Martha Leivestad og Galvan Mehidi lager podkast sammen i NRK
Komikerne debuterer som podkast-duo. I «Misforstå meg rett» skal egne og publikums brannfakler frem i lyset. Premiere i NRK Radio tirsdag 4. februar.

Martha Leivestad og Galvan Mehidi er komikere og bestevenner. Etter å ha bablet sammen på scenen og i telefonen med hverandre i flere år, slår de seg endelig sammen for å lage podkast hos NRK.
– Det blir veldig gøy å lage podkast med Galvan og jeg gleder meg skikkelig til å komme i gang. Tidligere har jeg laget innhold i NRK som er støtende og morsomt. Nå skal jeg lage innhold som er morsomt og støtende, sier Leivestad.
Leivestad er var en del av NRKs YouTube-suksess «4ETG», og har laget programmet «Martha blir rik» på NRK. Hun har også hatt suksess med podkastene «Nuvel» og «Høvla øve» hos VGTV.
Mehidi er fast programleder i NRK-podkasten «Med all respekt». Han har også gjort stor suksess som komiker med soloshowet «Et takkebrev til Saddam», og vært skuespiller i blant annet «Makta».
Sterke meninger og brannfakler
I podkasten «Misforstå meg rett» skal de ta sterke meninger på alvor. Litt på alvor, i hvert fall. Alt er lov når både egne og publikums brannfakler skal opp og frem i lyset.
Er kvinner like morsomme som menn? Bør venner egentlig bare ligge sammen? Og orker man egentlig å dele livet med noen med trønderdialekt? Martha og Galvan gir deg svarene, og vil også høre hva du mener.
– Det finnes mange podkaster der ute, men det er fortsatt mye usagt. Vi skal være talerøret til folket, sier Mehidi og fortsetter:
– Jeg er veldig spent på å høre folkets synspunkter på ulike temaer. Vi skal være uredde og virkelig høre på hva folket har å si.
Kontakter
Janina MostiKommunikasjonsansvarlig
Tel:48058688janina.mosti@nrk.noBilder




Lenker
Om NRK
NRK skal styrke demokratiet, samle og engasjere alle som bor i Norge. NRK er Norges offentlig eide allmennkringkaster med et bredt radio-, TV-, nett- og podkasttilbud, og ni av ti nordmenn bruker minst ett NRK-tilbud daglig. NRK har cirka 3300 ansatte fordelt på om lag 50 kontorer rundt om i landet.
Følg pressemeldinger fra NRK
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NRK på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NRK
Howard er tilbake!2.7.2025 10:13:37 CEST | Pressemelding
90-tallshelten Howard gjør radio-comeback. I sommer blir det poprush på NRK P1.
Dette er de nye deltakerne i «Norges tøffeste»27.6.2025 06:00:00 CEST | Pressemelding
Den nye sesongen blir både større og tøffere når 12 deltakere kjemper om den gjeve tittelen.
Her er årets FleRe-stipendiater25.6.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Seks stipendiater med flerkulturell kompetanse har fått plass i årets FleRe-program.
NRK Leseklubbens sommergave til alle bokelskere23.6.2025 06:00:00 CEST | Pressemelding
I sommer kan du lytte til alle bøkene fra NRK Leseklubben, helt gratis!
NRK TV-aksjonen i 2026 til Flyktninghjelpen18.6.2025 17:01:00 CEST | Pressemelding
Stiftelsen Flyktninghjelpen er tildelt TV-aksjonen i NRK for 2026
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom