I musikken sin blander Tagaq strupesang med hvisking, punk, metal og elektronika, og skaper et musikalsk uttrykk som ikke minner om noe som helst annet. Musikken er en utforskning av kunstneriske tradisjoner som strekker ti tusen år tilbake i tid, samtidig som den har et hypermoderne uttrykk.
I tillegg til å være en anerkjent musiker og urfolksaktivist, har Tagaq også skrevet prisvinnende og bestselgende bøker.
Tanya Tagaq er medlem av Order of Canada, og har mottatt JUNO-prisen, Polaris Music Prize og flere æresdoktorater, og er en av Kanadas mest originale og berømte artister.
Til Manndalen kommer Tagaq med perkusjonisten Jean Martin og cellisten Jeffrey Zeigler.
Festivalsjef Sajje Solbakk forteller
-
Vi er utrolig stolte og glade over å kunne by på Riddu-stemning allerede i mars, når Tanya Tagaq endelig vender tilbake til Olmmáivággi! For oss i Riddu Riđđu er det utrolig viktig å kunne tilby kulturelle arrangement i Gáivuotna også vinterhalvåret, så vi er veldig stolte over å kunne tilby en konsert med selveste Tanya Tagaq som en skikkelig oppvarming til festivalen.
Tagaq har tidligere besøkt Riddu Riđđu og Manndalen, sist i 2019.
Kontakter
Sajje SolbakkFestivalsjefRiddu Riđđu festivála
Tel:46950573Bilder

Om oss
Riddu Riđđu Festivàla er en internasjonal urfolksfestival, som årlig finner sted i Kåfjord kommune i Nord-Troms. Festivalen er utendørs, og har programtilbud for hele familien. Programmet inneholder verdensomspennende urfolksmusikk, kunst, teater og dans, ungdomsleirer med kunstneriske og politiske workshops, barnefestival, dagsaktuelle seminarer, omfattende kursprogram, film og litteratur.
Følg pressemeldinger fra Riddu Riđđu Festivála
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Riddu Riđđu Festivála på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Riddu Riđđu Festivála
Sara Curruchich Riddu Riđđui 2025:s!28.2.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Riddu Riđđu almmuha ahte Maya-artista, lávlu ja álgoálbmotaktivista Sara Curruchich čuojaha dán geasi festiválas. Curruchich čuojaha váldolávddis riikkaidgaskasaš álgoálbmotfestiválas Riddu Riđus, mii lágiduvvo suoidnemánu 9.-13. beivviid Olmmáivákkis Gáivuona suohkanis Davvi-Romssas.
Sara Curruchich til Riddu Riđđu i 2025!28.2.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Riddu Riđđu annonserer at Maya-artisten, sangeren og urfolksaktivisten Sara Curruchich skal spille på sommerens festival. Curruchich skal opptre på hovedscenen under årets utgave av den internasjonale urfolksfestivalen Riddu Riđđu som går av stabelen 9.-13. juli i Manndalen, Kåfjord kommune i Nord-Troms.
Leatgo Dán jagáš nuorra dáiddár?14.2.2025 12:18:04 CET | Pressemelding
Riddu Riđđu Festivála sávvá lágideaddjin nuorra sámi dáiddáriid beassat ovddidit sin čehppodaga ja beassat oidnosii riikka siste ja riikkaid gaskasaččat.
Lyser ut Årets unge kunstner 202514.2.2025 12:16:22 CET | Pressemelding
Riddu Riđđu ønsker å gi unge samiske kunstnere en mulighet til å utvikle sitt talent og synliggjøres nasjonalt og internasjonalt.
Intrigue máhccá fas Riddu Riđđui maŋŋel 20 jagi13.2.2025 07:56:04 CET | Pressemelding
Riddu Riđđu lohpida ollu sallalagajuoigama ja heavyjuoigama go Intrigue fas boahtá festivála váldolávdái vuosttaš geardde 23 jagis.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom